PDA

Zobacz pełną wersję : Katowac czy nie?



DaN322
24-03-08, 17:51
Mam pytanie. Czy trening po ktorym nie "mozemy sie ruszac" i mamy "czarno przed oczami" jest zdrowy? Ja sam kilka razy doprowadzilem sie do takiego stanu. Jedyne co mi po nim zostalo to zakwasy dnia nastepnego :)
Dochodzac do sedna: jak powinien wygladac trening? Katowac miesnie?

Z gory dziekuje ;))

Deathbreaker
24-03-08, 18:05
No to zależy czy katować czy też nie... Pamiętaj jeszcze ,że jak się porządnie katujesz mięśnie potrzebują dłuższego czasu na regenerację.

pablo91prg
24-03-08, 18:18
I odpowiedniego posiłku przed i potreningowego.

DaN322
24-03-08, 18:25
I odpowiedniego posiłku przed i potreningowego.
tzn. co mam chlac przed i po treningu?

Damian st-ce
24-03-08, 18:28
To ze nie mozesz sie ruszac po treningu to świetnie, ale to ze Ci sie robi ciemno przed oczami to źle. j.w. musi byc odpowiedni posiłek, żebyś miał paliwo na trening:) i dłuższa regeneracja. Ja osobiscie jade zawsze na maxa. Po treningu ramion nie mam siły zrobić sobie herbate :) Pozdro


+


WĘGLOWODANY ! ! !

DaN322
24-03-08, 18:51
z tym czarnym przed oczyma to taka przenosnia :P ale czasem pojawiaja mi sie takie biale kropki, ktore jesli sie probowalem na nie popatrzyc to uciekaly pod powieki! hehehe :D a zakwasy, czy to nie niszczy mi miesni?

Orson
24-03-08, 18:55
to zalezy od stazu treningu, ale lepiej cwiczyc starannie i dobrze tehnicznie niz napierd**ac ile wejdzie.

lityn
24-03-08, 19:10
zakwasy powstają jesli miesnie dostaną porządnie po garach ze sie tak wyraże :D po 2 miesiącach dobrych treningów nie bedziesz juz odczuwał zakwasów bo miesnie przyzwyczają sie do wysilku :)

Deathbreaker
24-03-08, 19:17
No zakwasy to taki jakby dowód dobrego treningu ;)

DaN322
24-03-08, 20:02
no ja juz cwicze 7 miechow. ale czasem i tak mnie klata nawala albo kaptury inne miesnie rzadko

rgolanski
24-03-08, 20:05
Ja ćwiczę ok 6 miesięcy i zakwasy mam zawsze na każdym mięśniu. To dobrze jak idzie to w parze z odpowiednim czasem na regeneracje i dobrym odżywianiem :)

lityn
24-03-08, 20:11
kazdy organizm reaguje inaczej ty mozesz miec jeszcze przez nastepne 6 miesiecy te zakwasy :) oczywiscie ze dobrze. tak jak powiedzial Deathbreaker (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=5791), zakwasy to dowód dobrego treningu :)

Damian st-ce
24-03-08, 22:29
Rzadko kiedy mam zakwasy, ale nie oznacza to ze zrobiłem kiepski trening. Według mnie należy sie porzadnie "zbacić" na treningu i to wszystko. A zakwasy to tylko cześć uboczna wysiłku fizycznego. Ale nawet jeśli sie pojawią, gorący prysznic zawsze pomaga :) Moj organizm sie bardzo szybko regeneruje i wydaje mi sie, ze mogłbym ćwiczyc grupe mieśniowa nawet dwa razy w tygodniu (ale nie ma co szalec :P).

wsp18
24-03-08, 22:39
ja cwicze 5 dni w tygz czego 6 dzien tez robie sobie wysilek fizyczny i robie dwa razy w tyg klatke moze to glupie bo nikt nie poleca czegos takiego ale jakos nie jst zle narazie

Adamusss
25-03-08, 11:20
Tez robilem klate 2 razy w tyg w sumie prawie jak kazda inna partie co dawalo mi cwiczenia spokojnie na 4 dni teraz jednak cwicze tak jak wszyscy radza 3 raz w tyg i kazda partie miesniowa raz ale porzadnie:)

Andr3w
25-03-08, 14:23
Powinienes zjesc dobry posilek jak ja i gaina i jedziesz z produkcja i raczej jest lepiej sie katowac niz lekki trening bo nie przyniesie tyle korzysci !

