PDA

Zobacz pełną wersję : początkujacy 100 kg, 188 cm , 23 lata -suplementacja



bbmichal84
22-03-08, 09:21
Witam wszystkich, zaczałem cwiczyc na siłce okolo 2 tygodnie temu, waże 100 kg , chcialbym nabrac troche masy miesniowej rzeźbiąc sylwetke żeby jakos wygladała. Chodze na siłownie 2-3 razy w tygodniu, mecz koszykowki 1 w tygodniu i planuje z 2 razy w tygodniu biegać. Co byście mi polecili jesli chodzi o odżywki lub suplementy?
Mase raczej mam wiec chyba białko odpada z tego co czytalem? niektorzy pisza że mozna wziąsc gainera ale jakiego bo kilka jest? moze L-karnityne?
Slyszałem że mozna wziąsc zeby bylo ok - aminokwasy calodzienne, HMB i l-karnityne? tylko czy to wszystko na raz lykać? i jak długo ? Diete juz zmieniłem odżywiam sie inaczej niż do tej pory- o niebo zdrowiej :)
Zależy mi na tym żeby moje ćwiczenia nie szły na marne. Jesli macie jakies inne pomysły to prosze napiszcie, z gory dziekuje :)

Punisher
22-03-08, 09:38
Po pierwsze, to albo masa, albo redukcja.
Źle doczytaleś. Dla Ciebie to właśnie jest dobre białko, a nie gainer. Poczytaj jeszcze do czego jest potrzebne białko, a do czego węglowodany.
(chociażby podwieszone - gainery w pigułce)
HMB bym sobie darował. Musisz po prostu zrzucić ten tłuszcz, a więcj najważniejsze to treningi, potem dopiero suple.

bbmichal84
22-03-08, 09:50
Dobra to niech bedzie masa, chudy nigdy nie bede bo mam raczej masywna budowe ciala. To według Ciebie powinienem brac białko ? nie nabiore jeszcze wiekszej masy ciałą ? Sorka ze tak glupio pytam ale jestem nowy w tym wszystkim, pozdro i dzieki

Punisher
22-03-08, 10:11
Chcesz nabrać masy mięśniowej, a nie chcesz mieć większej masy ciała?
Mięśnie się nie biorą z powietrza. Białko może każdy brać, ale podstawa to jest dieta.

bbmichal84
22-03-08, 10:16
wiesz masy miesniowej to chetnie nabiore , nie chce jedynie nabierac masy tluszczowej. Nie precyzyjnie to okreslilem. Wiec chce nabrac masy mieśniowej.

Prezydent_1c
22-03-08, 10:24
Na początku musisz zrzucić troche tłuszczu bo wydaje mi się że troche go masz. Nastepnie możesz myśleć o nabieraniu masy mięśniowej bo z nią zazwyczaj idzie troche masy tłuszczowej. Więc na początek redukcja/rzeżba. Póżniej dopiero lekkie masowanko. Czyli odnośnie twojego problemu z suplementacją najpierw l-karnityna + jakiś spalacz (polecam animal cut) a na 2 etap przyjdzie jeszcze czas ;)

NIKOLIS 168
22-03-08, 11:39
Dieta+L-karnityna+CLA/spalacz+białko. Powinienes sie troche podrzezbic nie tracac duzo kilogramów.

bbmichal84
29-03-08, 08:32
dzieki wszystkim za odpowiedz, ale spalaczy to raczej ja nie chce. jedynie l-karnityna. treningiem sam to osiagne tylko chodzi mi tez o to zeby miesnie sie szybciej regenerowaly czy aminokwasy calodzinne albo BCAA nie beda dobre? ktore lepsze ? i polaczyc je naprzyklad z HMB i l-karnityna? i czy moge to wszystko brac na raz? czy białko tez sobie dokupic tylko zebym sie nie roztył. pozdrawiam