PDA

Zobacz pełną wersję : glutamina i amino



mexk
16-03-08, 22:40
wiatm

sledze sobie tak rozne rozne rzeczy na necie i zastanawiam sie nad glutamina i amino, bo nie ktorzy mowia ze L-glutamina wystarczy do zabespieczenia miesni i nie trzeba laczyc z amino itp. no i w sumie tak bo L-glutamina to aminokwas itp. kazdy wie co i jak, no i wlasnie czytalem sobie o diecie kulturystow takich jak Slodkiewicz, Szczotka itp. i oni biora np. rano glutamine oraz aminokwasy proste, no i zdezorietowany teraz jestem czy wkoncu mozna loczyc amino i L-glutamine i czy da to jakiej lepsze zabespieczenie i efekty czy nie?
a jezeli tak to jak proponujecie dawkowac wiem ze L-glutamine to tak 10g na dzien ale w polaczeniu z amino np. to jak?

co sadzicie?

pozdrawiam

Punisher
16-03-08, 22:53
Zastanawiałeś się, dlaczego jest taki produkt jak "glutamina", a jak np. "lizyna" nie ma? Parę jest powodów, m.in dlatego, że podaż glutaminy jest bardzo duża i trudno ją uzupełnić - dlatego jest ona tak cennym suplementem. Jeżeli jej nie dostarczysz, to organizm sam sobie ją wytworzy z innych aminokwasów. Dlatego warto jest łączyć amino+glutamina.

Ja preferuję stosować glutaminę stale i powiem ci, że dla mnie szkoda stosować jej 10g/dziennie(względy finansowe).

mexk
16-03-08, 22:59
aaaa widzisz .... no ja wlasnie tez stale zazywam L-glutamine ale wlasnie zastanawialem sie czy laczyc ja z amino i nie byle pewny, tak sie zastanawialem czy nie zaduzo moze bedzie, no ale teraz juz wiem i jest elegancko :) dzieki wielkie za wyjasnienie to np. gdybym sobie podzielil amino na 3 razy dziennie po 2 table (amino 1000) i miedzy tym L-glutamine 2 razy to by bylo spoko co? czy w jednym posilku?

dzieki wielkie za pomoc kolejny raz moja wiedza sie wzbogacila i czegos sie dowiedzialem :)

pozdrawiam

Punisher
16-03-08, 23:33
Mało te 3x2kapsy.
Aminokwasy zawsze mile widziane... Może przed treningiem 6kapsów, po treningu 5g gluty +ew jeszcze przed snem z 2-3g.

mexk
17-03-08, 11:11
acha to dzieki wielkie to jakos tak zrobie ;)

pozdrawiam

mały huba
17-03-08, 13:18
moze nie umiem czytac ze zrozumieniem, albo niedowidzę ale jakie aminokwasy chcesz brac? Piszesz o slodkiewiczu, ale sam nie wyrażasz się jasno co Ty chcesz brać.CZy będzie to BCAA czy aminy serwatkowe czy jeszcze co innego. Jak BCAA polecam Olimpu z TESTOSTERONE.PL bądź Animal nitro z AMINY.PL(to jest mix z dużą ilością BCAA) ,bądź same proste z Fitmax bądź Californie Fitness
http://testosterone.pl/product_info.php/cPath/154/products_id/1284/10x-BCAA-Mega-Caps-30-kapsulek.html

http://aminy.pl/index.php?Content=details&id=621

Oba produkty w naprawdę przystępnych cenach ;)