PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo poważny problem.



Layer
20-03-08, 22:34
Witam, mam bardzo poważny problem z wagą. Może zacznę od tego że mam 13 lat, i ważę ok. 94 kg. Nie jestem pewien, ale tu nie o to chodzi. Chciałbym szybko i skutecznie schudnąć lecz nie wiem jak ćwiczyć i co jeść! Na razie jem, śniadanie : 2,3 kromki - ogórek , pomidor i inne warzywa. Obiad : 2/4 porcji normalnego. Kolacja : jajka lub jakieś kanapki. Może sałatka. A ćwiczenia wyglądają tak: Mam siłownię u siebie w domu, a więc tak biegam ok. 1000 kroków na bieżni i w międzyczasie robię brzuszki, lecz nie jestem pewien czy to pomoże, czy to odpowiednie dla mnie, dlatego piszę tutaj abyście mi doradzili jak mam się odżywiać i jak ćwiczyć, mam zamiar schudnąć jak najszybciej ;)

jasiek69
20-03-08, 23:18
A wiec tak na poczatek musisz ulozyc sobie trening na rzezbe. Bieganie jest jak najbardziej wskazane ... brzuszki tez sa dobre ... Co do diety to staraj sie jesc jak najmniej weglowodanow w szczegolnosci prostych takich jak (batony,slodycze, owoce mozesz jesc ale tez nie przesadzaj ). Jedz tez troche tluszczy takich jak (orzechy oliwa z oliwek). Ale najwazniejsze jest bialko bo wtedy gdy bedziesz cwiczyl to bialko bedzie Ci budowalo ladna muskulature.. Ale co do treningu to w Twoim wieku nie przesadzaj ... jak narazie skup sie na bieganiu brzuszkach i najwazniejsze odpowiedniej diecie.
Pozdrawiam

Layer
21-03-08, 08:14
Wielkie dzięki za odpowiedź, ale nie wiem dokładnie co mam ćwiczyć w jakich porach i ile czasu. Np. Nie wiem czy mam po obiedzie, czy np o 16:00. O to mi chodzi :) Jakiś rozpisek.

Dysponuję : Steperem, ławeczką, wszelkiego rodzaju hantlami itp.

Moody
21-03-08, 09:42
Więc tak napewno nie biegaj po posiłku;/ najlepiej biegaj 2 razy dziennie jesli czas pozwoli i najważenejsze nie trzymaj diete nie mysl sobie ze jak tylko troszke czegos tam zjesz to sie nic nie stanie dyscyplina musi byc.

jasiek69
21-03-08, 23:00
Więc tak napewno nie biegaj po posiłku;/ najlepiej biegaj 2 razy dziennie jesli czas pozwoli i najważenejsze nie trzymaj diete nie mysl sobie ze jak tylko troszke czegos tam zjesz to sie nic nie stanie dyscyplina musi byc.

dokladnie dieta jest u Ciebie najwazniejsza ... osoby takie jak np. ja ktore maja szybka przemiane materii moga sobie pozwolic na jakies zarcie takie jak np. slodycze lub pizza ale to tylko bardzo zadko poniewaz mamy szybka przemiane materi Ty musisz trzymac sie diety na maxa. Co do cwiczen to nie wiem jak wygladaja plany na rzezbe musisz poszukac po forum ... napewno znajdziesz :)

BeHappy
21-03-08, 23:11
Więc tak napewno nie biegaj po posiłku;/ najlepiej biegaj 2 razy dziennie jesli czas pozwoli i najważenejsze nie trzymaj diete nie mysl sobie ze jak tylko troszke czegos tam zjesz to sie nic nie stanie dyscyplina musi byc.

nosz kurw... pomylilo mi sie i sog (mozna to cofnac?)
2 razy dziennie ? czy ty wiesz co ty piszesz? moze biegac 3-4 razy ale w TYGODNIU do tego dieta. Co to ma znaczy nie trzymaj diete(diety?) Bez diety bedziesz mogl biegac nawet 8 razy dziennie a efekty beda jakby ich nie bylo. Moze takze przeplatac bieg z rowerem i plywaniem (ostatnie polecam na ogolny rozwoj ciala w mlodym wieku). skoro masz dostep do silowni to korzystaj z niej jak tylko sie da (czyt. trening na rzezbe 5 razy w tygodniu). Usiadz na czterech literach rozpisz sobie, uloz plan kiedy bieg kiedy basen kiedy silownia, idz do dzialu trening po trening silowy (jezeli dopiero zaczynasz to ogolno rozwojowy pierw potem cos konkretniejszego) potem dzial dieta po diete redukcyjna. i zapomnij o pojeciu "schudnac jak najszybciej" lepiej dluzej a zdrowiej.

pablo91prg
21-03-08, 23:51
Dokładnie, pomęczysz się dłużej ale wtedy mniejsze prawdopodobieństwo efektu jojo. Dieta, trening siłowy i aeroby to to czego Ci trzeba do osiągnięcia celu.

hans87
23-03-08, 10:16
Patrząc na twoj wiek 13 lat, dalbym spokoj z cieżarami. 3 w tyg. szybki spacer (bo biegać z tą wagą będzie ci cięzko narazie) 40-45 min spacerku wystarczy, ewentualnie mozesz jeżdzić rowerem.
Co do ćwiczeń ktore możesz wykonywac to brzuszki, pompki i podciąganie na drązku.

Jesz dużo słodyczy i fastfoody ?

Deathbreaker
23-03-08, 10:32
Podciąganie na drążku i pompki też bedzie mu trudno robic przy tej wadze...

hans87
23-03-08, 10:40
no tez prawda, no to głownie pozostaje mu robienie aerobów pływanie, szybkie spacery i rowerek. Jak dojdzie do odpowiedniej wagi to będzie mógł wykonywać tamte ćwiczenia. Pozdro

Layer
23-03-08, 13:32
Słodyczy w ogóle nie jem, a co dopiero Fast Foodów. Wykluczone.

Co do ćwiczeń to aktualnie mój plan wygląda tak:

20 Podciągnięć 5kgowego ciężarku,
20 Brzuszków z 3kgowym ciężarkiem na brzuchu,
1000 Kroków na steperze,
10 brzuszków z ciężarkiem,
5 podciągnięć na ławeczce,
500 kroków na steperze,
20 brzuszków z ciężarkiem,
i nowo poznana technika 6 weider.

Tak wygląda aktualnie mój plan ćwiczeń.

hans87
23-03-08, 13:45
tak jak pisalem wyżej treningi aerobowe 3 w tyg. 40-45 min. Zdrowe odżywianie. Mozesz robić te kroczki na steperze, co do brzucha do rób 2-3 cwiczenia po 3 serie kazde, max powtórzeń. Aerobicznej narazie bym nie robił bo nie masz przystosowanego brzucha zeby wytrzymać te 42 dni. Wiec narazie rób zwykle ćwiczenia na brzuch. Pozdro