PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nabraniem masy



Hedowiec
24-03-08, 13:04
Witam


Na siłowni zacząłem ćwiczyć 3mc temu. Jestem ektomorfikiem, ze 55kg, 171cm, 17lat. Od początku chciałem jak najbardziej przybrać na masie, jednak trudno jest mi się trzymać jakiejś dokładnej diety, więc bardzo dużo jem, staram się jak najczęściej spożywać wartościowe białka i węglowodany. Ćwiczę 3 razy w tygodniu na zmianę, raz klata i bik, w następnym bart, trik itd. Ćwiczeń jak narazie nie zmienialiśmy.
No i właśnie po tych trzech miesiącach śmiem stwierdzić, że na masie nic nie przybrałem, wchodzi mi tylko nieco w rzeźbę no i oczywiście siłę.

Co mi podpowiecie, co według was powinienem zmienić by tą masę wreszcie nabrać. Może już czas na jakieś odżywki. Z ścisłą dietą będzie ciężko. Acha no i ćwiczymy tak 2godz, różnie to bywa.

Czekam na wasze spostrzeżenia. Pzdr

pablo91prg
24-03-08, 13:40
Przy takiej wadze poprostu jedz duoz ryzu, piersi z kury, makaronu itd. Nie musisz stosować konkretnej diety tylko jesc odpowiednie produkty, aczkolwiek diete mozesz zastosować. Ułoż ja tak zeby było nawet 7 g wegli\kg masy ciała. Kup sobie gainera. Jak najwiecej sie da i szamaj. Ułoż konkretny plan masowy, najlepiej wybierz jeden z podwieszonych w dziale Trening.

Hedowiec
24-03-08, 13:59
taka dieta byłaby dobra? Może polecicie jakieś odżywki do tego




śniadanie 1 (6.30 lub 7.30 lub 8.30
chleb razowy z białym serem, lub twarogowym Ew + jakaś szynka z indyka
+ to co mama przyszykuje (przeważnie kanapki, musli, płatki w mleko) + owoc, warzywo

Śniadanio2 - jakiś owoc - jabłko, chleb razowy z jakimś serem

Śniadanio3(przeważnie mam pozno obiad) - kanapki mięsem, Ew + warzywem (może tego posiłku nie być)

Obiad (roznie - 14 - 15 -16,30 godzina) - wrypać co na talerzu

Przed treningiem (godzina - Pol godziny)- kope makaronu, tuńczyk,

##################
TRENING
################

Po treningu (z godzine) z 5 jaj, chleb razowy albo jakiś inny pełnoziarnisty

Kolacja - też nie pogardze tym co mama przyszykuje ( to będzie gdzieś - 19 - 20 -21 godzina) , orzechy włoskie itp., owoc, warzywo

Potem może jak będzie jeszcze czas to przed spaniem, albo do kalacji - twaróg chudy ile wlezie.

pablo91prg
24-03-08, 14:57
nie..wez cos na wzór podwieszonych. Z odzywek jedynie Gainer\białko.

Rynju
24-03-08, 18:08
badz carbo:)

pablo91prg
24-03-08, 18:17
ewentualnie :D