Giera
25-03-08, 14:44
Trening masowy to ma być 45-60 minut hardcoru nie więcej :) Jak masz zakwasy to super bo wiesz, że się nie obijałeś. Jak wogóle nie ma zakwasu to jest to oznaka adaptacji organizmu i należy zmienić coś w treningu, żeby chociaż lekko czuć zajechaną partię następnego dnia :P
Czasem mi się zdarza, że po serii martwego muszę usiąść albo się czegoś złapać tak słabo mi się robi ale nie narzekam

pacos
25-03-08, 20:12
Chłopcze pamiętaj że przy intensywnym, bardzo intensywnym treningu nie cierpią tylko mięsnie lecz to może być szkodliwe dla Ciebie, wykonywanie ćwiczen do oporu- do tzw. żyłki na głowie jest bardzo niezdrowe dla oczu.. pomyśl i o tym czy chcesz już zacząc nosić okulary czy jednak lepiej troche uważać.
pzdr

Giera
25-03-08, 20:21
jakbym każdy się tak przesadnie tym przejmował to nie byłoby kulturystów, strong-manów, trójboistów, dwuboistów i wielu innych sportowców :)

DaN322
26-03-08, 17:21
Pewnie tak samo jeśli kupimy lepszy zestaw hi-fi to mocniejsze magnesy w głośnikach przyciągną nam na Ziemię jakąś kometę. Pewnie ostry trening jest ryzykowny, ale ja tak nie ćwiczę i podejrzewam, że żaden człowiek na ziemi nie jest w stanie tak ćwiczyć...

PuaPAj
26-03-08, 20:26
Sluchaj jesli chcesz nabrac masy i sily to nie ma bata musisz cwiczyc ciezko, z duzymi ciezarami i do oporu. Bez tego nie dasz miesniom odpowiednich bodzcow i nie zauwazysz tak dobrych wynikow. Co do Twoich dolegliwosci to pamietaj o posilku przedtreningowym bogatym w wegle zlozone. Mozesz isc do lekarza i zobaczyc czy nie masz problemow z cisnieniem. Mozesz sie wspomoc jakims napojem energetycznym albo przynajmniej glukoza jak Cie to bedzie meczylo;) Zastrzyk energii powinien postawic Cie na nogi;]

Prezydent_1c
26-03-08, 20:33
Ja jeszce tylko dodam jedną rzecz. Takie "katowanie" mięśni jakimiś treningami 1,5-2h to jest bardziej trening na wytrzymałość. Nie da ci ona nic masy (jeżeli to jest twoim celem). A z resztą się zgodze wyżej, tylko tego mi zabrakło bo nie wiem czy kolega ma o tym pojęcie.

Giera
26-03-08, 21:58
Wykonuję na duże partię mięśni ( klata, plecy, nogi, barki ) w sumie 12 serii a na małe ( biceps, triceps ) 6-9 serii - ZAWSZE! Czasami zajmuje mi to godzinę czasami dwie :)
Katowanie to nie tylko trening wytrzymałościowy jaki zapewne masz na myśli ale z ciężarami, które katują nasze mięśnie!!! Ważne jest aby dobić je odpowiednią ilością serii ( NIGDY NIE ZA DUŻĄ - ale to niektórym przychodzi wraz ze stażem, głównie to kwestia wyczucia techniki i najlepiej "wchodzących" ćwiczeń ) a do tego dobre żarcie i jest git!

PuaPAj
27-03-08, 15:04
Wykonuję na duże partię mięśni ( klata, plecy, nogi, barki ) w sumie 12 serii a na małe ( biceps, triceps ) 6-9 serii - ZAWSZE! Czasami zajmuje mi to godzinę czasami dwie :)
Katowanie to nie tylko trening wytrzymałościowy jaki zapewne masz na myśli ale z ciężarami, które katują nasze mięśnie!!! Ważne jest aby dobić je odpowiednią ilością serii ( NIGDY NIE ZA DUŻĄ - ale to niektórym przychodzi wraz ze stażem, głównie to kwestia wyczucia techniki i najlepiej "wchodzących" ćwiczeń ) a do tego dobre żarcie i jest git!

Ale fakt jest faktem ze te 12 lub 9 serii musza byc dosc ciezkie i intensywne inaczej nici z przyrostow;]

DaN322
27-03-08, 18:34
to znaczy co powinienem zjesc przed treningiem? mam zamiar kupic gaina ale nie zawsze na gainerze bede jechal... a po treningu? slyszalem ze to tez bardzo wazne. :)

rgolanski
27-03-08, 19:08
ryż + pierś z kury + warzywa

lityn
27-03-08, 20:06
ale jesli trening zajmuje te 1.5-2 godz i sa 2-3 min przerwy miedzy seriami to chyba nie idzie to w sile i wytrzymalosc (jesli sa zachowane podstawowe zasady treningu na mase) tylko raczej w mase. ja tak cwicze i zauważyłem postepy jesli chodzi o mase :) (wieksza łapa w spoczynku itd.)

Giera
27-03-08, 20:15
Ale fakt jest faktem ze te 12 lub 9 serii musza byc dosc ciezkie i intensywne inaczej nici z przyrostow;]

na trening chyba nie idzie się robić połowy tego na co Cię stać :)

DaN322
28-03-08, 13:50
o wlasnie sobie jem pieczony ryz z kurczakiemi z warzywami :) mmmm delicje... ;D