PDA

Zobacz pełną wersję : Gainer, Białko, kreatyna???186/79



g826
11-03-08, 08:38
Witam
Prosze o pomrade w sprawie odpowiedniej suplementacji,.Sytuacja wyglada tak: 186 cm wzrostu, 79kg, cwicze od 5,5 miesiąca.Nigdy wczesniej nie cwiczylem na silowni, kiedy zaczynalem ważylem 67kg.
Po 1 miesiącu treningu ogolnorozwojowego kupielm Activita - Massive Gainer - 3000g, zjadlem w sumie w 2 miesiace 2 opakaowania czyli 6kg.oprocz tego zaczalem jesc duzo wiecej, glownie weglowodanow, ale stralem sie tez jesc ok 2g bialka na kg masy ciala.W sumie ok. 5-6 posilkow dziennie.Co dalo szybkie efekty, po miesiacy przerwy od Gainera kupilem BIOGENIX Monster Mass 3800g , ktory starczyl mi na ok 1,5 miesiąca.Teraza nie jem zadnych odzywek ale nadale cwicze 4 razy w tygodniu.
Zawsze mialem dobra sylwetke, w tym senisie ze mialem zarysowana choc chuda klatk, widoczne miesnie brzucha, proste ramiona i ogolnie jak mi sie wydawalo dobra podstawe do budowy masy.Po opisanej wyzej diecie, znacznie przytylem i w gornych partiach tj. klatka, barki i rece wszytko jest okej, gorzej z brzuchem, ktory pokryl sie dosyc spora warstwa tluszczu, nie mam mowy o widocznych miesniach brzucha.Na twarzy tez znacznie przytylem co nie do konca mi sie podoba.
Obednie nadal cwicze, sila idzie powoli ale jest postep.Zastanawiam sie nad zakupem jakis odzywek, myslalem o kolejnym Gainerze, konkretnie o Gain Bolic 6000, ale nie wiem czy to dobry pomysl, bo obawiam sie ze brzuch i twarz nadal beda rosly bardzej niz pozostale czesci:)
Po kazdym treningu cwicze brzuch przez ok 15-20 minut.
Czy jest jakis sposob aby nabrac wiecej masy miesniowej, a nie tluszczowej? Konkretnie chodzi mi o odpowiednie suplementy, narazie jestem w trakcie treningu masowego do polowy kwietnia, pozniej mam plan zeby oprocz treningu zaczac biegac, ale poki co nie wiem co kupic.Zastanawialem sie tez nad zakupem kreatyny zeby poprawic troche osiagi i zwiekszyc efektywnosc treningu ale obawiam sie ze mnie bardzo "zaleje"?
Z gory dziekuj za porade, pozdrawiam!

NIKOLIS 168
11-03-08, 14:53
kreatyna zalewa woda a nie tłuszczem wiec oki. Mozesz zrobic taki cykl kreatyna + białko albo aminy.

Punisher
11-03-08, 16:14
W takim razie zmniejsz węglowodany szczególnie proste(których w w gainerach nie brakuje)i zwiększ białko. Możesz też pomyśleć o takim gainerze, w którym proporcja węglowodanów do białka wynosi 50:50 lub 60:40 (bulk).
Tzn jak wyżej kreatyna+białko, aminy - popieram.
Z twoim stażem możesz złapać za to. Może by ciebie zainteresowała l-karnityna - nie chodzi o szybką utratę tłuszczu, ale o czerpanie z ich energii. Przeczytaj podwieszone o l-karnitynie - art. by moto2004.

NIKOLIS 168
11-03-08, 18:35
ja na samym poczatku jechałem na mono + białko fajnie poszedł moze nie przytyłem 15 kg i nie urosło mi w łapie 5cm tak jak ktos juz mowił ze tak szło mu po gainerze lecz wydaje mi sie ze poprawiłem definicje i cos tam przyszło około 1cm w łapie i troche siły.

Karbi
11-03-08, 20:49
zamiast klasycznego gainera - bulk, albo gainer 2 z vitala.
Do tego kretka, moze jakies bialeczko na noc...