PDA

Zobacz pełną wersję : mono a jabłczan



Karbi
09-03-08, 19:24
Od jakiegos czasu zastanawia mnie roznica miedzy jablczanem a mono... bo jezeli po jablczanie nie ma spadkow, ale jest mniejszy przyrost masy, a po mono jest duzy przyrost masy, ale pozniej są duże spadki, to czy po cyklu utrzyma sie wiecej przy jablczanie, czy przy mono, zakladajac, ze po cyklu dieta jest trzymana i jest tez suplementacja aminokwasami (glutamina).

Puchacz!
09-03-08, 19:35
Jesli zrobisz odpowiednia regeneracje po cyklu (pomaga glutamina przy regeneracji) to spadki beda male. Monohydrat pompuje bardziej a jabłczan daje siłe taka jest roznica.

SEBAN
09-03-08, 20:05
A jaki staż i ile cykli już z kreta było???? Tak z ciekawości......Chyba ze mono cię nie rusza,co???

Karbi
09-03-08, 20:29
1 cykl na mono... ale wtedy mało wiedziałem o diecie i treningu (bylem mlody i głupi xD), tak na serio to cwicze jakies 4 miesiace, przedtem cwiczylem , ale tak zeby tylko pomachac, a dieta to dla mnie byla abstrakcja, i moze dlatego efekty byly znikome, a raczej napewno dlatego xD

i jeszcze czy ktos moze mi opisac cytrynian i pirogronian? czy jest sens je wyprobowac?

Symu
09-03-08, 21:35
Teoretycznie te formy mialy sluzyc redukcji badz pod sporty wytrzymalosciowe. W badaniach pirogonian nie wykazuje jakis konkretnych dzialan a nad cytrynianem nawet badan duzo nie ma :D Jakos nie zyskaly popularnosci te formy. IMO 2 najlepsze formy puki co magnezowy chelat i jablczan, ale miejsce jablczanu moze zajac orotan tylko musze go dorwac :D

Karbi
09-03-08, 21:44
kurde... to teraz juz nic nie wiem... przed chwilą wyczytalem na jakims forum zeby cytrynian brac rano, a mono po treningu, to bedą najlepsze efekty...

i od razu mam nowe pytanko. czy jezeli chce, zeby efekty kreatyny byly bardziej stabilne moge w jednym cyklu stosowac mono + jablczan(mono po treningu, jablczan rano)??

Symu
09-03-08, 22:28
oczywiscie mozesz mieszac kreatyny ale co do stabilnosci efektow bym sie nie bal bo ja np. jako takich spadkow nie miewam.

Co do cytrynianow itp. to olimp swojego czasu strasznie sie tym zachwycal ale nie wypalilo.

Karbi
09-03-08, 22:31
a czy jablczan potrzebuje czegos tam zeby sie z tym polaczyc od razu tak jak mono, czy moze poczekac? xD bo wlasnie cytrynian byl reklamowany tym, ze moze poczekac xD


mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi xD

Symu
09-03-08, 23:28
Nie mam bladego pojeciA :D


OLIMP CREAPURE CITRATE - mikronizowany cytrynian kreatyny - to unikalne połączenie kreatyny z pośrednikami cyklu Krebsa (w celu podniesienia rozpuszczalności i przyswajalności biologicznej molekuły kreatyny). Cykl Krebsa to końcowa wspólna droga, na której większe organiczne molekuły energetyczne komórki (węglowodany, kwasy tłuszczowe oraz aminokwasy) zbiegają się, aby ostatecznie stworzyć ATP (adenozynotrifosforan). Organiczny kwas cytrynowy jest pośrednikiem cyklu Krebsa i wraz ze wzrostem jego stężenia zwiększa się liczba wytwarzanych ATP. Cytrynian kreatyny znacznie wydajniej przemienia się w postać aktywną - fosfokreatynę, ponieważ cząsteczki cytrynianu dostarczają atomów wodoru (równoważników redukujących) do łańcucha oddechowego, co wzmaga wytwarzanie fosfokreatyny.
OLIMP CREAPURE CITRATE:
- jest ponad dwukrotnie lepiej przyswajalny biologicznie niż tradycyjny monohydrat kreatyny
- jest prawie całkowicie (ok. 90%) rozpuszczalny w wodzie (monohydrat tylko w 40%)
- jest zdecydowanie szybciej wchłaniany przez komórki dzięki innowacyjnej cząsteczce, która dokonuje tego w inny sposób za pomocą czynników aktywnych
- jest znacznie wolniej metabolizowany do nieaktywnego metabolitu kreatyniny
- dostarcza aktywne składniki cyklu Krebsa
- powoduje spektakularny wzrost masy mięśniowej bez zauważalnej retencji wody
- powoduje wzrost siły oraz energii.


Tak z ciekawosci zaznacz o co ci chodzi :D

Karbi
10-03-08, 18:36
Organiczny kwas cytrynowy jest pośrednikiem cyklu Krebsa i wraz ze wzrostem jego stężenia zwiększa się liczba wytwarzanych ATP. Cytrynian kreatyny znacznie wydajniej przemienia się w postać aktywną - fosfokreatynę, ponieważ cząsteczki cytrynianu dostarczają atomów wodoru (równoważników redukujących) do łańcucha oddechowego, co wzmaga wytwarzanie fosfokreatyny. -mniej wiecej chodzi o to xD

czyli poprostu mono musi sie z czyms tam polączyć, i najlepiej sie łączy po treningu, a cytrynian juz sie nie musi łączyć xD

Symu
10-03-08, 18:48
pic na wode :D