Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Angina ropna

  1. #1
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Moody1514
    Dołączył
    02-04-10
    Skąd
    Piotrków
    Postów
    98
    SOG
    0
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie Angina ropna

    Witam, na poczatku troche zlekcewazylem ta chorobe czego stutkiem jest to ze prawie nic nie moge jesc bo nawet nie moge przelykac wlasnej sliny az promieniuje mi to do ucha ledwie co mowie i buzie otwieram, wzialem juz 2 zastrzyki po 4ml kazdy wiec dupa boli maks, doustny antybiotyk i dzis lekarz stwierdzil ze musze miec to przeciete wiec pojechalem do larygologa i tam bez znieczulenia na zywca wbil mi strzykawke z igla w ten ropien okolomigdalowy wyjal strzykawke ropy po czym skalpelem go rozcial i takimi szczypcami w ta rozcieta rane wlozyl i to wszystko rozszezyl. Bol niesamowimy wszystko bez znieczulenia jutro mam jechac zeby znow to rozcial i rozszezyl az sie boje naprawde. Ale przechodzac do sedna sprawy jak wiecie ja nic prawie teraz nie jem bo poprostu nie moge, waga leci w dol strasznie. Jak po chorobie moge odzyskac wage i obwody? jak zrobic to najszybciej. Wiadome dieta itd ale czy utracone kilogramy przywroca sie po chorobie?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  2. Użytkownik Moody1514 otrzymał za ten post SOGi od użytownika(-ów):

    Hermann (20-07-10)

  3. #2
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Jak jest ropa znieczulenie i tak by nie zadziałało, ponadto pewnych organów nie wolno znieczulać. Angine musisz wyleczyć bo komplikacje są poważne. Dla mnie jestes Twardzielem że martwisz sie bardziej o utracona mase niż o jutrzejszy zabieg dlatego dostajesz soga. Odnośnie masy nie jestem specem ale sadze że przy Twoim zapale powinna szybko wrócic.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  4. #3
    Ekspert Osiągnięcia:
    Trzech znajomychStworzenie albumu zdjęćOverdriveTagger Second ClassWeteran
    Avatar Sosna91
    Dołączył
    09-10-08
    Skąd
    Warszawa
    Wiek
    33
    Postów
    4,190
    SOG
    873
    Otrzymał : 906 SOGi w 560 postach

    Domyślnie

    utracone kg? to ile ichy bylo? jaki okres czasu nie jadłeś normalnie? pewnie sporo poleciało wody itp miesnia nie sądze że tak duzo no chyba ze masz ze 100kg przy 5% BF,

    zaczniesz normalnie funkcjnowac to wszystko wróci.

    p.s osobiście od 3tygodni nie widziałem siłowni, siedze w robocie fizycznej od 7-19stej a tylko sniadaniem zjadam jak powinienem, pozniej caly dzien tylko 4bułki z czymś tam i woda, pozniej obiad\kolacja spać i do pracy znow, a na sobocie wódeczki nie odmowie i jak na razie spadków nie widze, nie patrz na wage tylko w lustro, waga moze z 1kg nizej, a siła to mi tam bez różnicy.
    "Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością."
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  5. #4
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Moody1514
    Dołączył
    02-04-10
    Skąd
    Piotrków
    Postów
    98
    SOG
    0
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Martwie sie o mase bo czlowiek odzywie sie ciwiczy zbiera kase na odzywki a tu taka choroba i wszystko w dol leci. No mam nadzieje ze odrobie... W 3 dni spadlo 3kg. Zanim zaczne normalnie funkcjonowac to jeszcze jakies dwa tyg ale robie teraz prawko wiec przerwa od silowni nadal bedzie, jutro czekam mnie to samo co dzis, az mi sie myslec nie chce;/ Sosna91 bylo 85 a jest 82 wzrost 178
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  6. #5
    Moderator #Dla zielonych Ekspert Osiągnięcia:
    OverdriveTagger First Class10000 punktów doświadczeniaWeteran
    Avatar luo
    Dołączył
    03-03-09
    Skąd
    Wschód
    Wiek
    33
    Postów
    2,807
    SOG
    531
    Otrzymał : 510 SOGi w 393 postach

    Domyślnie

    Jak wytrzymasz jutrzejszy zabieg to bez problemu nadrobisz te spadki.. (z tych 3kg, 2kg to woda). Po chorobie powoli zwiększaj kaloryczność i będzie dobrze. No ale przecież nie to teraz jest najważniejsze, tylko Twoje gardło.
    Szybkiego powrotu do zdrowia;) pozdrówka
    Your dreams are always gonna be the most important to you, than they will be to anybody else.

