Cytomel - charakterysytka i opis

# Substancja aktywna: Liotyronina sodu
# Klasyfikacja: Syntetyczny hormon tarczycy
# Dawkowanie: 25 - 100mcg / dzień

Cytomel jest najpopularniejszą nazwą handlową liotyroniny sodu. Środek ten nie jest sterydem, ale syntetycznym hormonem tarczycy. W medycynie stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy, otyłości, niektórych dysfunkcji metabolicznych. Ściśle mówiąc, Cytomel jest farmaceutyczną wersją naturalnego hormonu tarczycy - trójjodotyroniny (T3). Przyjęty Cytomel zwiększa metabolizm organizmu, czego efektem jest znacznie zwiększona aktywność komórkowa (przyśpieszenie utylizacji węglowodanów, białek i tłuszczy). Kulturyści bardzo cenią sobie ten środek, gdyż jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z tkanką tłuszczową. Szczególne znaczenie ma jego zastosowanie przed zawodami, pozwalające uzyskać bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, nawet bez drastycznego obcinania kaloryczności diety. Popularne wśród zawodników jest jego łączenie z clenbuterolem, wtedy spalanie tkanki tłuszczowej jest ekstremalnie efektywne, co daje wspaniały efekt podczas zawodów. Często stosowanie Cytomelu w połączeniu z SAA zwiększa anaboliczne właściwości sterydów. Dzieje się tak prawdopodobnie ze względu na zwiększoną utylizację białek w organizmie, co z kolei przyczynia się do nasilenia syntezy białek kurczliwych mięśni szkieletowych.

Użytkownicy Cytomelu powinni wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo wynikające z jego stosowania. Środek ten posiada długą listę możliwych skutków ubocznych, takich jak palpitacje serca, nieregularny puls, skrócony oddech, nadmierne pocenie się, nudności, bóle głowy, dysfunkcje metaboliczne. Cytomel jest niewątpliwie potężnym środkiem i należy bardzo uważać przy jego stosowaniu. Pamiętać należy o powolnym zwiększaniu dawki. Stosowanie zaczyna się od 1 tabletki dziennie (25mcg), zwiększając dawki co 4 - 5 dni, dochodząc do wartości maksymalnej - 100mcg. Sukcesywne zwiększanie pozwoli uniknąć szoku, jakim dla organizmu może okazać się natychmiastowe przyjęcie ogromnej dawki Cytomelu. Dzienna dawka powinna być podzielona, w celu zapewnienia w miarę stabilnego poziomu hormonu w organizmie. Kobiety są znacznie bardziej wrażliwe na działanie liotyroniny sodu, dlatego nie powinny przekraczać dawki 50mcg dziennie.

Zawsze pamiętać należy, że cykl z użyciem Cytomelu nigdy nie powinien przekraczać 6 tygodni, a jego przyjmowanie nigdy nie powinno być nagle przerwane. Tak jak dawkowanie się zwiększało, tak samo powinno się zmniejszać - o 1 tabletkę co 4-5 dni. W przeciwnym przypadku narażeni jesteśmy na stałe zakłócenie funkcji tarczycy, co sprawi że będziemy zmuszeni przyjmować Cytomel już do końca życia. Dlatego jego użycie powinno być konsultowane z lekarzem, zawsze przed decyzją o jego użyciu, powinny zostać przeprowadzone badania czynności tarczycy. Niezbyt rozsądne było by jego przyjmowanie przy nadczynności tarczycy. Kulturyści nigdy nie powinni stosować iniekcyjnej formy liotyroniny sodu, która w medycynie używana jest tylko w nagłych wypadkach. Cytomel nie powinien być stosowany przez początkujących zawodników. Zanim zdecydują się na jego przyjmowanie powinni poznać działanie słabszych środków, takich jak Triacana czy nawet Synthroid (syntetyczne T4). Środki te są nieco bezpieczniejsze, oferują przy tym znaczną skuteczność w spalaniu tkanki tłuszczowej.

źródło: sterydy.net