PDA

Zobacz pełną wersję : zastój klatki



DaMiAn85
25-07-06, 00:37
Witam, mam pytanie odnosnie klaty, ktora juz od dwoch lat ani drgnie.Od zawsze obwod rak przychodzil mi najlatwiej z wszystkich grup miesniowych, ale klata jest dla mnie zagadka...nie wiem czy to wina treningow czy jedzenia, suplementow nie mam pojecia.Z supli kupowalem zawsze Mass Gaina i do tego kreatyne megabola lub creapure.Niczego innego nie probowalem poniewaz obawialem sie, ze moge stracic pieniadze na cos co nie bedzie na mnie dzialac, a Mass Gain z kreatyna dawal mi duzo, ale tez przybieralem na tkance tluszczowej teraz tego nie chce.Zastanawiam sie czy zastosowanie samego bialka by cos pomoglo, no nie mam pojecia, moze mial ktos z Was taki sam problem i sobie z nim poradzil.Trening klaty robilem dwa razy w tygodniu i wygladal nastepujaco.

-wyciskanie na lawce poziomej
-wyciskanie na lawce skosnej
-rozpietki na lawce poziomej
-rozciaganie hantlem za glowe

trzy dni pozniej juz inaczej

-wyciskanie na lawce poziomej
-rozpietki na lawce skosnej
-bramki
-rozciaganie hantlem za glowe

we wszystkich cwiczeniach stosowalem piramide dokladajac ciezar i zmniejszajac ilosc powtorzen w 4 seriach,natomiast calosc wyglada tak:

1:Barki,triceps
2:Plecy,Biceps
3:Klata
4:Wolne
5:Barki,triceps
6:Plecy,Biceps
7:Klata
8:wolne

degustator
25-07-06, 00:57
za male przerwy miedzy treningami miesnie nie maja czasu na regeneracje...

sławo
25-07-06, 07:38
dziwny ten plan to ciekawe że jeszcze się nie przetrenowałeś choć może klatę już tak

proponuję abyś ćwiczył każdą partię raz w tygodniu

najlepiej tak
poniedziałek klata skoro ci teraz najbardziej zależy to ustaw ją na początku tygodnia
wtorek plecy
środa wolne
czwartek barki nogi
piątek tricek bicek

daj odpocząć twoim mięśniom a one napewno zaczną rosnąć

DaMiAn85
25-07-06, 15:03
No wlasnie zrobilem sobie 2 miesiace przerwy przy czym cwicze tylko brzuch, we wrzesniu mam zamiar zaczac wszystko od poczatku.

degustator
25-07-06, 16:08
nie taka przerwa!! chodzi o regeneracje calkowita miedzy treningami...

DaMiAn85
25-07-06, 16:25
Heh no wiem, tylko, ze obawiam sie o przetrenowanie poniewaz nigdy nie robilem zadnej dluzszej przerwy od cwiczen niz dwa, trzy dni.Czasem taka przerwa dobrze robi.

sławo
25-07-06, 17:00
no może za długa ta twoja przerwa
tydzień no może dwa tygodnie będzie ok

Xplayer01
25-07-06, 17:50
proponuje zrobic 2-3 tyg przerwy, następnie zrobic 2-3 tyg ogólnorozwojówki, potem przejsc na jakis trening masowy, tylko tym razem cwicz z głową, bo ten powyzszy twój trening to totalnie nieporozumienie :)

degustator
25-07-06, 17:51
proponuje zrobic 2-3 tyg przerwy
przeczytaj dokladnie ze on juz ma przerwe teraz od 2 miechow....

DaMiAn85
25-07-06, 17:58
ej ej, 2 miechy to sie skoncza wraz z rozpoczeciem sie wrzesnia =)

Xplayer01
25-07-06, 18:05
No czyli juz masz te 3 tyg przerwy, takze mozesz smiało wrócic na siłke - i zrób tak jak napisałem wyzej - najpierw ogólnorozwojówka, a potem jakies 3/4 dniowy trening masowy....

Smug
25-07-06, 19:10
ja też miałem taki zastoj na klacie i w barach,to przez trzy tygodnie chodziłem na basen,zeby te mięsnie tak "rozprogramować".Może i Tobie pomoże.Popracuj jeszcze nad treningiem,bo to pewne,ze mięsnie nie mają Ci kiedy odpocząć.Pzdr