PDA

Zobacz pełną wersję : Problem :( 19 lat 190 cm 96 kg 40 kg na KLATE :(



Bodzioo
03-03-08, 21:21
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, a to jest mój pierwszy post. Mam pewien problem, a jest to troche dziwne. Moje warunki to 190 cm, 96 kg a niestety na klate moge i to z wielkim trudem wziąć tylko 40 KG !!!! Mój wiek to 19 lat.
Ćwiczę od 3 tygodni 3 razy w tygodniu. Dziwi mnie to troszke bo np gdy chodzilem jeszcze do gimnazjum bralem 50 kg. Pomóżcie mi !!! Co mam zrobić???? Dosłownie wstyd mi o tym pisać, bo moi koledze zakładają sobie 80 kg i robią serie, a ja musze 30 kg założyć żeby coś poćwiczyć ;( PROSZE WAS O POMOC !

wsp18
03-03-08, 21:29
powiem ci szczerze ze nigdy nie slyszalem jeszcze o takim przypadku...ale jezeli juz jest to musisz sie bardziej angazowac w trening i robic treningi silowe znajdziesz na forum wszystko tu jest opisane co i jak...bo takichs 3 miesiach wez sobie kup kreatynke stack i pocwicz mysle ze z pol roku cwiczenia a rezultaty beda dosc zadowalajace musisz poprostu wkrecic sie w silownie zobaczysz ze ci idzie bo bedziesz chcial wiecej i wiecej

Sliski
03-03-08, 21:46
teoretycznie... trochę to dziwne bo ważysz aż 96kg więc nie ma co gadać "dużo jedz"... katuj ciało, niech Ci pot spływa po czole, jak już się nie chce to dalej ćwicz i tak, ćwicz klatkę w poniedziałek i piątek
spróbuj trening siłowy jakiś, mało powtórzeń, po kilka

a w praktyce, wiem co czujesz, ja bym poćwiczył ze 2 miesiące ostrego treningu, kupił monohydrat kreatyny i coś do tego...

a jak inne wyniki siłowe?

Bodzioo
03-03-08, 22:02
Hmmm, mam dostęp na siłownie 3 razy w tygodniu, Poniedzialek, sroda i piatek. Jak na taka mase mam bardzo chude rece do łokci. A inne wyniki siłowe to sam nie wiem. W miare dobrze mi wychodzi cwiczenie na atlasie w ktorym siada sie na siedzonku, lapie sie oburącz takiego drazka i sie za glowe bierze ( nie wiedzialem inaczej jak to napisac, mysle ze wiesz o co chodzi :) ) No to wlasnie na tym cwiczonku to nawet zakladam sobie cale obciazenie i da rade :) Jeszcze cwiczenia na nogi tez w miare dobrze, ale reszta to troche slabo :/ podobnie jak na klate, chociaz biceps nie najgorzej idzie

pablo91prg
03-03-08, 22:11
no trenuj poprostu, moze masz zla technike, popros ludzi z siłki aby Ci pokazali co i jak dokładnie.

wsp18
03-03-08, 22:17
musisz duzo cwiczyc...bez tego nie osiagniesz nic...najlepiej sila sie wyrabia tzn nie najlepiej ale nie ejst sie juz takim zastanym jak np w domu cos wykonujesz cos jakis sloik odkrecisz cos pomozesz przeniesc i wszystko ci potem wychodzi z czasem wszystko idzie...cos mi sie wydaje ze ty pol zycia przed komputerem przesiedziales

Bodzioo
03-03-08, 22:22
No właśnie moja technika jest nieco dziwna. Czesto ale to bardzo czesto podczas brania ciezaru na klate unosze, albo odrywam nogi od ziemi (nie moge ich trzymac w jednym miejscu , odrywaja sie same, ida w gore) i bardzo nie rowno podnosze. Lewa reka zostaje podczas gdy juz prawa jest w gorze ;/. Jak moge to poprawic? Bylbym wdzieczny gdyby ktos z was podal mi trening odpowiedni dla mnie, w sumie to przegladam duzo poradnikow itp ale nie wiem za co sie mam zabrac.:( Prosze was napiszcie mi odpowiedni trening abym wreszcie przynajmniej 50 kg wziął

No wlasnie ten komputer :(

wsp18
03-03-08, 22:53
wedlug mnie jak ktos tam juz napisal poradz sie gosci z silownii niech ci pokaza jak podnosic ciezary i wtedy jak juz sie dobrze nauczysz dzwigac to z 10kg mysle ze wezmiesz wiecej moze jeszcze wiecej zalezy jakie bledy robisz tak tego ocenic nie mozna dokladnie z tego co piszesz

Symu
03-03-08, 23:55
Po pierwsze na poczatek polecam ci plan ACT:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176
Pomoże ci przystosowac sie do wysilku.

Nastepnie staraj się ćwiczyć na wolnych ciężarach (oczywiscie nie wszystko sie da), atlasy maja to do siebie że czesto poprostu ulatwiaja ci ruch badz go izoluja- nie tedy droga.

Odrywanie nog, latanie , nierowne podnoszenie to idealne przyklady braku techniki. Nie gon za cieżarami podnieś nawet sama sztange jesli ma cie to nauczyc techniki bo na maxach jej sie nie nauczysz, popros kolegow zeby ci pokazali technike lub kogos tam na silowni . W innym wypadku bedziesz stal w miejscu na tych swoich maxach. Jak nie możesz to zejdz oczko nizej i wykonaj cala serie dokladnie.

Ważysz dużo, masz możliwośći podnosić dużo więcej wystarczy że nauczysz się właśnie techniki i przyzwyczaisz organizm do dobrego ruchu. Możesz nawet zobaczyć dość duże przeskoki siły z treningu na trening. Naprawde nie zwracaj uwagi an to ile inni podnosza ty to ty i masz mierzyc we wlasne mozliwosci.

Nie zapominaj także o diecie. Powodzenia!!!

klosu93
04-03-08, 10:40
dalej ćwicz i tak, ćwicz klatkę w poniedziałek i piątek


chyba cie zgrzało - 2 razy klate w tygodniu ??

Myolog
04-03-08, 11:25
Rob jak inni radza :D cwicz i tyle :) Moj kumpel tez prawie 190 cm wzrostu ponad 80 kg i na klate rekord 55kg...takze sam nie jestes, choc trzeba przyznac ze to dosc rzadkie zjawisko ;D

Sliski
04-03-08, 14:44
chyba cie zgrzało - 2 razy klate w tygodniu ??


wolałbym wykonać 2x w tygodniu po 3 ćwiczenia (płaska po kilka powtórzeń, hantle na skosie i rozpiętki) niż raz zakatować jeśli chodzi o siłę

Bodzioo
04-03-08, 15:41
Dzięki wam wszystkim, wczoraj trochę popracowałem na pakerce aż mam zakwasy. Jeśli rusze 50 kg to na pewno napisze jak najszybciej. Dzieki jeszcze raz

wsp18
04-03-08, 22:11
raano przed szkola oile jeszzce chodzisz zrob sobie pompki wieczorem przed spaniem pompki takie rzeczy pomagaja...

PuaPAj
12-03-08, 16:05
Dzięki wam wszystkim, wczoraj trochę popracowałem na pakerce aż mam zakwasy. Jeśli rusze 50 kg to na pewno napisze jak najszybciej. Dzieki jeszcze raz

"Ze az mam zakwasy";) Ja cwicze 10 miechow i praktycznie po kazdym treningu mam zakwasy z Twojej wypowiedzi wnioskuje ze trenujesz za malo intensywnie zwykle ze nie masz zakwasow i z tad brak wzrostu sily

Bodzioo
14-03-08, 13:31
No juz troche lepiej idzie. 40 kg kilka razy rusze na klatke, ale jest kolejny problem.... powiem krotko, prawa reka jest juz w gorze a lewa nie mam sily podniesc ;/ lewa reka jest zdecydowanie slabsza od prawej moze to jest spowodowane ciezkim zlamaniem jakie mialem ale bardzo dawno temu kolo 10 lat temu. Czy jest jakis trening, aby moja lewa reka "nadrobiła zaległości" ?

Myolog
14-03-08, 15:33
No po prostu cwicz lewa reke intensywniej :P

HuGsoN
14-03-08, 16:13
Jesteś spasiony...jak ja kiedyś w wieku 15 lat jak zaczynalem waga 80kg i tez 40 ledwo... teraz po 2 latkach 120 wezme. Jest tak dlatego, że masz przetłuszczone mięśnie...

Bodzioo
14-03-08, 19:47
Ale co na ta lewa reke? bardzo niekomfortowo sie tak cwiczy az strach.

HuGsoN
14-03-08, 20:23
sztangielki wyciskaj...

Józiu
19-03-08, 13:24
rob pompki jak ktos juz wczesniej powiedzial,a lewa reke poprostu wiecej cwicz.... Wez sobie kup najlepiej jeszcze taki sciskacz do dloni. Kosztuje z 6zl ale duzo pomaga na przedramie.

Symu
19-03-08, 21:39
Nie no wlasnie na wszelkie dysproporcje raczej poleca sie poprostu hantle

Bodzioo
19-03-08, 21:40
Witam. To znowu ja. Naczytalem sie sporo roznych poradnikow i postanowilem kupic sobie HUMAVIT N. Bardzo chcialem kupic M ale nie bylo w aptece. Czym to sie rozni ? Skład HUMAVIT N :drożdże piwne Saccharomyces cerevisiae ( 1 tabletka zawiera 0.30 g drożdzy), subst. pomocnicze: skrobia ziemniaczana, fosforan triwapniowy. Dobre to bedzie ??
Zastosowanie:
uzupelnia codzienna diete w witaminy z grupy B ( tianinę, ryboflawinę, niacynę) i skladniki mineralne ( wapn, zelazo, magnez, cynk, miedz) pochodzace z drozdzy piwnych, korzystnie wplywajace na regeneracje wlosow, na wzmocnienie paznokci, poprawe wygladu skory, łagodzące stany zmęczenia i osłabienia, uczucie drętwienia kończyn, mogące zapobiegać powstawaniu zajadów i łojotoku.

Tak tam pisze. Napiszcie mi czy to bedzie dobre.

Moody
20-03-08, 07:54
A co to ma wspólnego z siłownia i siła? tam są drożdże a z tego co wiem to drożdże podnoszą spalanie materii.

gedziu-gniezno
20-03-08, 08:46
Witam. To znowu ja. Naczytalem sie sporo roznych poradnikow i postanowilem kupic sobie HUMAVIT N. Bardzo chcialem kupic M ale nie bylo w aptece. Czym to sie rozni ? Skład HUMAVIT N :drożdże piwne Saccharomyces cerevisiae ( 1 tabletka zawiera 0.30 g drożdzy), subst. pomocnicze: skrobia ziemniaczana, fosforan triwapniowy. Dobre to bedzie ??
Zastosowanie:
uzupelnia codzienna diete w witaminy z grupy B ( tianinę, ryboflawinę, niacynę) i skladniki mineralne ( wapn, zelazo, magnez, cynk, miedz) pochodzace z drozdzy piwnych, korzystnie wplywajace na regeneracje wlosow, na wzmocnienie paznokci, poprawe wygladu skory, łagodzące stany zmęczenia i osłabienia, uczucie drętwienia kończyn, mogące zapobiegać powstawaniu zajadów i łojotoku.

Tak tam pisze. Napiszcie mi czy to bedzie dobre.
dla mnie to nie ma nic wspólnego z siłownia... chybaże kupiłeś to sobie na regeneracje wlosow, na wzmocnienie paznokci, poprawe wygladu skory, łagodzące stany zmęczenia i osłabienia. pozdro.

47
20-03-08, 09:26
hłopie jak ty tyle wyciskacz to nie cwicz jeszcze normalnym planem! ja jestem po operacji i siła baardzo spadła. Cwicz ogolnorozwojowke jakies 2-4 tygodnie przynajmniej to duzo pomaga. ja robie np. tak

3 serie klata
3 serie triceps
3 serie biceps
3 serie barki
3 serie plecy
2 serie przedramie :D

gedziu-gniezno
20-03-08, 09:29
ogólnorozwojówka jest dla Ciebie wyjściem :) tak jak kolega wyżej mówi:)

Moody
20-03-08, 09:36
Ale z tymi witaminami to przesadził:D za mocne są:P

gedziu-gniezno
20-03-08, 09:43
Ale z tymi witaminami to przesadził:D za mocne są:P
z lekka:P lepiej jakby sobie kupił wit C i B12:)

Moody
20-03-08, 09:49
Akurat Witamina B12 poprawia synteze białek i można na niej zrobic czysta mase...

gedziu-gniezno
20-03-08, 09:51
Akurat Witamina B12 poprawia synteze białek i można na niej zrobic czysta mase...
no o to mi chodzi.a od C rozstępy mu przy tym nie wyjdą i ogólnie zdrowie będzie miał lepsiejsze:P

Bodzioo
20-03-08, 15:28
Zamierzam tez kupic sobie na sam pocztek cos takiego, jako ze cwicze juz prawie miesiac.
http://allegro.pl/item321765721_mega_kreatyna_najszybciej_.html

Czy to jest dobre ?

gedziu-gniezno
20-03-08, 15:32
dobre tylko 60tabl... troche mało...

Bodzioo
20-03-08, 17:26
No malo malo. Ale mi o to chodzi zeby to wyprobowac i zobaczyc jak to dziala. Ale jak myslicie, pomoze mi to w podniesieniu tych 50 kg na klatke ?

gedziu-gniezno
20-03-08, 17:28
TY nadal torosz te 40kg?? jeśli uważasz że 60kaps. pomoże Ci podnieść 10 kg więcej to się mylisz...

Bodzioo
20-03-08, 21:41
No jeszcze sie z tym mecze, chociaz juz ponad tydzien nie kladlem sie pod 50, bo caly czas cwicze na atlasie, na ktorym w sumie coraz wiecej sztabek podnosze, to kto wie, moze jak juz "bójne" w srode to 50kg to tylko mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej.

Moody
20-03-08, 21:42
niech masa bedzie z Toba:D

Symu
20-03-08, 22:11
no o to mi chodzi.a od C rozstępy mu przy tym nie wyjdą i ogólnie zdrowie będzie miał lepsiejsze:P


Zastanawiam sie o czym wy wogle gadacie :D Jeszcze niech dorzuci witamine b6 i juz bedzie koksem xD


Odpusc sobie atlas, a cwicz raczej na wolnych ciezarach. Maszyny to chyba najgorsza rzecz jesli chodzi o sile.

Co do krety to 60 caps nawet nie poczujesz.

Bodzioo
20-03-08, 22:27
Mam kolejny problem, a mianowicie nie potrafie wykonywac pompek :( wiem ze to moze byc dla was smieszne ale mowie prawde. Nie potrafie udzwignac swojego ciezaru zarowno podczas robienia pompek i nie moge rozniez podniesc sie na drazku. Jak mam temu zaradzic abym robil przynajmniej po 10 pompek ? jakie cwiczenia co gdzie i jak ? Prosze o kolejna pomoc :)

nossek
22-03-08, 12:17
Proponowałbym ci robić zarazie "pompki damskie" czyli nogi na krzeslo rece na ziemi i jazda ja osoboscie tak robiłem pompki przez 2 miesiace. Tydzien temu w sql musiałem zaliczac pompki na ocenę zrobiłem 59:) Zycze ci powodzenia ciezka praca przed toba :)

Orson
23-03-08, 13:07
19 lat i 40 kg na klate ? moze poprostu nie jestes stworzony do sportów siłowych. Wiesz jeśli nie czujesz tego, i nie masz ochoty ćwiczyć bo twoj organizm nie jest do tego przeznaczony to zrezygnuj z większych ciężarów i podnoś zobie 30/40 az będziesz szedł w góre. Pozatym dopiero zaczynasz, odrazu nikt nie podnosił 100 na klate. Kwestia treningu i techniki. Tak jak juz pisal kolega, idź na silownie z kumplami i niech Ci pokaza jak dobrze technicznie wyciskac. Pozdrawiam

Bodzioo
26-03-08, 23:10
PANOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POSZŁO 50 KILO !!!!!!!!!!!!!!!!

BRAWOOOOOOOOO ciesze sie wreszcie :D Troche ciezko szlo i z lekkim zarzutem znowu na moja slabsza lewa reke ale udalo sie i zamierzam dalej cwiczyc aby tym razem wziac 60 kilo :D

OD dnia dzisiejszego zakładam nowy post :)

POZDRAWIAM :D

wsp18
26-03-08, 23:32
no to elegancko ladnie ci idzie pocwicz tak z miesiac dwa i wez moze jakis stack kreatynowy mysle ze do czasu gdy bedziesz sie za to lapal sla skoczy ci o nastepne 10 i po stacku moze kolejne 10 jak sie postarasz :p

Bodzioo
26-03-08, 23:35
No kreatynke w polowie kwietnia bede chcial wyprobowac to zobacze co z tego wyjdzie :D

wsp18
26-03-08, 23:36
no trzeba miec nadzieje ze bedzie dobrze i rob trenning typowy na sile bo masy ci chyba nie potrzeba ...jak sie zawezmiesz to bnedzie dobrze:)

gedziu-gniezno
27-03-08, 15:25
no to gratuluje tych 50 kilo:) oby tak dalej:)

HuGsoN
27-03-08, 15:36
I. Jak już napisałem masz przetłuszczony mięsień. Moja rada, poćwicz 2 tyg ostro treningiem na rzeźbę i potem na siłę, przez 1 miesiąc skoczy Ci 10-15kg na płaskiej.
II. Żadnej kreatyny dopuki nie schudniesz.

Bodzioo
27-03-08, 15:55
No ale o to sie rozchodzi ze ja tluszcz to tylko na brzuchu mam, a rece jak mowilem to w miare chude jak na moja sylwetke, wiec to niemozliwe ze mam przetluszczone miesnie rak

wsp18
27-03-08, 15:55
ale mi chodzilo o jablczan...a od tego sie nie tyje za bardzo tylko an sile...ja sam to bralem na pierwszy raz potem dopiero bralem monoi i jakos bylem zadowolony

PuaPAj
27-03-08, 16:46
I. Jak już napisałem masz przetłuszczony mięsień. Moja rada, poćwicz 2 tyg ostro treningiem na rzeźbę i potem na siłę, przez 1 miesiąc skoczy Ci 10-15kg na płaskiej.
II. Żadnej kreatyny dopuki nie schudniesz.
Zgadam sie w calej okazalosci. To ze wazysz prawie sto kilo nie musi byc korzystne dla miesni. Twoje Cialo jest dla Twoich miesni dodatkowym balastem razem z ciezarem. Poza tym domyslam sie ze jestes tlusty wiec i wydolnosc organizmu jest duzo mniejsza a to jest potrzebne zeby dzwigac pozadne ciezary. Cwicz cwicz ale na rzezbe;] Pozniej sie wezmiesz za mase miesniowa i sile to wycisniesz i dwa razy wiecej niz teraz:) Pozdro

rafl1988
27-03-08, 17:22
trening silowni do ostatniego powtorzenia wystarczy aczkolowiek dziwny przypadek a i mozesz jakos kreatynke mono jesli to nie zadziala proponuje jakiegos staka

Bodzioo
27-03-08, 19:49
Ale ja juz mowie ktorys raz ze ja nie jestem tlusty, a moja sylwetka wzbudzam respekt przynajmniej jak idzie jakis koles to mi raczej schodzi, o to sie rozchodzi ze mi lekko brzuch odstaje tzn " miesien piwny" ;p
Jesli nie wierzycie to moze jutro albo do konca tygodnia zrobie jakies zdjecie i raczej nie jedna osoba pomsyli ze cos cwicze, naprawde. Powiem wam tez ze troche moj wyglad sie zmienil choc cwiczy od moim ferii czyli od okolo 2 miesiecy:D Szczegolnie klata troche piersi juz rosna a no i biceps i triceps jak napne to nie takie ostatnie :D Ale teraz to juz piszcie w tym drugim poście bo nie chce byc posadzany o to ze zasmiecam to forum dwoma postami :)

nossek
27-03-08, 19:57
Gratulacje:) tyle moge powiedziec

Symu
28-03-08, 19:07
Panowie przenosimy sie do 2ego tematu

http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=9970

Zamknalbym ale nie wiem jak :D

klosu93
20-04-08, 16:23
Witam moim zdaniem podniesienie 50 kilo przy tej wadze to błachostka.Ja w wieku 14 lat i wadze 67kg robie tym serie z dużą rezerwą.Muśle że nie ma się co podniecać . Pozdrawiam

_Pawel_
20-04-08, 18:40
ktoś na początku tego postu pisał żeby robić pompki z rana i z wieczora-codzienne, mam rozumieć ze te pompki rano i wieczór to moją być do "upadłego"? i do tego normalny trening 3x w tygodniu- nie ukrywam ze mam ten problem co kolego, tylko z tą różnicą ze mam niedowagę- a najlepsze ze jadam naprawdę dużo...

nowy89
20-04-08, 20:27
te pompki rób seriami np. 3 serie po 20 powtórzeń sądzę że raz dziennie Ci starcza.

Skoro masz niedowage a jadasz dużo to widać że jesz nie odpowiednio znajdz na forum sobie jakąś diete i stosuj się do niej lub ułuż sobie sam jakąś :) możesz jeść dużo ale 3 razy na dzień tak jak ja wcześniej ... ale spróbuj jeść trochę ale co 3 godziny to zobaczysz że zauwarzysz rezultaty :) też mam problem z wagą bo wydawało mi się że jadłem dużo ... ale żadko a jedz co 3 godziny to będzie ok.

_Pawel_
20-04-08, 20:32
a między tymi seriami przerwa jaką dłuższa ?

Tomek5
20-04-08, 20:41
~2 minuty

nowy89
20-04-08, 20:42
2-3 minuty między każdą serią

_Pawel_
20-04-08, 20:50
a do tego jakiś ekspander ?

Bodzioo
20-04-08, 21:11
Juz nie piszcie w tym poscie bo juz od marca juz go zamknelismy. Jak cos to piszcie na tym, bo ja jakos probuje rozpisac moje postepy w rozwoju miesni i sylwetki. Ten post juz dawno nie jest aktualny. PRZENOSINY NA TEN : :)

http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=9970

_Pawel_
21-04-08, 06:58
ale teraz poruszamy temat innej osoby..., a temat pasuje wiec nie ma sensu zakładać 2 postu o takim samym temacie.



a co jest bardziej korzystne dla siły:
na siłowni zrobić więcej z mniejszymi obciążeniami czy mniej a z większym ciężarem

Toomekk6
21-04-08, 07:18
ćwiczenia na siłe : mało powtórzeń ( do 6) dużym ciężarem.
ćwiczenia na rzeźbę dużo powtórzeń (powyżej 12) małym ciężarem
pozdro:)

czaro230
10-09-12, 21:18
ee to słąby jesteś przy tej wadze i wieku 50 kg nieruszysz co żes robił ja waże niecałe 60 kg mam tera 18 lat ćwicze 8 miesięcy a biore juz 85 a seryjkami jade sobie 70 kg:D zacznij robić pompki

luo
10-09-12, 22:44
starszego tematu nie było?

.rocky
11-09-12, 21:52
taa ten klient pewnie juz jest dawno wykurowanym schabem co juz nawet for nie odwiedza

RIODance
25-09-12, 14:16
jak cwiczył tak jak cwiczyl to moze z 40 kg przez te 4 lata do 50 moze podskoczył :P