PDA

Zobacz pełną wersję : roznica miedzy treningiem na sile i na mase



Keither
07-03-08, 14:14
siemka ! :D a wiec mam dwa pytania ... trenujac na mase sila rosnie duzo wolniej niz w treningu na sile ... a jak sie trenuje sile to nie ma masy ? albo rybka albo pipka taa ? dokladnie nie wiem jak to jest ... ja nie cwicze po to zeby jakos "ladnie" wygladac tylko zeby byc wytrzymalym i byc duzo silniejszym niz przecietny koles ogolnie mowiac chce sie dobrze bic ... ktory trening mi radzicie ? sam nie moge sie zdecydowac :/

pozdrowienia

.... no jeszcze dodam ze ciezko mi sie ogarnac bo nie mam zadnego trenera :/ sam chce sobie jakos pomoc ... jakby kogos interesowalo mam 14 lat 165 cm 52kg ... nie wiem po co daje no ale nie zaszkodzi moze xD

Wiki
07-03-08, 15:37
Jesli chcesz sie "dobrze bic" to sama siła wcale nie ma z tym za duzo wspolnego. Gdy cwiczysz na sile to masa nie idzie Ci tak dobrze jak przy masowce i tak samo na odwrot.

PuaPAj
07-03-08, 18:34
Jak chcesz sie dobrze bic to sie zapisz na jakies sztuki walki a silownie traktuj jako dodatek

Myolog
07-03-08, 18:42
Ja na twoim miejscu bym sobie narazie odpuscil zaprzatanie glowa takim info...Masz 14 lat i 165 cm, ciut malo ;P podrosniesz jeszcze pewnie sporo, dlatego na dzien dzisiejszy to mozesz troche porobic pompek, brzuszkow i na drazku sie podciagac, pobiegac, porozciagac sie - starczy ci tyle. No i tak jak koledzy radzą - chcesz sie nauczyc bic to zapisz sie na jakis free fighting albo cos w tym stylu.

Keither
07-03-08, 19:18
ok dzieki :) jeszcze nie wiem na co mialbym chodzic jak juz ale to juz chyba nie w tym dziale :P uwazam ze juz powinienem byc troche wyzszy no ale cos moj wzrost zahamowalo :/ trudno sie mowi ... no ale ojciec i bracia sa wysocy dosc :D wiem ze nie ten dzial ale zapytam tutaj jak mam okazje ... co jest najlepsze na tak zwany street fighting ? pojde na jakies karate a jak przyjdzie mi walczyc "po szkole" to i tak tych chwytow nie zapodam bo przeciwnik raczej bedzie caly czas w ruchu :D ale uwazam ze jednak sila bardzo sie liczy w walce ... takie jest moje zdanie :) pozdro