PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc z odżywką.



Wilk05
24-03-08, 17:27
Witam wszystkich.
Wiem że podobnych tematów było już wiele (dużo z nich przeczytałem ) ale nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi na wszystkie moje pytania , poza tym jak ktoś powiedział do każdego jest potrzebne podejście inwidualne ..
Tak wiec moja sytuacje wygląda tak :
Mam 19 lat ,184 cm wzrostu i warze troche ponad 71 kg.
Ćwiczyłem 3 razy w tygodniu (bez określonego planu treningowego ) przez ok 1,5 roku z kilkoma przerwami . Teraz chce wrócić do treningów po trzy tygodniowej przerwie ale tym razem już bardziej profesjonalnie ponieważ chce porządnie przytyć ( do ok 80 kg ) a to mi sie nie udało za te 1,5 roku.
Nie mam diety ponieważ nie mam możliwości jedzenie średnio co 3 godziny jem ok 4 razy rano śniadanie ok 6,40 , obiad ok 16,00 przed treningiem ok 19 jakiś mały posiłek i po treningu ok 21 kolacje czy coś takiego przyniesie przyrost masy ?

Jestem zdecydowany na branie kreatyny ponieważ już brałem odżywki i nie zabadzo były efekty ,brałem przez 30 dni Solid Mass przyrost wagi o ok 0,5 kg i Gain Bolic 6000 przez dwa mieniące przyrost ok 1,5 kg...Teraz jak już wcześniej mówiłem chce zacząć brać kreatyne....Z tego co wyczytałem to polecają Gain Bolic 6000 + kreatyn lub Magnum 8000 który z nich był by dla mnie lepszy ? No chyba ze polecacie coś droższego jak Mass xxl + kreatyna a zresztą napiszcie sami ja bede słuchał tego co mi doradzicie,,,
Czekam na odpowiedz i z góry dziękuje....

pablo91prg
24-03-08, 18:17
Dlaczego nie masz mozliwosci jedzienai co 3 h? praca? Najlepiej gdybyś ułozył sobie jakąs diete a w czasie kiedy nie mozesz zjesc posiłku wypijaj gainera. Plany treningowe masz w dzale trening. Kreta? hmm pocwicz z miesiac na planie i diecie i zobacz jak efekty, jesli bedzie szło to nie ruszaj krety. Bez odpowiedniej diety nie pojdzie Ci w mase po krecie. Pozdrawiam.

Wilk05
24-03-08, 20:07
Niestety wyglada to tak że od poniedziałku do piątku jestem w szkole od 8-15 a w weekendy czesto pracuje żeby mieć kase na kick-boxing i własnie odżywki ... Nadal jednak bede sie upierał przy kreatynie ponieważ mam bardzo dobre trawienie i nawet kiedy jem przez cały dzień to masa idzie tak powoli do góry że aż mam ochote za przeproszeniem walić ćwiczenie...

ewerest2
24-03-08, 20:25
założe sie że ćwiczysz w domu? :P

Wilk05
24-03-08, 20:55
Tak ćwiczę w domu ,mam ławeczke, gryf,i 74 kg obciążenia na chwile obecną (Znaczy przed miesiąca bo wtedy tyle podnosiłem) podnoszę 74 kg to chyba nie jest tak źle przy 71 kg własnej wagi...PS. Trzeba do tego dodać jeszcze walenie po worku na treningach a to też robi swoje...

ewerest2
24-03-08, 21:18
niczym doktor stawiam diagnoze ;)
są dwa wyjścia:
1) źle ćwiczysz i dlatego masz takie kiepskie przyrosty :P
2) na treningu kick boxingu spalasz cała mase :P jezeli trening masz 2 x w tyg to masa powina Ci iść, wolniej niż w normalnych warunkach ale nie tak mizernie jak to opisałes wcześniej :P

Znam przypadki łaczenia tych dwóch dyscyplin i koledzy sie rozwijają :P
Trudno mi określić jak ćwiczysz, czy technicznie wykonujesz ćwiczenia, itd bo nigdy nie widziałem jak cwiczysz. Pieniądze z odżywek lepiej zainwestuj w karnet na silownie ( chociaż miesiąc ) i poobserwój jak sie ćwiczy. Pamiętaj ciężar nie jest najważniejszy! wazne jest techniczne wykonanie ćwiczenia! Jezeli chcesz kupić suple, to kup gainer. Przy takich wysiłkach potrzebujesz duzo węgli.

