PDA

Zobacz pełną wersję : Witam jestem nowy i mam pare pytań ;)



BolgotaPrzemo
10-03-08, 20:41
Witam mam pare pytań i prosze o pomoc doświadczonych na tym forum .
Ogólnie sprawa wyglada tak mam 196 cm wzrostu około 90 kg wagi no i w sumie chciał bym coś zrobić na mase no i moze przy okazji troszke by siły doszło heh . Odrazu mówie ze na siłke raczej chodzić nie bede ale posiadam w domu ławeczke i sztange własnej roboty mam wiec pytanie jak tym ćwiczyć tzn jeżeli chce dość intensywnie to np jak robie w poniedziałek wyciskanie na ławeczce na klate to mniejwiecej ile seri ? Za ile dni znowu robić na ta sama partie mieśniowa ? kiedy należy zwiekszyć cieżar jeżeli ile razy już wyciskam swoja sztange ? Jak to sie ma ćw do jedzenia czy np gdy ćwicze na pusty zoładek to spalam tłusz + mieśnie ? Czy trzeba ćw np 1 h po obfitym jedzeniu ? Posiadam również hantelek 5 kg na biceps jak to sie sprawa z tym ma tzn jak wyciskam go na raz załóżmy 30 razy na jedna reke to jest sens wogóle używania go czy raczej trzeba coś cieższego ? Prosił bym o żetelne odpowiedzi wrazie dyskusji zadam nastepne pytania z góry dzieki pozdrówki dla was wszystkich

Punisher
10-03-08, 20:53
Jesteś nowy, więc codziennie przez okres ok 2 miesięcy powinieneć zrobić trening ogólnorozwojowy - każda partia mięśniowa na każdym treningu.
Zobacz dział trening (podwieszone) to tam na pewno coś znajdziesz - ile powtórzeń itp.
Ogólnie przydatna stronka: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Jednak, abyś mógł ćwiczyć, to niezbędne są hantelki. Nimi praktycznie wszystko zrobisz, są najważniejsze. Najlepiej takie z możliwością zmiany obciążenia.
Na samej sztandze i ławeczce nie zrobisz za dużo. Te hantle 5kg to niezbyt, chociaż nie wiem jakie masz możliwości siłowe.
Nie ćwicz nigdy na głoda. Tak jak napisałeś 1h po jedzeniu, chociaż w praktyce różnie bywa.

BolgotaPrzemo
10-03-08, 22:36
może głupie pytanie ale z tego co wiem dość dużo ludzi zajada sie czekolada zaraz po ćwiczeniach co wy o tym sadzicie i czy niekturzy z was też to praktykują ? Dzięki puniher za link naprawde dużo mi pomógł :)

PS Tak mniejwiecej co ile powtarzacie serie ?

Mieczu93
10-03-08, 23:20
Ziomek poczytaj podwieszone w tematach TRENING i DIETA a wszystkiego się dowiesz. ;)

BolgotaPrzemo
12-03-08, 19:29
wiem ale tam doczytałem ze serie trzeba robić 12-16 razy (na klate)jednego dnia ? Przerwy gdzieś tak co ile trzeba ? Prosił bym o szybka odp bo dzisiaj mam ostatnia szanse se poćwiczyć w tym tygodniu ehhh

I chodzi mi o to ze co z ta czekolada czy jest pozyteczna po treningu np rameczka cała czekoladki ?

Mieczu93
12-03-08, 20:22
na duże partie mięśniowe - 12-16 serii po 8-12 powtórzeń
na małe partie mięśniowe - 9-12 serii po 8-12 powtórzeń

np. robisz na klate 3 ćwiczenia po 4 serie.

A czekolada nie jest pożyteczna :D lepiej po treningu zjeść banana.

BolgotaPrzemo
12-03-08, 21:08
Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.


Co o tym myślicie ? Czy moze ktoś idzie tym planem idealnie zab w zab ? Raz w tygodniu to nie za mało ?

Symu
13-03-08, 14:51
Na poczatek 6-8 tygodni ACT

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176