PDA

Zobacz pełną wersję : waga + kontuzja + mozliwosci = potrzebna rada



mudzio
06-03-08, 17:10
Na poczatek chiałbym zaznaczyc ze nigdy nie zajmowałem się kulturystyka na poważnie ... raczej tak rekreacyjnie wiec mam nikłe doświadczenie w tych sprawach...

Sytuacja przedstawia sie nastepujaco mam 196cm wzrostu waze ponad 134kg wiec ze tak powiem jestem małym cielaczkiem ^_^. Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zrzucenia tego sadła . Czytałem trochę forum i znalazłem kilka porad odnoścnie diety i cwiczen redukcyjnych. Niestety 3lata temu mialem powazna kontuzje barku i ma on tedendencje do wypadania w dziwnych sytuacjach ... i teraz kilka pytań odnośnie diety i treningu.

1. W przypadku cwiczen na redukcje zaleca sie zwiekszanie ciezarow co jakis czas :) . Probleme dla mnie jest fakt ze branie wiecej niz 20kg na klate jest dla mnie niebezpieczne z powodu tego barku (czuje takie dziwne luzy :) nie wiem jak to określic) ... czy zastepowanie ciezaru wieksza ilośćią powtórzen da te same efekkty?

2. Czytałem tez na temat środków regenerujacych stawy i chrząstki niektórzy polecają środki oparte na glutamine która z kolei pomaga przybrać na masie wiec wykliczała by trening na redukcje :P.... Moze ktoś mogłby podać mi jakiś dobry srodek pomagajacy w rechabilitacji tego barku ..

3. Czy stosowanie samego chromu pomaga zachamowac łaknienie czy np warto go wspierac jakims "kwasem jabłkowym "(chyba tak to sie nazywa) lub czyms podobnym


4. I ostatnie pytanie do ludzi którzy przechodzili przez diete redukcyjna .... Czy zmniejszanie weglowodanow a zwiekszanie bialek powoduje po
zakonczeniu diety ostry efekt jojo??



z góry dzięki za wszystkie rady :)

hans87
06-03-08, 17:53
hmm ciekawa sprawa... powiem Ci tak jeśli masz poważna kontuzję barku to lepiej zebyć nie ryzykował podnosząc ciezary.
Stosuj diete i cwicz aeroby tzn. bieganie i plywanie to ostatnie nie wiem czy mozesz wykonywac, ty wiesz lepiej. Aeroby rob 3 tyg po 30 min nieprzerywalnie... przez pierwszy miesiąc szybki spacer, a pozniej bedziesz biegać truchtem. Z czasem bedziesz nabieral kondycji i ladnej sylwetki, latwo nie bedzie ale dla chcącego nic trudnego. Pozdro

Symu
06-03-08, 18:01
1. wieksza liczba powtorzen nie zastapi wiekszego ciezaru. W twoim wypadku radzilbym konsultacje z lekarzem sportowym co do silowni.
W kazdym razie na poczatku raczej nie mozesz rzucic sie na duze ciezary.
Nie zapomnij tez o aerobach.

2.Wydaje mi sie ze pomyliles glukozamine z glutamina :) Na twoja kontuzje raczej potrzebny jest jak najlepszy srodek wiec ANIMAL FLEX bedzie tu najlepszy (ciekawy byl tez z vitalmaxa ale go wycofali). Jednak te środki glownie maja zapobiegac kontuzjom, wiec raczej calkowicie tego nie wyleczysz ale napewno ci to pomoze w rehabilitacji.

3.czasem tak, czasem nie. na jednego zadziala na innego nie.

4. Efekt jojo jest glownie spowodowany tym, że po diecie redukcyjnej (za ktora czesto blednie uwaza sie glodowke) gwaltownie zwieksza sie liczbe kalorii podczas gdy organizm nie jest na to przygotowany (nasza upragniona waga to nie koniec redukcji).

mudzio
06-03-08, 18:46
Co do barku to problemy pojawiają sie przy pełnym wyproscie rąk ... jako tako do tej pory sobie radzilem odpowiednia rozgrzewka i walka z niewielkimy ciezarami jak na moj cieżar dawala jako takie efekty :)...

