PDA

Zobacz pełną wersję : Worek treningowy



sopek44
21-03-08, 18:20
Witam. Chyba trafiłem z działem.
Chciałbym kupić z kumplem worek taki na łańcuchach do boksowania i kopania. Jak byście polecili tak do ok.100zł? Może jakieś przeżycia z workami? I jaka będzie optymalna wysokość do tego? Myślałem że ok.150cm. Pozdrawiam.

Prezydent_1c
21-03-08, 23:00
Moim zdaniem do uderzania im większy i cięższy worek tym lepszy (niestety też droższy ;]) Ale ogólnie przy "zwyczajnym" worku 150cm kiedy uderza się z partnerem na zmiane nie jest żle (oczywiście partner trzyma wtedy worek). Niestety sytuacja pogarsza się kiedy partnera brak ...

HuGsoN
23-03-08, 20:35
Ja miałem taki problem właśnie z domowymi ćwiczeniami.
Wypchałem worek 150cm tak, że ważył 150 kg...
wszystko było ok, ale jak dostał 2 kolana z wyskoku pękł wpół.... mam fotki :)
Teraz już kupiłem skórę zajebiście mocną za 300 zł i myślę, że będzie ok, ale tak go nie wypcham, bo worek jednak musi trochę "chodzić" tak jak przeciwnik...

wsp18
25-03-08, 00:00
no to zlaezy co cwiczysz badz co chcesz cwiczyc..jezeli kick bixing badz jakies muay thai to najlepiej sobie kup worek taki duzo 2metrowy podczepiany do podlagi na lowkiki i wszystkie kopy uderzenia rekoma jest zajebisty...a jezeli boks to ostatnio widzaielm taki worek bardzo fajny elegancko uformowany dobry do hakow okolo 150zl kosztowal

wsp18
25-03-08, 00:01
a i kup sobie gruszke wedlug mnie taka glupota a duzo dobrego cie nauczy bedziesz zwawszy nauczysz sie ruszac a nie stac sztywno jakies uniki cos tego i w pizde :P

wsp18
25-03-08, 00:35
http://allegro.pl/item331782365_profesjonalny_worek_hook_masters_now osc_zobacz.html to jest takie cos znalazlem jak dlamnie super worek

sopek44
25-03-08, 11:51
gruszke już mam. worek będzie do kick boxingu. a ten co podałeś to ma tylko metr ;)
P.S moto2004 pokaż fotki jak możesz :D a czym go wypchałeś?

wsp18
25-03-08, 16:12
no ja wiem ze ten ma metr ten co ja pokazalem pojebalo mi sie troche:p ale ten wlansie worek do boksu jest zajeboisty a do kick boxingu kup sobie taki dwumetrowy podczepiany do podlogi na sprezyne amortyzujaca

HuGsoN
27-03-08, 16:49
Jak znajdę chwilę to zrobię fotki.
Wypchałem drobną wilgotną trociną.

wsp18
27-03-08, 16:53
trocina dobra nawet otym nie pomyslalem ze tak mozna...tylko ze pewnie musiales to dobrze pozszywac bo jak kiedys ja sam sobie szylem to mi sie porwal:/

Andrew997
27-03-08, 21:35
A to prawda że jeśli ćwiczysz na worku to sie chudnie ??

wsp18
27-03-08, 23:33
no to zalezy...bo podczas uderzania wykonujesz ewysilek fizyczny a podczas kazdego wysilku fizycznego spala sie kaloroie i sie chudnie...ale podczas uderzania w worek z calych sil tak robi sie wlasnie trening silowwy jest to jeden z elementow treningu silowego masa przychodzi...czyli moral jest tak ze zalezy to od tego jak uderzasz w worek:p

HuGsoN
28-03-08, 12:40
A to prawda że jeśli ćwiczysz na worku to sie chudnie ?? Tak, szczególnie przy ostrej pracy nóg.

Andrew997
28-03-08, 22:37
czyli trzeba mocno walić w worek ??

HuGsoN
29-03-08, 17:30
nie koniecznie, wystarczy energicznie i poprawnie technicznie i bedziesz spalal tluszcz

usuniety
29-03-08, 17:52
Czym dłuższy worek tym większy zakres kopnięć dół góra.Ja używam miękkiego worka wypchanego szmatami.Trociny ubite i piasek są twarde do boksu super.Jeśli worek ci ucieka to znaczy że twoje kopnięcia nie są dynamiczne tylko pchane i na przeciwniku nie zrobią wrażenia.

wsp18
01-04-08, 00:41
no mi sie zdaje ze nie bardzo wlansie czy tak czy tak i tak worek bedzie odlatywal to chyba normalne a nikt przeciez nie uderzy tak ze reke wbija sie w worek i worek sie nie rusza chyba to jest nie mozliwe

usuniety
01-04-08, 01:31
Przy mocnym i prawidłowo wykonanym kopnięciu lub uderzeniu w worek wypchany ubitymi szmatami taki worek zgina się w pół .Normalną rzeczą jest że worek będzie odjeżdżał ale nie pod sufit.Jeśli worek ci odleci to go kontrujesz chodząc wokół niego .Jeśli worek się nie wegnie a poleci pod sufit to sami się zastanówcie czy to nie jest cios pchany?Nie polecam rękawic sparingowych na worek ponieważ się rozbijają i podczas sparingu ktoś może poczuć kości wychodzące z rękawicy.Nie polecam też uderzeń gołymi rękoma z otwartej bardzo piecze a z pięści to się skóra uszkadza.Zwykłe rękawice ja używam skórzanych roboczych