PDA

Zobacz pełną wersję : Twaróg...



hans87
10-03-08, 18:21
jakie znacie sposoby przyrządzenia sobie twarogu? Pozdro :)

MhL
10-03-08, 18:24
1. musisz miec krowe
2. krowa daje tluste mleko
3. duzo mleka cedzi sie
4. z 10 litrow okolo 1,2 kg twarogu

slim shady
10-03-08, 18:31
ze smietana;p

MhL
10-03-08, 18:40
Sorki machlem sie nie z 10 tylko z 4 :p sorki

POlecam http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/1,54044,2671525.html

SEBAN
10-03-08, 19:11
Nie ze śmietana tylko jak już to z jogurtem naturalnym(mniej tłuszczu ma),do tego szczypiorek,przyprawić lekko(sól ,pieprz) i gra.

MhL
10-03-08, 19:38
Chyba nie o te przyzadzanie mi chodzilo :p

Ja z twarogu robie sobie kanapki na pelnoziarnistym. Odrobina miodu albo dzemu z czarnych pozeczek. Czesto moja kolacja tak wyglada mniam

paweleeekkk
10-03-08, 19:48
Ja troche soli daje i też gra gitara. :D

Mieczu93
10-03-08, 20:17
ja biore 200g twarogu do miseczki, rozdrabniam widelcem, dolewam troszkę mleka żeby taka papka była i ze 3 łyżeczki cukru (lubie słodkie :D) wszystko mieszam i jem ;)

hans87
10-03-08, 20:18
alekq no wlasnie widze ziom że ty mi piszesz z czego sie robi twaróg a tu nie o to chodzi :) bardziej z czym jecie twaróg :) pozdro
ps. jak ktos ma jeszcze jakies propozycję to proszę pisać

hans87
10-03-08, 20:21
ja biore 200g twarogu do miseczki, rozdrabniam widelcem, dolewam troszkę mleka żeby taka papka była i ze 3 łyżeczki cukru (lubie słodkie :D) wszystko mieszam i jem ;)

a powiedz mi kolego jak jesz to z cukrem to nie idzie ci to w brzuszek???

PuaPAj
10-03-08, 21:39
? Z cukrem? Bląd szczegolnie na kolacje wieczorem jak sie ma sklonnosci do tycia to bedzie szlo raz-dwa w brzuch. Ja jem twarog troche "na sile":P Czyli lyzka twarogu do geby-popijam mlekiem i tak 200 g wieczorem:P Nie jest tak zle wiadomo ze bardziej mi smakuje z miodem badz cukrem ale dieta jest dieta;P Jak ci nie smakuje sam twarog to na kolacje polecam serek wiejski-jest smaczniejszy i dlatego nie trzeba go slodzic wiec w sam raz na kolacyjke;]

MhL
10-03-08, 21:50
Serek wiejski wymiata. Wprost stworzony dla mnie.
Sa opakowanie 500g, to raz caly wrabalem

Mieczu93
10-03-08, 22:00
nie, nie idzie mu to w brzuch :D zawsze mi było ciężko przybrać na wadze i mam zero tłuszczu, więc trochę cukru mi nie zaszkodzi. ;)

Karbi
10-03-08, 22:20
ja to na noc carbo moge pic i i tak sie nie zatluszcze xD

Ikar
10-03-08, 22:24
twarog nie koniecznie trzeba jesc na kolacje :)
Ja robie np z owocami itp no wiec tak :P :
do miski wkladam twarog i go urabiam dodaje cukru wszystkie biore wszyskiego rodzaju owoce jakie mam w domu i ktoje je w kostke np : jablko, gruszka mandarynka kiwi pomarancz banan( tu jest inaczej ugniatam go widelcem i na talezyku, na taka papke jak dla dzieci) dodaje jogurtu (owocowego lub naturalnego) badz smietany dotego troche miodu, wszystko dobrze mieszam i szamam taka papke :P bardzo dobre ;)
inny sposob na slodko: oddzielasz zoltko od bialka z jakja bialko trzeba zrobic na piane, do miski z twarogiem dodajesz zoldko i urabiasz nastepnie cukier i te bialko wszystko razem dobrze trzeba wymieszac i gotowe na kanapeczki
inny sposob to
twarog z sola i pieprzem urabiasz dodajesz pokrojonego drobno szczypiorku mieszasz i juz gotowe na kanapki

ciaastek91
10-03-08, 22:55
ja np lapie 250g twarogu i jem sam na kolacje i gra xD

milo90
10-03-08, 23:02
panowie myśle ze z tym cukrem to przesadzacie... fakt teoretycznie to powinno iść w tłuszcz, ale jeszcze ze 2-3 lata temu kiedy nie ćwiczyłem i nie miałem diety często sie zdazało ze na noc wpieprzałem sporo słodyczy i wcale brzucha nie miałem, do diet nie zawsze trzeba podchodzić tak ostro tym bardziej ze nie ma w śród nas zawodowych kulturystów...

hans87
11-03-08, 08:40
panowie myśle ze z tym cukrem to przesadzacie... fakt teoretycznie to powinno iść w tłuszcz, ale jeszcze ze 2-3 lata temu kiedy nie ćwiczyłem i nie miałem diety często sie zdazało ze na noc wpieprzałem sporo słodyczy i wcale brzucha nie miałem, do diet nie zawsze trzeba podchodzić tak ostro tym bardziej ze nie ma w śród nas zawodowych kulturystów...

