PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica siły w łapach...



Gutek912
20-03-08, 15:01
Witam! Na początku napisze ze to nie moj problem tylko kumpla. Prosil zebym zapytal wiec pytam hehe. Mianowicie:
Niedawno zaczął na siłkę chodzic i jak tak go obserwowalem to zauwazylem ze ma strasznie slabą lewą łapę... w ogóle lewa polowe ciala... np. wypychal na skosie chantelki - prawą light a lewą by sobie na klate spuscil bo mu sie nadgarstek ugial sam z siebie... i to wcale nie byl duzy ciężar.

Tera pytanie:
-jak może sie tego pozbyc? tzn wyrównać tą siłe??

z góry thX w jego imieniu hehe pozdro

Damian st-ce
20-03-08, 15:29
Niech spróbuje wykonywać takie ćwiczenia jak opisałeś, tylko jedną ręką, a druga niech odpoczywa (w druga rękę niech weźmie cieżar, ale tylko dla utrzymania równowagi). Musi nadrobic braki sił w lewej ręce. Mój kumpel tak robił i efekty były wporządku :)

GhosT
20-03-08, 16:46
Przyczyn może być wiele.

1. Złe wykonywanie ćwiczeń pod względem techniki.
2.Uwarunkowania genetyczne.

I jeszcze kilka by się znalazło, ale szkoda czasu na wypisywanie.
Niech spróbuje skorygować tą 1 stronę ćwiczeniami, lecz niech pamięta, aby nie "zajechać" mięśnia zbyt dużą ilością ćwiczeń bądź powtórzeń.

Powodzenia życzę ;)

Gutek912
20-03-08, 17:52
Aha czyli ma ćwiczyć tylko tą słabszą stronę? a nie lepiej by było gdyby ćwiczyć obie tylko na lewą zwracać szczególną uwagę (technika) i więcej powtórzeń np robić (albo prawą mniej) ??

BeHappy
20-03-08, 17:54
ja bym proponowal wcwiczenia wykonywac gryfem mneijszym ciezarem tak zeby prawa pomagala lewej, po jakims czasie powinno sie worownac <tak bylo u mnie>

wara
20-03-08, 18:38
hantlami robiac wyrownasz sile na gryfie bedzie ci dobrze szlo ale zawsze prawa bedzie brala wiecej i dysproporcja zostanie

Toomekk6
20-03-08, 19:03
u mnie też tak było na samym początku;p teraz jest już minimalna różnica, mam nadzieje że do końca sie wyrówna;p

Gutek912
20-03-08, 20:17
no ja sam tez tak na początku miałem... tyle że złapałem taką perfidną kontuzję w nadgarstku prawym, ćwiczyłem tylko lewą i sie wyrównało... niestety tylko siła ;/ ale nic sie na to nie poradzi tylko ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć
Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Urban17
20-03-08, 23:59
niech kolega robi sobie pompki na jednej rece ;] tez mu pomoze. I oczywiscie niech cwiczy hantlami to po jakims czasie sie wszystko wyrowna. Technika to podstawa.

Gutek912
21-03-08, 00:33
żartujesz?? hehe

GhosT
21-03-08, 09:15
Jeśli dopiero zaczyna to pompki na 1 ręce to trochę kosmiczny pomysł :D Do tego trzeba mięć trochę siły, której jak mniemam brakuje twojemu koledze (z całym szacunkiem :) )

Gutek912
23-03-08, 13:39
no właśnie ... kosmiczny ;D dobrze ujęte hehe