PDA

Zobacz pełną wersję : Bieganie



carmazin
13-03-08, 19:51
Witam.
Mam małe pytanko.
Otóż chciałbym dodać do mojego standardowego treningu na masę (trenuje 5 dni w tygodniu) jakieś aeroby.
Planuję zacząć biegać i tutaj rodzi sie moje pytanie... czy raz w tygodniu wystarczy i czy zbytnio nie wpłynie na postępy w masie.
Myślę też nad kupieniem jakiegoś spalacza.Czy to dobry pomysł?

karol93
13-03-08, 21:03
trening na masę i spalacz ???? To ty masz tam od h*j tłuszczu czy o co loto napisz coś o sobie .

mexk
13-03-08, 22:34
nie proponowalbym cwiczyc 5 razy w tyg w treningu na mase... ja tam zawsze bigam z 4 min przed treningiem jako wstep do rozgrzewki... a jesli chodzi o spalacz to nie widze jakos sensu jezeli pracujesz nad masa... napisz cos o sobie to moze wiecej pomozemy...

carmazin
14-03-08, 15:42
Mam 186cm i ważę 97 kg.
Na masę w ten sposób ćwiczę już od ponad pół roku i jak dla mnie efekty są zadowalające. Tylko sęk w tym ze mam za dużo tłuszczu i chciałem sie go trochę pozbyć.
Po zatem słyszałem ze masa z aerobami daje lepsza jakość mięśni.(oczywiście masa wolniej idzie)
A ten spalacz to bym brał chyba z antykatabolikiem.

lityn
14-03-08, 19:51
jest lepsza jakosc miesni :) miesnie wolniej sie rozwijają ale są twardsze i zbite :)

mexk
14-03-08, 22:33
aaa no faktycznie 97 kg to troche duzo jesli dochodzi do tego tluszcz to moze na pocztek l-karnityne wez sobie to dobry srodek no i bieganie to rub sobie przed treningiem dobre jest rowniez jako wstepna rozgrzewka nie ktorzy mowia ze mozna biegac po treningu ale np. Ja niegy nie mam juz sily na bieganie po treningu wiec wiesz... :) tylko nie zadlugo tego biegania zebys mial sile na trening :)

pozdrawiam

lityn
15-03-08, 20:43
a jesli chodzi o bieganie to biegam w dni nietreningowe i daje sobie wycisk :) biegam dwa razy w tygodniu :)