Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Moje FBW do oceny :)

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar spik3r
    Dołączył
    07-10-09
    Postów
    46
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Moje FBW do oceny :)

    Witam, od razu powiem, ze Powiedziano mi, ze w fbw nie robi sie bezposrednio lydek ;/ To jak to zrobic ? A tu moj plan :) Prosze o ocene i poprawki

    A:
    Nogi: Przysiady ze sztangą na barkach 3s 10 10 8 powt
    Plecy: Wiosłowanie sztangą podchwytem 3s 10 10 8 powt
    Klatka: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 3s 12 10 8 powt
    Barki: Podciaganie sztangi do brody 3s 12 10 8 powt
    Triceps: Wyciskanie francuskie sztangi leżąc 2s 12 10 powt
    Biceps: Uginanie przedramion ze sztangą stojąc podchwytem(szeroko) 2s 12 10 powt

    B:
    Nogi: Wykroki ze sztangą 3s 10 10 8 powt
    Plecy: Podciaganie na drazku (nachwyt) 3s x 15 powt
    Klatka: Wyciskanie sztangielek, skos górny 3s 12 10 8 powt
    Barki: Unoszenie sztangielem bokiem w gore 3s 10 10 8powt
    Triceps: Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 2s 12 10 powt
    Biceps: Uginanie przedramion ze sztangielkami lezaca na lawce( skos w gore) 2s 12 10 powt

    Zestaw C:
    Nogi: Przysiady ze sztanga z tylu - hacki 3s 10 10 8 powt - zamiast tego dac wspiecia na palcach przy suwnicy zeby na dwojki bylo ?
    Plecy: Martwy ciag 3s 10 10 8powt
    Klatka: Rozpiętki na ławce, skos poziomy 3s 12 10 8 powt
    Barki: Wyciskanie sztangi zza głowy/ wyciskanie sztangi stojac zza glowy ( co lepsze?) 3s 10 10 8 powt - tu zamiast tego dac unoszenie sztangielek w opadzie na lawce(skos w gore) ?
    Triceps: Pompki na poreczach 2s 12 10 powt
    Biceps: Uginanie przedramion ze sztangą na modlitewniku 2s 12 10 powt



    Czy tak bedzie dobrze ? Odjalem z bicepsa i tricepsa ? Ale czy to nie przeszkodzi ? Bo slyszalem, ze trzeba wiecej seri i powtorzen wlasnie na te partie ..
    Czy juz barki maja wszystkie aktony cwiczone w tym planie ? Czy jak bym tak zmienil jak sugerowalem jest dobrze ? Prosze o dokladna analize :)
    co z lydkami, kapturami ? Czy w tym treningu to tak samo jak w splicie miesnie beda rosnac dobrze itp ? Co potem ? jaki plan ??
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Ja bym zostawił tylko plan A i B. Ten C to juz za dużo szczęscia na raz.Lepiej bedziesz czul postępy w ciężarach przy 2 planach.Poza tym ten C to juz troche wymyslanka.Trzymaj sie podstawowych cwiczen -bez kombinacji.Na łapy nie rób wiecej ,bo przeciez one pracuje przy wszystkich cwiczeniach, to i rosna od wszystkich cwiczeń. Tak samo nie martw sie o barki ,bo one pracuje przy klatce(przód barkow) i najszerszych(tył barków) także.
    Najważniejsze porób ten plan rzeczywiscie ze 2- 3 miechy bez oszukiwania,co 2 tygodnie cos bym zmienial w ilości powtórzen ,a potem zaczniesz sobie sam odpowiadac na resztę swoich pytań ,ktore zadałes.Z tymi łydkami ,że nie można przy FBW ,to akurat ja pierwsze słyszę.
    To moje skromne zdanko w tym temacie ,a co na to specjaliści to też chętnie poczytam. :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    tak jak wyzej, mysle ze 2 zestawy wystarcza, ile treningow w tygodniu ? Z trzeciego zestawu dodal bym martwy ciag, jednak jesli zamierzasz robic az 4 treningi w tygodniu to mysle ze lepiej martwy ciag rozplanowac sobie tak by robic go raz w tygodniu a porzadnie. Ogolnie w zaleznosci od tego ile masz mocy 3 treninbi w tygodniu by wystarczyly.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    czesc ziomalek z Gdańska :)
    pewnie ,że 3 treningi!!! ,nie takim kozakom 3 treningi FBW wystarczały ,no chyba ,że chwilowo 4 ,ale to naprawde chwilowo ,tak dla próby
    przy FBW -regeneracja bardzo bardzo.wazna sprawa-czasami robiłem sobie 2 dni przerwy miedzy treningami ,człowiek szedl na trening potem z podwojona mocą ,jakis blokad z mozgu tez nie było i takich rzeczy
    a jak mozg powie dosc -to z treningami finito -trzeba uwazac :)
    dobra zamykam sie juz bo sie mądrze jak stara....... :)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Nie myślałeś żeby zamienić kolejnością klatkę z plecami? Wtedy prostowniki będą miały chwilę żeby odpocząć przed wiosłowaniem czy mc.
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar spik3r
    Dołączył
    07-10-09
    Postów
    46
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Moj trening ogranicza sie do 3 dni w tyg : ) ALe sadze ze A B C to tez dobra sprawa ? Chociaz wiecej aktonow porobie ? Czy jednak da sie na A B wszystkie aktony tak robic by roslo roslo roslo ? prosze o pomoc, jak tak to jakie cwiczenia na A i na B ?? Jak zeby wlasnie przy najszerszych robily sie tyl barkow , jak by dobrze bareczki wchodzily, bicek tric to rzecz jasna przy innych ,a lydki ? A klata jak na A i B ? Slabo chyba skoro tyle cwiczen na klate a ja co ? Skos gora i prosta zrobie ? To tak malo aktonkow ;/ No mysle ze C lepiej moze tez z tym co ?

