PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na siłę!!



Rickey
25-03-08, 16:39
Wiem, że już były tutaj takie tematy, lecz czytanie ich nie wyjaśniło mi wszystkiego. Mianowicie, czy ktoś mółby mi wytłumaczyć dokładnie na czym polega trening na siłę?? I czy są jakieś widoczne efekty. I tego co czytałem to jak się robi 100% ciężarem to się robi 1serię i 1powtórzenie. Mi się wydaje, że jest to trochę za mało.
Bedą sogi.
Pozdro!!!

Józiu
25-03-08, 17:24
Trening na sile polega na tym aby przyzwyaczaic organizm i miesnie do wiekszych ciezarow. W czasie tego trengu robisz od 1 do 6 serii (zalezy od treningu jak to jest rozdysponowane)i to wychodzi 85-90% maxa. Robisz go tak abyś nie dawał rady podnieść ostatniego powtorzenia. W czasie tego treningu niech najlepiej ktos z toba bedzie- jak bys nie dawal rady (szczegolnie podczas treningu na klate). Po treningu są calkiem spore rezultaty:)

Pozdro

Rickey
25-03-08, 19:08
Aha tylko ja właśnie mam taki problem, że ćwiczę sam i nie ma mnie kto asekurować. Te serie robi się cały czas jednym ciężarem??
Pozdro!!

Urban17
25-03-08, 19:17
Zalezy jaki wybierzesz sobie trening. Jak wezmiesz sobie np. trening silowy na klate to na 1 treningu zakladasz sobie 73% rekordu i robisz 10 serii po 5 powtorzen. I co kolejny trening dokladasz sobie ciezaru (78%) i zmniejszasz ilosc powtorzen do 4, nastepnie znowu dokladasz ciezar 82% i 3 powtorzenia, i tu sie juz zatacza krag teraz wracasz do 78% i robisz nim 10 serii po 5 powtorzen i tak rob przez 12 tyg co 5dni trening. Jest to trening silowy niemieckich ciezarowcow.
Pozdrawiam