ps. 74kg na ławce przy twojej wadze to nie jest dużo ;P

47
24-03-08, 21:39
przy treningu sztuk walki tym bardziej powinna isc ci siła i wytrzymalosc (masa nie zawsze - jednym idzie a drugim nie.) w dodatku 1.5roku cwiczen. to malo wyciskac swoja wage po takim czasie. lepiej znajdz se jakis plan na forum

wsp18
24-03-08, 22:48
no jak na poltora roku na silce to bardzo malo nie ktorzy nawet zaczynaja silownie z takimi rezultatami...sam cwicze boks i na silce jade 5razy w tyg i na wszystko jakos czas sobie organizuje uderzanie w worek treningi silowe na treningu kick boxingu z tego robi sie masa...miesnie wiecej pracuja i potem wiecej jesz i sie poprostu tyje...:) mozesz wziasc kreatyne stack ale musisz miec dietke wtedy powinna ci masa cos skoczyc to tego mass xxl jak dlamnie jeen z lepszych gainerow...a co do tego co mowisz ile jesz to troche malo...jedz duzo rzeczy na tluszczyku szybko sie tyje:p

pablo91prg
24-03-08, 22:48
Skoro sie uczysz to nie widze problemu w utrrzymaniu diety .. w szkole są przerwy no nie? wystarczy troche samozaparcia i weiczoremz robic sobie szamanko do szkoły. Zdecydowanie polecam diete i ew. białko\carbo\gainer do uzupełnienia! od kreatyny samej nie urosniesz ;] pozdrawiam i poczytaj.

wsp18
24-03-08, 23:09
no wlansie zawsze do szkoly bierz sobie jakis hajs kup sobie jakies zarcie kanapki bierz itp tzreba jesc jak nie bedziesz jadl nie edziesz duzy

pablo91prg
25-03-08, 01:03
Jesli sie postara moze zapakować ryz, kurczaka. Do tego gainer jako drugi posiłek w sql i gitara.

Wilk05
25-03-08, 10:21
Do szkoły biorę kanapki (nie róbmy sobie jaj że na 10 minutowej przerwie bede jadł kurczaka z ryżem)...
Wiem że 74 kg to nie dużo ale tak jak mówiłem miałem kilka długich przerw wiec takiego czystego ćwiczenie może było z 10-12 miesiecy...
Kiedyś zanim kupiłem sobie ławeczke i reszte chodziłem na siłownie i efektów nie widziałem dlatego może ewerest2 wyjaśnisz mi dlaczego tak uważasz ?
Natomiast co do planu treningowego którego nie miałem to jak go teraz analizuje(ćwiczenia które robiłem ) to i tak pownienem przytyć bo można by powiedzieć ze cwiczyłem na siłe klatke piersiową , biceps, triceps....

Tak mówicie żebym sobie suplementy i kreatyne odpuścić ale jak czytam forum lub rozmawiam z ludzmi którzy trenują z mojego osiedla to zdanie jest zupełnie inne np. Moj kolega który ma taki sam staż jak ja i również ćwiczy w domu , i również nie ma jako takiej diety 3 tygodnie temu zaczął brać kreatynę 8 tabletek dzienie i już po tygodniu waga podskoczyła mu o 3 kg .Teraz po trzech tygodniach (dwa tygodnie brał po 8 tabletek , teraz już normalnie po 4 ale z odżywką ) waży o 5 kg wiecej...
Dlatego prosze jednak żebyście napisali jaką odżywkę i kreatynę i co jeszcze mi możecie polecić (prosze nie piszcie dieta bo to już wiem interesują mnie inne substancje )
Szczególnie interesuje mnie co będzie lepsze Magnum 8000 czy Bain bolic 6000 + kreatyna ? no chyba ze mass xxl ?

pablo91prg
25-03-08, 13:55
Ale staż obejmuje porzadne cwiczenie według planu a nie obijanie sie o sztange raz w tygodniu z przerwami. Jak wolisz, ja tam na 10-minutówce normlanie jadłem ryz :D troche dziwnie patrzeli ale teraz juz lajt ;P

Magnum 8000 ma w sobie krete 4g\100g. Gain Bolic tez ma ale sladowe ilości. Wiec jesli zecydujesz sie na magnuma nie kupuj krety a jesli na gainbolica to kup zielone mono z vitalmaxa. Pozdrawiam.