    LUA ale jak zamienic, najpierw klata potem plecy?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Bywalec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaTagger First Class1 rok zarejestrowany
    Avatar kitamo
    Dołączył
    16-04-11
    Skąd
    Gdańsk
    Wiek
    43
    Postów
    466
    SOG
    17
    Otrzymał : 47 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    Zacznij FBW od najprostszych cwiczen, z czasem mozesz cos sobie dodac. Najwazniejsze sa podstawowe cwiczenia a nie kombinowanie bo na dluzsza mete to konczy sie to tym ze brakuje regeneracji na te najbardziej aktywne cwiczenia zarowno podczas treningu jak i pomiedzy treningami.

    Zacznij od podstawowych cwiczen, za 2-3 tygodnie mozesz dodac cos do planu jeszcze i juz sam bedziesz wiedzial co i kiedy. Nie da sie zrobic FBW na papierze by odrazu byl to ekstra plan. Wymaga to nieco prob.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    02-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    nogi latka plecy barki (biceps triceps niekoniecznie, albo możesz dać w A-biceps B-triceps)
    Siadów i mc nierób na jednym tren bo prostowniki dostaną za bardzo po dupie i w dwa dni nie zdążą dojść do siebie (np A-siady, B-mc) Regeneracja jest tutaj b.ważna ale o tym już pisał Chunga. Na klatkę jedno ćw wystarczy ew daj wyciskanie+rozpiętki co 2gi trening. Na barki raz wyciskanie raz unoszenia hantli bokiem/w opadzie. Jak np w śr czujesz klatkę po pn to ją odpuszczasz albo przynajmniej zmniejsz intensywność.
    Łydki przedramiona to już zależy jak u Cb wyglądają, jak są chude to łydki możesz robić 2x w tyg, przedramiona raz wystarczy bo pracują przy większości ćwiczeń
    Ostatnio edytowane przez luo ; 31-07-11 o 17:42
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Zbanowany Amator Osiągnięcia:
    Twoje pierwsza grupaTrzech znajomychTagger First ClassWeteran5000 punktów doświadczenia
    Avatar chunga
    Dołączył
    03-12-08
    Postów
    262
    SOG
    71
    Otrzymał : 79 SOGi w 41 postach

    Domyślnie

    racja nogi i martwy na zmiane lub najlepiej ,poniedzialek- nogi ,sroda- martwy i piatek- nogi.

    zaraz,zaraz i z tym 4 razy w tygodniu cos sie zamieszało -jak FBW 4 razy w tygodniu??? ,nie da się
    -ja myslalem trening co drugi dzien ,nie patrząc na soboty i niedziele ,to wlasnie wtedy wychodzi raz 4 razy w tygodniu ,a w nastepny tydzien 3 razy
    tzn.
    poniedzialek -trening
    wtorek -wolne
    sroda tr
    czwartek wolne
    piatek tr
    sobota wolne
    niedziela tr
    i poniedzialek -wolne itd
    o cos takiego mi chodzilo
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczeniaWeteranTagger Second Class
    Avatar spik3r
    Dołączył
    07-10-09
    Postów
    46
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie

    Panowie ale ja nie zaczynam cwiczyc. ja po prostu po krotkiej przerwie jestem, to cyhba nie musze podstaw ;D No i powiedizeliscie duzo, czyli robic A - B tylko ? Jak elpiej ? A kiedy A B C ?
    I powiedzcie mi bo mi sie pomieszalo. Jak robic mam , robic kazda partie na treningu czy nie ? Bo tak roznie pisaliscie ? Ze czasami to odpuscic to to. Ja myslalem ze musze na kazdym treningu jedno cwiczenie kazdej prati..
    Powiedzcie mi , czy ten moj plan bedize dobry?? Co na gorze? Tam nie ma MC z przysiadami na treningu..
    Tyle ze jest ten C , czy tak ma byc ? CZy zmienic na AB ? staz mam ponad 1,5 roku . wieC wiecie. CHyba byle czego nie musze;p Tyle ze FBW nie robilem nigdy dluzej niz 2 tyg.
    Ostatnio edytowane przez spik3r ; 01-08-11 o 01:24
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •