Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Aeroby

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    3 miesiące zarejestrowany100 punktów doświadczenia
    Avatar artur24
    Dołączył
    27-10-10
    Postów
    6
    SOG
    0
    Otrzymał : 0 SOGi w 0 postach

    Domyślnie Aeroby

    Siemka

    Ćwiczę planem na mase 5 miesiecy, przyrosty sa, diete trzymam, obecnie ważę 75 kg przy 182cm wzrostu, od stycznia planuje cykl mono+białko+carbo. Mam problem z fatem na brzuchu i na boczkach, ale postanowiłem zabrać się za aeroby w lutym po cyklu jakas bieżnia lub rowerek moje pytanie czy moze byc cos takiego czy aeroby juz dac?>
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. #2
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTwoje pierwsza grupaTagger First ClassWeteranOverdrive
    Avatar xxmłodyxx
    Dołączył
    11-01-09
    Skąd
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Postów
    3,550
    SOG
    544
    Otrzymał : 504 SOGi w 231 postach

    Domyślnie

    np bez aerobów więcej waga skoczy ale z będzie to czystsza masa...sam postanów
    Ani wódka, ani dropsy nie smakuja tak jak koksy:)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  3. #3
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Możesz robić cardio dla podkręcenia metabolizmu. Będziesz mógł więcej zjeść=więcej budulca dla mięśni i mniej będzie odkładał się fat. 2-3 sesie 40 minut w dnt, albo 2-3x w tyg 20 minut po tren. Najlepiej rower, tępo takie żebyś mógł normalnie rozmawiać, między 120-140
    Oczywiście po tren ud nie kręcisz aero

    Krete możesz brać cały czas, bez cyklowania. Cykle robi się na saa, a nie na suplach. Pierwszy tydzień po 20g dziennie (3-5g porcja między posiłkami), potem po 5-10g w zależności od tren
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #4
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    Krete możesz brać cały czas, bez cyklowania. Cykle robi się na saa, a nie na suplach. Pierwszy tydzień po 20g dziennie (3-5g porcja między posiłkami), potem po 5-10g w zależności od tren
    Robi się cykle, nie robi się cykli na odżywkach. Oczywiście można przyjmować stałą suplementację kreatyną, ale dla początkujących radzę nie kombinować i cyklować normalnie. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 g kreatyny.

    Aeroby już bym dodał po treningach z 30 minut.
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #5
    Doświadczony Osiągnięcia:
    Trzech znajomychTagger First ClassWeteranOverdrive10000 punktów doświadczenia
    Avatar MAXIMUS 2
    Dołączył
    08-12-09
    Skąd
    Poznań
    Wiek
    50
    Postów
    1,295
    SOG
    47
    Otrzymał : 227 SOGi w 153 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał slim shady Zobacz post
    Robi się cykle, nie robi się cykli na odżywkach. Oczywiście można przyjmować stałą suplementację kreatyną, ale dla początkujących radzę nie kombinować i cyklować normalnie. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 g kreatyny.

    Aeroby już bym dodał po treningach z 30 minut.
    Zgadzam sie z Slim shady młodzież myśli że jak cykl to zara koksy muszą iść a co do tych aero to jak dopiero zaczyna to niech zacznie od 20 minut po treningu jak poczuje wiatr w żagle to może se zwiększyć do 30 takie moje zdanie
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #6
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Osobiście polecałbym aeroby w granicy 40-60 minut w dni nietreningowe, a jeśli już koniecznie aeroby w dni treningowe to nie po treningu i na pewno nie w ilości 30 minut. Po treningu to najważniejsze jest dostarczyć składników i minerałów, których organizm potrzebuje, aby zacząć się regenerować. Osobiście bym polecał aeroby z rana (ale nie na czczo) tak, żeby okres treningu siłowego był jak najbardziej oddalony od ćwiczeń tlenowych (jeśli ćwiczysz późnym popołudniem/wieczorem).

    Ewentualnie jeśli już musisz koniecznie po treningu to ograniczyłbym max do 15 minut w bardzo umiarkowanym tempie. Staraj się bardziej manipulować dietą np. więcej kalorii w dni treningowe (np. z ww), a mniej w dni nietreningowe i wtedy też kręć aeroby.

    Część tej "filozofii" wyznaje Dorian Yates (chodzi o aeroby na masie)
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #7
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał slim shady Zobacz post
    Robi się cykle, nie robi się cykli na odżywkach. Oczywiście można przyjmować stałą suplementację kreatyną, ale dla początkujących radzę nie kombinować i cyklować normalnie. Nie wiem skąd wziąłeś te 20 g kreatyny.
    Przy 20g mięśnie szybciej "napełnią" się kreatyną. Potem wystarczą mniejsze dawki na podtrzymanie. Można oczywiście zacząć od mniejszych porcji ale analogicznie okres ten się wydłuży. Widziałem badania, że przy suplementacji 5g dziennie, mięśnie były nasycone kreatyną dopiero po 4 tygodniach, przy dawce 15g trwało to około 10 dni, także jego wybór.

    Gdzieś w necie czytałem o tym, że po około 6-8 tyg zdolność mięśni do magazynowania krety maleje przez co jej zawartość w mięśniu spada, ale nie widziałem badań na ten temat, więc puki co trzymam się pierwszej opcji.


    Sporo osób uważa, że podczas redukcji właśnie najlepiej kręcić aero w momencie kiedy w naszych mięśniach jest jak najmniej glikogenu, dlatego po treningu siłowym też jest ok. Oczywiście między tren, a cardio trzeba wziąć izolat, ewentualnie amino+carbo/vitargo, tak jak już wspomniałeś aby jak najszybciej odbudować straty. Rano też jest dobrą opcją.
    Wszystko zależy od tego po co chcemy kręcić aero. Jeśli ma to na celu tylko podkręcenie metabolizmu to można nawet je robić w dnt między posiłkami, w ciągu dnia

    Manipulowania ww w dt/dnt to jest to dosyć popularne;)
    Ostatnio edytowane przez luo ; 30-12-10 o 13:31
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #8
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomych10000 punktów doświadczeniaWeteranTagger First Class
    Avatar D3
    Dołączył
    28-02-09
    Postów
    3,214
    SOG
    1,281
    Otrzymał : 453 SOGi w 339 postach

    Domyślnie

    Luo tylko problem z tym użytkownikiem jest taki, że on nie sprecyzował czy przed kolejną masówką chce się "zredukować" czy też po prostu chce, aby tłuszczu mu na kolejnym cyklu masowym mniej przybywało. Nie zredukuje boczków i brzucha jak nie wejdzie na deficyt kaloryczny + aeroby j/w. Jedynie pogilgota ten swój tłuszcz jak będzie robił np. 30minx3 aerobów tygodniowo bez dobrze zbilansowanej diety.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #9
    Moderator #Foto Gallery Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteranTagger First Class50000 punktów doświadczeniaOverdrive
    Avatar slim shady
    Dołączył
    12-01-08
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    10,440
    SOG
    507
    Otrzymał : 1,807 SOGi w 1,352 postach

    Domyślnie

    ja pozostaje przy swojej wcześniejszej wypowiedzi ;) jak ktoś w młodym wieku nie daje rady przejechać na rowerku 30 minut(nawet wolnym tempem), to źle z nim
    Trening, diety, suplementacja, porady, piszcie na maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •