PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problemik nie wiem co wybrac..:/



dawid001
15-03-08, 12:14
wiec problem jest taki trenowalem boks 2 lata troche w polsce i troche w anglii..ale zrezygnowalem poniewaz trenerzy do bani jest ich 5-6 i okolo 14 osob idzie trenowac a trenerzy nie spedzaja czasu z tymi ktorzy chca kims byc...i zajmowac sie boksem wiec zdenerowalem sie i zrezygnowalem no bo rowniez mieszkam w miasteczku i tylko do wyboru mam:
-ten wlasnie klub bokserski
-zwykle jiu jitsu
-kick boxing i
taekwondo

no ale szczerze mowiac nie lubie trenowac technik z kopaniem w sensie kick boxing sprubowalem sie w tym i pierwszy miesiac fajny ale tylko low kicki i front kicki lubie zadawac a reszta wiecie kopy w glowe nie jestem taki dynamiczny by szybko i wysoko kopnac ehh...

ale problem jest taki bo ciekaw jestem co byscie mi doradzili
brazylisjkie jiu jitsu czy moze vale tudo???

ogladalem wiele gal UFC i wlasnie nie wiem co moze teraz robic technike bokserska mam i oby dwie techniki bjj i vale tudo z wygladu wygladaja dosyc ciekawie

i tak w nawiasie jest tu moze ktos ze szczecina moze???
bo chcialbym wlasnie do jakiegos klubu pod tym kierunkiem sie zapisac
ale nie wiem ktory klub jest lepszy Berserker czy moze Linke
i w czy duzo wyciaga sie z treningu?
w sensie sa tacy swietni trenerzy ze poswiecaja wszystkim czas a nie tylko tym co walcza w turniejach itp itd?

i czy nie jest za pozno na taka sztuke walki? bo mam 17 lat a chcialbym szkolic coraz to nowsze techniki i sprubowac sil bo jestem ambitny i jak cos sobie wmowie to to zrobie...

z gory dziekuje i przepraszam jesli byl juz taki temat
licze na szybka odpowiedz pozdrawiam

dawid001
15-03-08, 12:33
no bo w anglii nie ma w poblizu zadnego bjj klubu tylko w poblizu mnie w wiekszym miescie jest 1 czy 2 vale tudo ale chce w wakacje w szczecinie wlasnie cwiczyc rowniez cos zeby nie marnowac czas tak dodac chcialem jeszcze krotko jak by o szczegoly ktos pytal

pozdrawiam

Prezydent_1c
15-03-08, 13:17
Skoro masz techniki bokserskie opanowane to zapisuj się na BJJ i Kickboxing. Dużo ci to da a kopac się nauczysz z czasem i dynamiki złapiesz. A co do klatki to w tym sporcie bardzo duzo kontuzji jest. Ale jeżeli myślisz zostać zawodnikiem to ćwicz wszystko co się da bo wszystko sie w klatce przydaje ;]

dawid001
15-03-08, 17:03
dzieki za podpowiedz :) a tak jeszcze hum kick boxing czy moze muai thai? ktore z tych technik jest lepsza bo kumple mowia ze niby muai thai no ale tak nie jestem przekonany i oczywiscie sog dla Ciebie za pomoc ;)

Prezydent_1c
15-03-08, 21:41
MT dużo się łokci używa. Dobry styl ogólnie na ulice. A o HKB nie powiem ci nic bo nie znam nikogo kto to ćwiczy ani sam nie ćwiczyłem.

Boruta
21-03-08, 11:21
Oba szczecińskie kluby sa dobre. a czy Muay thai, czy kickboxing, to dużo zależy od klubu i prowadzących.

sakurka
29-03-08, 11:31
jak dla mnie bym poszedł na kick boxing
ja chodzę i mi sie podoba jednak to jest w sosnowcu i ja