Andr3w
25-03-08, 14:49
Ja ci osobisci doradzam gain bolica 6000 sam go sobie kupilem nie dawno i jakas kreatyne to treca Cm3 i oczywiscie dieta i dosyc ostre treningi!

Giera
25-03-08, 15:02
Do szkoły biorę kanapki (nie róbmy sobie jaj że na 10 minutowej przerwie bede jadł kurczaka z ryżem)...


Ja mam dziennie na drugie śniadanie w szkole w zależności od tego czy robię masę czy redukuję kawał gotowanego chudego mięsa/ryby + ryż/warzywa gotowane. Idę do babki w sklepiku i mi to w mikrofalówce przygrzewa więc jest full wypas :D
Powiem Ci, że też się z początku zniechęcałem i nawet wstydziłem takiego żarcia bo śmiali się i pierdolili głupoty jak mnie z tym widzieli ale powiedziałem sobie, że gówno mnie obchodzi czyjeś zdanie na temat mojego jedzenia. Jak ktoś się zaczepliwie pyta czemu i się śmieje to powiedz mu prosto "żeby nie wyglądać jak taka pizda jak ty" :) Jeśli decydujesz się osiągnąć coś w tym sporcie to nie możesz zważać na zdanie i uwagi innych co gówno mają o tym pojęcia

SEBAN
25-03-08, 15:06
Do Wilk05:

Bez ściemy ok,od samej kreatyny,bez DIETY mmozesz pomażyć o skoku wagi na plus i robieniu masy.Niech tam sobie gada co chce ten twój kolega-pic na wodę..... Posłuchaj kolegów wyzej,weż sie za porządne posiłki i zobaczysz efekty.Pozdro!!!

Wilk05
25-03-08, 17:51
Nie mowie że bez diety po prostu tak jak ja stara sie jest jak najczęściej i do syta ale nie tak jak niektórzy że o 8.00 śniadanie , 11.00 drugie śniadanie , 14.15 obiad , 16,45 posiłek przed treningowy ,19,50 posiłek po treningowy , 21,00 kolacja....i na prawde przytył bo po nim to widać...

Symu
25-03-08, 20:24
Idę do babki w sklepiku i mi to w mikrofalówce przygrzewa więc jest full wypas :D

Że ja na to nie wpadlem :)

Jak tak bardzo chcesz to pakuj ta krete tylko koledzy dobrze ci radza zebys poczekal az bedzie ci naprawde potrzebna.

Wilk05
25-03-08, 23:48
Ale na co mam czekać trenuje już tyle czasu i nie ma efektów wiec może lepiej teraz ostro zacząć i nadrobić ubytki . Wybrałem plan treningowy w szkole bede pił odżywkę a w domu porządnie jadł wiec chyba dodatkowa pomoc w postaci kreatyny mi nie za szkodzi no chyba ze ja czegoś o niej nie wiem ??

Chesterxxxxx
26-03-08, 02:05
Jak tak bardzo chcesz to pakuj ta krete tylko koledzy dobrze ci radza zebys poczekal az bedzie ci naprawde potrzebna.

Bardzo trafna uwaga...Wejdz w moj profil i zobacz jakie mam obwody cwiczac w domu i nigdy nie biorac kreatyny, tylko BCAA, raz Glutamine i w ostatnim cyklu Matrix Bialkowy Syntrax`a. Efekty z kazdym cyklem sa co raz mniejsze ale sa i mysle, ze to zasluga diety i treningu. Fakt, w/g kalkulatora medycznego mam 26% zawartosci tluszczu w organizmie z tym, ze te kalkulatory nie biora pod uwage kulturystow tylko zwykle osoby i te miesnie ponad przecietna klasyfikuja jako zbedny balast co nie zmienie faktu, ze rzezby to Ja nie mam delikatnie mowiac:D Ale tlustym spaslakiem nie jestem...

Sluchaj bardziej doswiadczonych, nie mowie o Sobie bo staz mam krotszy...