Co do biegania niestety wedlug mnie odpada jeszcze ze wzgledu na wage :). Basen natomiast bardzo chetnie ale z przyczyn technicznych moge byc tylko 2x w tyg dlatego chce uzupelniac to do 2-3x w tyg siłka i ćwiczeniami z małym obciazeniem i przerwami miedzy seriami i duza iloscia powstorzen


Na ogół robiełem tylko siłke lub tylko basen tyle tylko ze studiuje informe na dziennych i zaocznych wiec po 2 -3 miechach włączał mi sie przymusowy sesyjny tryb siedzący i wszystkie efekty znikały ;/ głownie przez problem głodzenia zamiast inteligentnego zywienia ...

A co do animal flex cena niestety powala z nog a opinie na temat preparatu w necie nei sa jakies rozplywajace ... w połączeniu z cenami twarozkow i jakis dodatkowych suplementow puscilo by mnie to z torbami ;D... Jestem swiadomy ze tego sie nie wyleczy zupelnie dlatego wolal bym dlugotrwale systematycznie stosowanie jakiegos tanszego środka :)... moze masz cos zastępczego w cenie do 50-70zl :)??

Symu
06-03-08, 19:04
To staraja sie kontynuowac na silowni trening jak do teraz, mysle ze sam bedziesz wiedzial najlepiej bo musisz to wyczuc.

Na bieganie rzeczywiscie twoja waga jest przyduza, ale basen i rower mysle ze beda odpowiednie.

zobacz joint therapy z treca

mudzio
06-03-08, 20:45
o widzisz;] cena ladna czeba jeszcze poczytac conieco dzieki wielkie !:]

hans87
07-03-08, 00:56
ale kto tu mowi odrazu o bieganiu na początek 1-1.5 miesiąca szybkie spacerki po 45 min 3 w tyg. Szybki chod tez przyczynia do spalania tkanki tluszczowej i to bardzo. Pozniej jak juz schudniesz do 110-100 kg to zaczniesz dopiero wtedy biegac truchcikiem. a co do plywalni no to warto isc chociaz te 2 razy w tyg. bo plywanie rzeźbi sylwetke. pozdro

mudzio
07-03-08, 11:58
hmm nie wiem jak jest jak ma sie duzo tkanki tluszczowej ale wedlug twoich obliczen spacerujac iles tam razy w tyg schudlbym w niecale 2 miechy 25kilo ++ ???!!!?:P

dexter
07-03-08, 16:44
Nie licz na tyle, bo to niemożliwe, żeby schudnać trzeba się bardzo poswięcić, a nie każdego na to stać, jezeli jednak czujesz, że podołasz to działaj.
Tak jak ci mówili na poczatek szybkie spacery i stopniowo je wydłużaj, mozesz jezdzić też na rowerq i pływać. Biegać narazie nie radze, bo przy duzej wadze to zbyt obciąża stawy. Co do roweru to polecam na powierzu, bo jest duzo przyjemniej. No i oczywiście dieta, ale pytaj w dziale "dieta". Według mnie na poczatek wystarczy jak wyeliminujesz z diety "świnstwa" dodasz białek, pij duzo wody, dobra tez jest zielona herbata.
Z tą glukozaminą to raczej nie licz na cuda, ale pewnie cos pomoze, a do lekarza to koniecznie idz jak amsz zamair ćwiczyć. tyle
pozdro

hans87
07-03-08, 17:23
no napewno tyle nie schudniesz przez 2 miechy... ale spaceruj tak dlugo az osiagniesz ta 100 i pozniej bieganie truchcikiem. Pozdro :)