PDA

Zobacz pełną wersję : Mała pomoc w odżywkach



syczek
18-03-08, 18:07
Witam mam 15 w czerwcu 16 lat mam 166cm wzrostu, waze 60 kg cwicze ponad 3 tygodnie 5 razy w tygodniu, rano jem chleb razowy ciemny, popoludni ogolem normalny obiad m.i.n (Mielone, kapusta, pierogi czy tez ziemniaki) i wieczorem znow chleb razowy z wybranym owocem czy tez warzywem. Czy moge juz w 4 tygodniu cwiczen kupywac jakakolwiek odzywke? mysle nad jablczanem kreatyny + HMB ale mysle nad normalna kreatyna z dextroza + jakies bialko... moze mi doradzicie co mam brac czy mam w ogole brac itp.

Z gory dzieki!!

Aha i jeszcze jedno pytanie mozna robic przedramie co dwa dni, gdy czuje ze wszystko sie zregenerowalo i mnie nie boli? i czy brzuszki mozna robic codziennie?

gofer88
18-03-08, 18:57
hmm jak dla mnie jabłczan na pewno nie najpierw zacznij od mono... a po drugie myślę że po 3 tyg ćwiczeń się nie opłaca brać odżywek dieta dieta i dobry trening choc 5 dni w tyg na tak krótki staż wydaję mi się za dużo

GhosT
18-03-08, 19:02
Błąd, błąd i jeszcze raz błąd...

Naoglądali się ludzie strong men'ów i nie wiadomo czego chcą.

3 tygodnie to stanowczo za mało na jakąkolwiek suplementację. Masz "potencjał początkowy" i jeszcze przez jakiś okres będzie on trwał, czyli będziesz osiągał fajne wyniki.

5-cio dniowy trening to poważny błąd, gdyż mięśnie nie maja czasu na zbytni odpoczynek i tak potrzebną regenerację. Jak mniemam nie masz ułożonego planu treningowego, bądź masz go ale sie nim nie pochwaliłeś. Poczytaj podwieszone, napisz jakiś plan a my go ocenimy.

Co do sposobu żywienia jest on w miarę prawidłowy. Nie jest to ścisła dieta kulturystyczna, ale sam często stosuje coś podobnego tak jak ty. Pamiętaj że dieta to strasznie dużo.

Gdybyś poczytał, a wnioskuję, iż tego nie zrobiłeś dowiedział byś się iż zdaniem ekspertów 1 suplementację można przeprowadzić mniej więcej po pół roku ćwiczeń, mając odpowiedni wiek - około 16 lat, czyli się zaliczasz do tej grupy.

Osobiście odradzam zabranie się za suple przy takim systemie treningowym i takim stażu.

Tutaj masz wszystko co powinno cię interesować na temat mięśni, zestaw ćwiczeń na różne partię mięśni.

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Co do brzuchów, tak można je ćwiczyć codziennie, gdyż są one jedną z trzech grup mięśni, które można tak męczyć (pozostałymi 2 są łydki i przedramiona).Przedramiona możesz trenować na co dzień, jednak gdy przynosi ci to ból, trenuj co 2 dni. Wedle uznania.

Podsumowując moją wypowiedź:
Ułóż plan treningowy, postaraj się stosować dietę jeszcze ściślej, poćwicz trochę na sucho, tak koło 6-7 miesięcy i możesz wtedy pomyśleć o suplach.
Poczytaj tematy na forum, gdyż zawierają dużo wiedzy, która może Ci się przydać.
To chyba tyle. Jeśli masz jakieś pytania to pisz :)

Pzdr
GhosT

mocnyblog
18-03-08, 19:33
nie no mogłobyć gorzej i mógł kupić kretke już od pierwszego dnia na siłowni...

po miesiącu ew. już możesz ale mono

hmb nie trzeba , zato cos do uzupelnienia diety bo jesz troche słabo

syczek
18-03-08, 20:22
No wiec tak:

Poniedzialek
Biceps
Robie 3-4 cwiczenia, z kazdego cwiczenia robie 4-5 seri po 8-12 razy
Potem brzuch i na koniec przedramie
Wtorek
Klatka tak samo cwicze jak na bica chodzi o serie i powtorzenia.
Wyciskanie sztangi, rozpietki, wyciskanie sztangi na ukos itp. brzuszki na koniec
Sroda
Barki te same serie jak na gorze
brzuszki na koniec i przedramie
Czwartek
Triceps te same serie itp co na gorze na koniec brzuszki
Piatek
plecy oczywiscie nie robie martwego ciagu. i te same serie itp co na gorze na koniec brzuszki i przedramie
Sobota i niedziela odpoczywam i od pon na nowo i jakos nie czuje zakwasow ani bolacych mnie miesni czuje tak sie jak by wszystko sie zregenerowalo efekty juz po barkach widac, a tazke po klacie juz sie zrobila twardsza a nie zwis..

