PDA

Zobacz pełną wersję : czym zastąpić niektóre produkty w diecie???



Grzegorz_n
24-03-08, 11:18
Witam i o radę pytam :)


Próbuję ustawic sobie dietę, korzystając z materiałów z tego działu. Oczywiście znalazłem coś dla siebie i będę starał się dostosować.

Mam jednak pytanka do zorientowanych...
1. Nie przepadam za płatkami owsianymi, a tak właściwie, to ich nie trawię. Czym można je zastąpić???
2. Czy pierś z kurczaka można zastąpić innym mięsem lub inną częścią kurczaka???
3. Jest kilka gatunków kasz - http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasza Która jest najlepsza do diety i zarazem łatwa i szybka w przygotowaniu???


Z góry dzięki za każdą pomoc :)



Pozdrawiam :)
Grzegorz

pablo91prg
24-03-08, 11:33
1. Najlepsze są owsiane, jezeli Ci nie wchodzą dorzuć sobie rodzynki albo suszone owoce i bedzie git.
2. Cycek z kury ma najweicej białka więc jest najlepsze(chociaz drogie :|)
3. Kasza jak kasza, byle miała duzo węgli przyswajalnych.

Pozdrawiam.

Rynju
24-03-08, 18:04
mozesz zastapic na inne i do tego dowalic otreby
cyc jest chudziutki, zamiast tego moze byc piers z indyka, badz mieso wieprzowe - bardzo wartosciowe
polecalbym gryczana badz jeczmienna

mały huba
24-03-08, 19:17
Ja polecam kuskus :P Zalewasz wrzątkiem i w 5 minut gotowe. Wychodzi co prawda dość drogo(kilogramowa paczka za 9 zł :/ ) ale jest smaczna zarówno na słodko(po zalaniu wrzątkiem dsypujesz migdały,orzechy włoskie,słodzik i rozrobioną odżywkę białkową :D i jest niezłe) bądź z mięchem.

Grzegorz_n
25-03-08, 17:36
mozesz zastapic na inne i do tego dowalic otrebyA czy mogę poprosić o podanie/napisanie trzech przykładowych nazw handlowych innych płatków, które zastąpią mi płatki owsiane??? Chcę być pewny, że nie nakupuję głupot.



cyc jest chudziutki, zamiast tego moze byc piers z indyka, badz mieso wieprzowe - bardzo wartoscioweMnie osobiście najbardziej podchodzi właśnie mięso wieprzowe.
Czy macie jakieś sprawdzone szybkie sposoby na przygotowanie takiego mięsa???



polecalbym gryczana badz jeczmiennaUwielbiam kaszę gryczaną, jednak potrzeba sporo czasu na jej przygotowanie.



Ja polecam kuskus :P Zalewasz wrzątkiem i w 5 minut gotowe. Wychodzi co prawda dość drogo(kilogramowa paczka za 9 zł :/ ) ale jest smaczna zarówno na słodko(po zalaniu wrzątkiem dsypujesz migdały,orzechy włoskie,słodzik i rozrobioną odżywkę białkową :D i jest niezłe) bądź z mięchemNigdy nie jadłem kuskus, ale zakładam, że mi posmakuje. Dla mnie ważne, że jej przygotowanie, to jedynie 5 minut.



i rozrobioną odżywkę białkowąJaką masz na myśli odżywkę białkową??? Możesz napisać odrobinę wiecej na ten temat???



Dzięki Wszystkim za dotychczasowe rady :)

:)

Giera
25-03-08, 17:44
Witam i o radę pytam :)
Mam jednak pytanka do zorientowanych...
1. Nie przepadam za płatkami owsianymi, a tak właściwie, to ich nie trawię. Czym można je zastąpić???
2. Czy pierś z kurczaka można zastąpić innym mięsem lub inną częścią kurczaka???
3. Jest kilka gatunków kasz - http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasza Która jest najlepsza do diety i zarazem łatwa i szybka w przygotowaniu???
Grzegorz

1. ryżem parabolicznym lub pełnoziarnistym, ziemniakami, musli
2. wołowiną, rybą, białkiem jajka
3. kasza gryczana