PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie owoce przy redukcji??



bless8
21-03-08, 16:15
Siema. Jestem na diecie redukcyjnej i nie wiem jakie owoce najlepiej jeść. Jabłka odpadają ponieważ mam na nie jakieś uczulenie. Co oprócz jabłek mogę jeść??
Co radzicie??
Pozdro

Rynju
22-03-08, 14:09
owoce bogate w witamine C (grejfruty sa b. dobre na redukcje)

Mieczu93
22-03-08, 15:14
a co do grejfrutów to ja mam takie pytanie :D gdzieś wyczytałem nie pamiętam już gdzie, chyba na tym forum nawet, że w grejfrutach jest kreatyna, to prawda?

pablo91prg
22-03-08, 15:36
No kreatyna to składnik pozywienia(mięso, jak widać owoce), ale pewnie w grejfrucie są jej śladowe ilośći. Cytrusy oczyszczają organizm, więc są dobre na redukcje. Pozdro.

BeHappy
22-03-08, 16:41
czyli mandarynki pomarancza tez ? Jakie owoce mozna jeszcze jesc na redukcji ? jablka ?

pw
22-03-08, 16:50
Każdy owoc na redukcji moim zdaniem jest ok.
Co do kreatyny w grejpfrucie - pierwsze słyszę, jeśli są to znikome ilości.
Najwięcej kreatyny znajduje się w chudym mięsie wołowym.

pablo91prg
22-03-08, 17:48
Pw, a w owocach jest fruktoza, czy ona nie przeszkadza w redukcji(cukier prosty o ile sie nie mylę). Więc chyba nie należy przesadzać z owocami ? Jak uważasz?

Rynju
22-03-08, 19:04
pozwole sobie odpowiedziec na pytanie ktore wystosowales do pw:
fruktoza jest cukrem prostym, lecz zawartosc tego cukru w owocach jest na tyle niska ze nie trzeba sie nia zbytnio przejmowac. Tutaj tabela przedstawiajaca zawartosc wegl. w owocach
http://www.thepaleodiet.com/nutritional_tools/fruits_table.html

Damian st-ce
22-03-08, 19:20
W grejfrutach nie ma Kreatyny. Ja słyszałem,ze specjaliści polecaja popijanie kreatyny sokiem grejfrutowym, ponieważ przyspiesza to jej wchłanianie.

bless8
22-03-08, 20:45
Co do grejfrutów to czytałem w jakiejś gazecie, że najlepiej je jeść z tą gorzką skórka, ponieważ w niej jest zawarty jakiś składnik, który przyspiesza spalanie czy coś takiego :D
Jak znajdę ten artykuł to napisze

Rynju
22-03-08, 21:29
ze skora !?

pablo91prg
22-03-08, 21:29
Ryniu, pozwole sobie dać Ci soga za odpowiedz ;P napisałem ze do pw bo on naprawde ma sporą wiedze z tego czytam ;]

Chyba z tą błoną a nie ze skórą :)

pw
22-03-08, 23:30
pablo przy zbilansowanej diecie nie przeszkadza to

Rynju
22-03-08, 23:32
pablo, a ja mimo wszystko pozwolilem sobie odpowiedziec

pw
22-03-08, 23:41
Aa sprostuję:
na ketozie co innego, low carb/ckd/tkd dietach
na zbilansowanej to takiego problemu nie robi, oczywiście wszystko z umiarem.

Rynju
23-03-08, 06:58
nawet na low carb nie ma jakis szalenstw z owocami. Z sokami owocowymi to co innego

bless8
23-03-08, 12:28
Nie ze skórą tylko z tą "błoną" jak napisał pablo91prg. Zazwyczaj się ją ściąga z grejfruta, ponieważ jest gorzka i psuje smak.

Puchacz!
25-03-08, 13:33
Ja spotkałem sie z artykułem w którym było napisane ze powinno sie spozywac owoce (redukcja) ktoch ig nie przekracza 50 ewentualnie po treningu w celu odbudowania glikogenu w miesniach albo przed zeby nabrac energii ale to nieduze ilosci.

Giera
25-03-08, 13:46
Owoce trzeba spożywać, zwłaszcza jeśli się nie je pakieciku witamin ale też trzeba uważać, zwłaszcza przy dietach niskowęglowodanowych bo to cukry proste chociaż mają mały indeks glikemiczny (ich IG wynosi 20 a glukozy 100). Więc gruszkę, jabłko, mandarynkę, brzoskwinię czy pomarańczę możemy sobie dodać do śniadania, drugiego śniadania czy po treningu byle bez przesady :)
Osobiście jestem za jedzeniem warzyw do każdego posiłku (w miarę możliwości) a owoce to tak od czasu do czasu jak przyjdzie smak