Symu
26-03-08, 20:50
Ale na co mam czekać trenuje już tyle czasu i nie ma efektów wiec może lepiej teraz ostro zacząć i nadrobić ubytki . Wybrałem plan treningowy w szkole bede pił odżywkę a w domu porządnie jadł wiec chyba dodatkowa pomoc w postaci kreatyny mi nie za szkodzi no chyba ze ja czegoś o niej nie wiem ??


Ostro zacznij z dieta, bo na kanapkach daleko nie zajedziesz. Kreta nie zaszkodzi ale mozesz ja wziasc za 2-3 miesiace kiedy moze ci sie przydac.

Wilk05
26-03-08, 21:37
Problem jest takie że nie za bardzo mam czas ponieważ planuje związać swoją przyszłość z wojskiem dlatego teraz mam jeszcze czas do matury i później po maturze 3 miesiące a potem nie wiadomo jak bedzie...dlatego chciałem porządnie przez te 5 miesiecy przypakować....
Jeżeli mi odradzacie te kreatyne to co mam brać ja myślałem o mass xxl i glutaminie ?

Giera
26-03-08, 22:26
Ale na co mam czekać trenuje już tyle czasu i nie ma efektów wiec może lepiej teraz ostro zacząć i nadrobić ubytki .

Jak trenujesz tyle czasu i nie masz efektów to nie oznacza niczego innego jak tego, że masz chujową dietę!!! Branie supli czy koksu bez odpowiedniej diety to jak stawianie ceglanego domu bez zaprawy - jednym słowem gówno tego wyjdzie

wsp18
26-03-08, 23:33
no albo lipna dieta albo lipny trening popraw i trening i diete i powinno byc wszystko ok...

Wilk05
27-03-08, 01:11
Kurcze temat diety i treningów już wałkowaliśmy, teraz mam dobry plan treningowy i staram sie trzymać dietę , wiec chodzi mi o wasze opinie na temat odżywek i innych suplementów...
Byłem zdecydowany na kreatynę którą mi z głowy prawie wybiliście ale z odżywek nie zrezygnuje dlatego prosze o poradę JAKĄ ODŻYWKĘ MI RADZICIE I CO JESZCZE DO TEJ ODŻYWKI .Chodzi mi od odpowiedzi Np. Kup sobie to i tamto bo ja to brałem i byłem zadowolony...

rafl1988
27-03-08, 01:42
mysle ze na pewno powinienes kupic bialko ostrowii tylko tak z 2kg zeby ci na miesiac starczylo to tego moze byc carbo vitalmax i mozesz dorzucic jakas kreatynke np firmy met-rx bo jest dobra i nie az tak droga.ale oprocz tego przede wszystkim DIETA minimum 4 posilki dziennie.

Symu
27-03-08, 16:35
Gainery/ bialko (odzywki) mozesz kupic w ramach uzupelnienia diety ale to nie sa jakies anaboliki wiec trudno powiedziec ile ci kg przyjdzie: mass xxl, monster mass, gain fast -pelno tego jest. Skoro masz 5 miesiecy to rzeczywiscie mozna zastanowic sie nad kreta ale to za 1-2 miechy

Wilk05
27-03-08, 18:24
To może mass xxl i gluta ?

Wilk05
27-03-08, 18:34
Dobra skoro tak mówiecie to tak zrobie teraz tylko mi powiedzcie którą odzywką bedzie lepsza :
Mass xxl + gluta
Gainer 1 + gluta
Gainer 2 + gluta
No chyba że coś innego.

Wilk05
27-03-08, 22:53
Jeszcze jedno pytanie...
W cenie 3 kg xxl można mieć 4 kg Gain Bolic 6000 czyli dzienna dawka GB była by o 1/3 większa...Co da lepsze efekty wiecej GB czy mniej xxl ???

Symu
28-03-08, 19:15
mass xxl ma wiecej bialka. Jak dla mnie wlasnie idealna proporcja i to wlasnie tego gainerka na twoim miejscu bym wybral

Wilk05
28-03-08, 20:16
Dobra już po sprawie, kupiłem 4 kg Gain Bolic 6000 i Base L-Glutamin 4000 (250 gr) firmy FitMax zobaczymy jakie efekty będą za 30 dni...

Wilk05
28-03-08, 20:19
Semu masz racje ale ja przy GB bede zjadał większą dawkę o 1/3 co spowoduje że bedzie tyle samo białka co w xxl , a dużo wiecej węglowodanów no i jest też troche krety...