    So keep dreaming. Keep believing. Keep pressing forward.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  7. #6
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Moody1514
    Dołączył
    02-04-10
    Skąd
    Piotrków
    Postów
    98
    SOG
    0
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Dzis z rana bylem na zastrzyku po poludniu bylem na tym drugim zabiegu mialem otwierany ten ropien lekarz przebil sie nozycami i rozszezyl bolalo bardzo moze mniej niz wczoraj bo dzis nie bylo ciete albo juz przywyklem do tego bolu, ropy i krwi duuzo niej niz wczoraj wlasciwie to moze 1/5 nawet nie. Jutro kazal mi sie tez zglosic ale nie wiem czy jest sens jechac bo to otwarcie tez boli i jest tam rana. Ogolnie lekarz kazal unikac slonca i lezec w lozku, zeby nie dostac krwotoku, bo ja mialem skierowanie do szpitala zeby lezec w szpitalu ale na wlasna prosbe wyszedlem. Czy po takich po jakim czasie moze wykonywac wysilek fizyczny? chodzi mi tutaj o trening na silowni? Oczywiscie wiadomo ze jakies dwa tygodnie musze sie oszczedzac i uwazac poniewaz 2 tyg bede bral antybiotyk.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  8. #7
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Moody1514
    Dołączył
    02-04-10
    Skąd
    Piotrków
    Postów
    98
    SOG
    0
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Moze ktos odpowiedziec na moj powyzszy post? dodam ze jutro czekam mnie ten sam zabieg co dzis, powiem szczerze ze jak nawet widze noz w domu to mnie to o dreszcze przyprawia;/;/ naprawde
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  9. #8
    Moderator Osiągnięcia:
    Trzech znajomychWeteran10000 punktów doświadczeniaTagger First Class
    Avatar Hermann
    Dołączył
    13-09-09
    Skąd
    Polska
    Postów
    1,259
    SOG
    382
    Otrzymał : 514 SOGi w 326 postach

    Domyślnie

    Odnośnie Twojego postu moge tylko powiedziec że jest sens jechać i sprawe należy doprowadzić do końca aby nie było powikłań. Odnośnie treningu to to są tu lepsi znawcy ale ja sądze że po tych dwóch tygodniach możesz wracać do normalnych ćwiczeń. Po tym czasie żaden krwotok Ci nie grozi. Zapytaj jutro medyka czy możesz jeść lody, przyspieszają one gojenie i łagodzą ból. Tak sie postepuje przy wycięciu migdałków ale jeżeli chodzi o angine upewnij sie.
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  10. #9
    Początkujący Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar CIASTECZKOWY POTWOR
    Dołączył
    23-04-10
    Skąd
    ULICA SEZAMKOWA
    Postów
    130
    SOG
    68
    Otrzymał : 65 SOGi w 45 postach

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moody1514 Zobacz post
    Martwie sie o mase bo czlowiek odzywie sie ciwiczy zbiera kase na odzywki a tu taka choroba i wszystko w dol leci.
    TO SA UROKI TEGO SPORTU
    MAM TAK CIAGLE ZE MUSZE ODRABIAC
    podstawa to zrobic tak by jak najmniej stracic od tego sa antykataboliki typu glutamina bialko w plynie i gainer w plynie
    pic mozesz i nawet cwiczyc lekko zeby pobudzic krazenie
    A wyleczyc musisz bo jak ci siadzie na nery to amenowa
    Narazie spadla ci woda i miesien tez
    jak nie zabezpieczysz jak mowie to spaDKI BEDA MOCNE A ODRABIANIE TO DLUGI PROCES
    LEPIEJ ZAINWESTOWAC TROCHE KASY ABY MIESO ZATRZYMAC NIZ POTEM WIECEJ BY JE ODROBIC I DODATKOWO PRACE W TO WKLADAC
    tani gainer plus ostrowia i robis z z tego bulka i pijesz sobie i ci nie leci nic a nic jak palniesz 2,5g biaslka na kg masy ciala
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

  11. #10
    Sezonowiec Osiągnięcia:
    1000 punktów doświadczenia1 rok zarejestrowany
    Avatar Moody1514
    Dołączył
    02-04-10
    Skąd
    Piotrków
    Postów
    98
    SOG
    0
    Otrzymał : 4 SOGi w 3 postach

    Domyślnie

    Wrocilem dzis z 3 zabiegu dzis nie bolalo tak bardzo lekarz troche tylko odworzyl ropien porozmawialem z nim chwile ogolnie mowil ze ksiazkowo gdy nie wygoi mi sie to gardlo to po ropniu okolomigdalkowym trzeba isc na operacje wycinania migdalkow bardzo chcialbym sie od tego uchronic naprawde mam juz dosc bolu uwierzcie mi. Wiec leze w lozku nie wychodze na slonce poki co. Silownia stoi w miejscu moze zaczne jakos w polowie sierpia badz dopiero we wrzesniu... Chcialbym cwiczyc nie przerwanie no ale to juz nie moja wina w sumie. Mam nadzieje ze wszystko mi sie dobrze wygoi ale od dzis musze uwazac na gardo zero zimnych napoi itd.. Naprawde dbajcie o gardlo bo z takiego blachego narzadu mozna sie nabawic takich komplikacji jakie spotkaly mnie. Dzis wzialem ostatni zastrzyk biodacyny 1000mg i jeszcze przez 5 dni doustrnie biore augumentin i do ssania neo angin plukam tez gardlo rozcieczona woda utleniona oraz rumiankiem. Masa spada wiadome sila na pewno tez;/ ale mam nadzieje ze odrobie to z nadwyzka. Pozdrawiam
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem Podziel się na Facebook

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •