PDA

Zobacz pełną wersję : Odzywka dla pilkarzy.



lukian
27-03-08, 21:25
Witam.
Jestem tu nowy wiec na poczatku witam wszystkich! A moje pytanie brzmi:
Planuje zakup odzywek ale potrzebuje fachowej porady. Uprawiam pilke nozna od 5 lat 3 razy w tygodniu+mecz weekend. W tym przypadku chodzi mi glownie o odzywke regenerujaca organizm po sesji treningowej (w potrzebne witaminy itp.). W pozostale dni(wtorek, czwartek) chodze na silownie i potrzebuje w tym przypadku odzywki wspomagajacej przyrost masy miesniowej. Wzrost 174cm, Waga 66kg, lat 19.

W jedym ze sklepow internetowych proponowali mi taka kombinacje:
1) Biogenix. Carb Bx 1kg folia
2) Trec. Multi Pack36 120tab
3) Trec. Mass XXL 2000g
W tym przypadku przemawia do mnie cena ale mimo ze jestem zielony w tym temacie to domyslam sie ze to odbija sie na jakosci.
Natomiast w innym:
1) HMB Hi Tec w plynie
2) gainer: (jeden z nich)
Trec Mass XXL
Olimp Whey Gainer 4000
Vital Max Gainer 1
3) witaminy: Olimp Vitamin Multiple Sport.
Mam nadzieje ze znajdzie sie chetna osoba ktora mi doradzi jaki zestaw odzywek zakupic:)

pw
28-03-08, 06:59
Gainery i ogółem odżywki są jako uzupełnienie diety.
Dla piłkarza czy innych sportowców wykonujących sporty wytrzymałościowe, długo interwałowe byłbym za uzupałnieniem płynów i elektrolitów. Czyli izotoniki, a po treningu węglowodany, może być mieszanka/gainer.

lukian
28-03-08, 16:40
dziekuje za odpowiedz i mam nadzieje ze jeszcze ktos cos doradzi. A swoja droga jakie napoje izotoniczne polecasz? Bo chyba w moim przypadku faktycznie powinienem zaczac od regularnego uzupelniania plynow izotonikami.

Symu
28-03-08, 19:11
IMO najlepszy jest isostar i gatorade ale sa dosc drogie.