wiesz czy idzie ci to w tłuszcz to zalezy jaką masz przemianę materii i czy masz predyspozycję do tycia. Ty najwyraźniej nie masz z tym problemu, ja moge jeść 3 posiłki dziennie i tyje ale to wszystko sie odklada w tłuszcz :/ nie powiem bo czasami zdarza sie w 2 tyg zjeść jakis kebab z frytkami, wiec nie ma co sie dziwić.

ps. wracając do tego twarogu to rozumiem że on jest "źródłem białka" dobrze mówie? pozdrawiam :)

Street Fighter
11-03-08, 09:00
Ja juz z 6 miechów szamam ze śmietaną i cukrem heh serek wiejski wpiepszam z 3 łyżkami cukru wiec wiesz :P:P

Ikar
11-03-08, 09:08
sam serek wiejski jest na tyle dobry ze ja nie dodaje nic zazwyczaj ale twarogu samego nie zjem :P

Puchacz!
11-03-08, 12:45
Twarog z cukrem na noc nie jest dobry poniewaz o ile dobrze wiecie wtedy ma wieksze ig i szybko sie wchlania. Na noc je sie produkty o malym ig zeby przez wiecej czasu posilek sie wchlanial i dawał budulec mieśniom. Najlepiej na noc jesc twarog poltłusty, odtłuszczony lub tunczyka. Do tego ludzie ktorzy maja dobra przemiane materii i nie idzie im byle co w tluszcz moga wypic jeszcze łyżke oliwy/tranu poniewaz ona spowolnia wchlaniania sie pokarmu a co za tym idzie pokarm dłużej daje budulca. Pozdro!

jasiek69
11-03-08, 13:27
Twarog z cukrem na noc nie jest dobry poniewaz o ile dobrze wiecie wtedy ma wieksze ig i szybko sie wchlania. Na noc je sie produkty o malym ig zeby przez wiecej czasu posilek sie wchlanial i dawał budulec mieśniom. Najlepiej na noc jesc twarog poltłusty, odtłuszczony lub tunczyka. Do tego ludzie ktorzy maja dobra przemiane materii i nie idzie im byle co w tluszcz moga wypic jeszcze łyżke oliwy/tranu poniewaz ona spowolnia wchlaniania sie pokarmu a co za tym idzie pokarm dłużej daje budulca. Pozdro!
o ja wolalbym duzo bardziej jesc tunczyka na noc niz twarog. Czy duza bedzie roznica jak bede zjadal puszke tunczyka niz jakbym jadl ok. 150 gr twarogu ??

PuaPAj
11-03-08, 15:05
panowie myśle ze z tym cukrem to przesadzacie... fakt teoretycznie to powinno iść w tłuszcz, ale jeszcze ze 2-3 lata temu kiedy nie ćwiczyłem i nie miałem diety często sie zdazało ze na noc wpieprzałem sporo słodyczy i wcale brzucha nie miałem, do diet nie zawsze trzeba podchodzić tak ostro tym bardziej ze nie ma w śród nas zawodowych kulturystów...
Ja trzymam ostro diete z takiego powodu ze nie mam hajsu na odzywki ktore by mi ja uzupelnily (bialko, gainery) a chce miec jak najlepsze efekty bo bez diety szamajac odzywki jeszcze jakos sie da ale bez diety i odzywek to ni chuja;)

Puchacz!
11-03-08, 19:32
Sa rozne puszki tunczyka jedne wieksze drugie mniejsze. Policz Sobie ile kcal masz z puszki tunczyka tej ktora Ty chcialbys spozywac a ile jest w 150 g twarogu i ile co ma bialka ww tłuszczu (ktore bardziej korzystniejsze) Oczywiscie tuńczyk w sosie własnym a NIE oleju.

fernando2000
12-03-08, 01:43
Ja jem serki wiejskie(12g białka, węglowodany 2g, tłuszcz 5g na 100g) dodaję do tego sok żurawinowy ew. malinowy i ze smakiem jem. Kiedyś jadłem normalne twarogi w kostkach ale strasznie się nimi zapychałem i przejadły mi się. Przed spaniem najlepiej zjeść twaróg ew. jajka.

Wiki
12-03-08, 21:03
Mam pewne nietypowe danie:P Mianowicie twarog+makrela:> Wiem ze, myslicie ze bedzie po tym niezla "sraka" ale tak nie jest:) Ilosc skladnikow wedle uznania. Sklad:
-serek wiejski
-makrela z puszki w sosie pomidorowym
-ketchup
-majonez(mało)
-przyprawy(sol, pieprz, ewentualnie troszke czosnku)
Wychodzi z tego pewien rodzaj pasty. Mozna to wcinac bez dodatkow, ja preferuje do tego chleb razowy:P

jasiek69
13-03-08, 00:06
Sa rozne puszki tunczyka jedne wieksze drugie mniejsze. Policz Sobie ile kcal masz z puszki tunczyka tej ktora Ty chcialbys spozywac a ile jest w 150 g twarogu i ile co ma bialka ww tłuszczu (ktore bardziej korzystniejsze) Oczywiscie tuńczyk w sosie własnym a NIE oleju.
No ale powiedzmy ze sa te same wartosci bialka w tunczyku i twarogu to co szybciej sie wchlonie do organizmu podczas snu ??

L.mArK
23-03-08, 12:27
lepiej na kolacje zjeść twaróg czy jajka?? co dłużej się będzie wchłaniać??