Nie wiem doradcie mi jakos..

a jak nie to ulozcie dla mnie dobry plan treningowy ja chodze tak na silownie, poniewaz chcialbym w tyg zrobic wszystkie cwiczenia na ktorych mi zalezy czyli:

Plecy, bic, tric, barki, klata a przedramie i brzuch dodaje do tych cwiczen w tym samym dniu.

Zreszta poczulem juz przyplyw sil.

Hmm wiec czekam na doradzanie.

mocnyblog
18-03-08, 20:35
http://www.mocnyblog.pl/2008/02/06/split-ang-dzielenie-dzielic-dzielony/

Symu
18-03-08, 20:38
Diety wogle nie ma a bez tego nie bralbym sie za suple.

Tu masz przykladowe plany

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577

syczek
18-03-08, 21:12
Chcialbym od Was plan na ktorym nie bede musial cwiczyc nog i martwego ciagu chodzi mi tylko o bic, tric, klata, przedramie, brzuch, barki

Wiec mam trenowac 3 razy w tyg czyli poniedzialek, sroda, piatek?

Prosze jeszcze o ten plan cwiczenia nie musza byc znam sam tylko co mam robic

Poniedzialek - ------
Sroda - ------
Piatek - ------

i przez ile mam tak cwiczyc kiedy bede mogl juz robic 5 seri i chodzic co dziennie albo 4 x w tyg na silke?? objasnijcie mi to prosze ;))

syczek
18-03-08, 22:15
A moge cwiczyc tak:

Dzień 1
Klatka + Biceps + Mięśnie brzucha tutaj kazde po 3 cwiczenia 4 seryjne (tylko brzuch 2-3 seryjne)
Dzień 2
Wolne
Dzień 3
Plecy + Mięśnie brzucha tutaj kazde po 4 cwiczenia 4 seryjne
Dzień 4
Triceps + Przedramiona + Mięśnie brzucha tutaj triceps 4 cwiczenia 4 seryjne przedramie 2 cwiczenia po 4 serji i tak samo z brzuchem
Dzień 5
Wolne
Dzień 6
Obręcz barkowa + Przedramiona + Mięśnie brzucha i tutaj tak samo jak z tricem itp.
Dzień 7
Wolne

GhosT
18-03-08, 22:38
Możesz tak ćwiczyć ale ja bym to rozplanował sobie na 3-4 dni i robił ;)

Pamiętaj iż trening trzeba zmieniać (ćwiczenia) gdzieś po 1-1,5 miesiąca :)

syczek
18-03-08, 23:20
Ok czyli bede tak robil i po jakims miesiacu zmienic kolejnosc cwiczen itp tak?

GhosT
19-03-08, 00:11
Nie kolejność tylko ćwiczenia.

syczek
20-03-08, 12:36
A bede mogl zapalic raz na miesiac mariuhuane?

GhosT
20-03-08, 12:59
Raczej tak. Kilku z moich znajomych pali zioło i nic wielkiego im sie nie dzieje.
Podobnie jak alkohol, w małych ilościach nie zaszkodzi. Tak przynajmniej myślę :)

Symu
20-03-08, 19:52
Ja już raczej jestem za alkoholem, bo ziolo nie najlepiej dziala na dekiel :)

syczek
20-03-08, 21:59
Chodzi mi o to czy palac ziolo raz na jakis czas nie bedzie mi przeszkadza w treningach i czy nie bede musial cwiczyc na darmo chodzi mi o palenie raz na 3 tyg czy tam na pare miechow.

GhosT
20-03-08, 22:01
Raczej nie ;) Ja bym się szczerze mówiąc nie martwił o mięśnie co o głowę :P Ale to już twój wybór.

syczek
31-03-08, 23:03
ok jeszcze jedno pytanie jak np bede szedl na balety gdzies to co lepiej pic bo slyszalem ze wodke niz piwo to prawda? czy bez roznicy?

tom
31-03-08, 23:09
wodke i nie do zgonu...- piwo zawiera dodatkowo cukier a jak juz to nie slodkie takie jak np. strong odpada.

Andr3w
02-04-08, 18:52
Zmniejsz z 5 dni do 4 lub 3 dni i cwicz jeden mieisien raz w tyg na odzywke moze troche zawczesnie ale jak cos to jakies bialeczko lub gainer !