PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania laika



Dreamax
04-03-08, 14:08
Witam Was.
Mam 184 cm wzrostu, waże 94 kg, mam 21 lat. No i mam mały problem, bo mam za duży brzuch. Mam kilka pytań, bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź.
1. Chciałbym chodzić na siłownię, czy musiał bym nabrać masy jeszcze, czy to wystarczy ? Bo słyszełem że chwilowo nie będe potrzebował dodatkowej masy, bo początkowo będzie miał się z czego klatka, biceps z czego budować, ale czy to prawda ?
2. Chciałbym zgubić ten brzuch ale nie uśmiecha mi sie chudnąć o 15 kg, chciałbym poprostu go zgubić i lekko uformować, da się tak bez utraty wagi ? Może jakieś brzuszki itp. bieg raczej odpada, bo w mojej mieścinie nie ma do tego warunków :P:P
3. Planuje zacząć chodzić na siłownię od 2 kwietnia, mam zamiar ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu (czy wystarczy?) to po jakim czasie mam brać odżywki, bo śłyszałem że min. po 3 tygodniach.
4. Mniej więcej jakie to będą odżywki, na masę? czy na coś innego? I jakiego wydatku na odżywki mogę się spodziewać, mam na ten cel przeznaczone ok 300 zł miesięcznie, starczy?

Mam nadzieję, że tutaj pomożecie mi odpowiedzieć na moje pytania, z góry dzięki :)

pablo91prg
04-03-08, 15:46
Musisz wybrać sobie cel(masa, redukcja?). Zacznij od ACT (podwieszone- dział trening), ułóż dietke odpowiednia do celu, pozniej wybierz sobie trening(masowy, rzezba?) i po ATC rozpocznij go tak jak nalezy. 3-4 razy na tydzien wystarczy. Na brzuch mozesz zastosowac A6W. A co to za warunki sa potrzebne do biegania? Buierasz buty i biegniesz.Mozesz wziąc gainer, białko ale pamietaj ze one są tylko uzupelnieniem diety(ktora powinieneś posiadac) i bierzesz je w zaleznosci od brakow w diecie. Suple(kreta, spalacze) narazie zostaw.

Symu
04-03-08, 16:22
1. " bo początkowo będzie miał się z czego klatka, biceps z czego budować, ale czy to prawda ?"
Nie do konca rozumiem. Chodzi ci o to że budujesz miesnie z tłuszczu?? Jeśli tak to nie zaminisz tluszczu w miecho. Masa miesniowa i masa tluszczowa to 2 rozne rzeczy.

2. Możesz robic a6w ale i bez aerobowa sie nie obedzie. Jesli nie mozesz biegac na dworze to jakas bierznia, rowerek czy basen. Przy spalaniu tłuszczu niestety zazwyczaj spada i troche miesni ale da sie to zminimalizowac.

3. Na poczatek polecam 3 razy w tygodniu planem ACT. Odżywki możesz brac kiedy tam chcesz (Bialka, gainery, wegle) ale raczej staraj sie pozyskiwac skladniki odzywcze z jedzenia niz gainerow itp. Zreszta gainery i carbo raczej odpadaja skoro chcesz zrzucic brzuszek. Z suplami poczekaj jeszcze pare miechow (kreatyny itp.)

4. Najpierw musisz sie zdecydowac czy zalezy ci na nabraniu masy miesniowej czy zrzuceniu brzucha bo to raczej nie idzie w parze. 300 zl miesiecznie napewno styknie, ale najpierw uloz diete lub wez z dzialu dieta, zacznij trenowac a potem dopiero dodatki.

rafalkomando
04-03-08, 16:57
bardzo dobrze napisane, i trafna odp sog dla ciebie.

piotrus
06-03-08, 18:43
chciałbym wypracować klatke a do dyspozycji mam atlas. mam pytanie czy szybsze efekty są na sztandze czy to jest to samo co na atlasie? z góry dziękuje!!!

Symu
06-03-08, 19:16
Nastepnym razem zaloz osobny temat. Ja raczej jestem zwolenniekiem wolnych ciezarow, lepiej mozna dobrac ciezar a i ruch jest napewno duzo lepszy niz na atlasie. Tak poza tym to cwiczylbym cale cialo bo sama klata wytrenowana dosc nieestetycznie wyglada ;) i

piotrus
06-03-08, 21:39
sorki za to że nie założyłem nowego tematu i dzięki za odpowiedź. a odnośnie treningu mam zamiar trenować wszystkie partie ale akurat wczoraj rozmawiałem z kolegą i mieliśmy małą wymiane zdań odnośnie atlasu i sztangi. myliłem sie ale dzięki za odpowiedź jeszcze raz