PDA

Zobacz pełną wersję : Sztanga czy sztangielki?



rgolanski
02-03-08, 12:38
Od dłuższego czasu robię praktycznie wszystkie wyciskania( klatka barki) wyłącznie na sztandze. Wychodzę z założenia, że na sztangę można założyć większy ciężar i bardziej obciążyć mięsień. Może czas na sztangielki?
pozdro

gedziu
02-03-08, 14:01
Od dłuższego czasu robię praktycznie wszystkie wyciskania( klatka barki) wyłącznie na sztandze. Wychodzę z założenia, że na sztangę można założyć większy ciężar i bardziej obciążyć mięsień. Może czas na sztangielki?
pozdro
ooo... znawca potrzebuje rady:) no to trza ją udzielić:P sztangą rób tylko (jeżeli chodzi o klate) wyciskanie sztangi na ławce prostej i na skosie. a chantlami rób wypychanki(wyciskanie chantli na prostej i skosie) ćwiczenia masz w moim planie:P

gedziu
02-03-08, 14:02
a na barki rób wyciskanie sztangi zza głowy sztangą a chantlami wyciskanie chantli nad głowe... a wszystko będzie git:) pozdro

Rynju
02-03-08, 14:03
mozesz praktycznie wszystkie wyciskania sztanga zamienic na hantle w celyu wyrobienia dobrych nawykow technicznych. Ja teraz robie tylko tak, gdyz robienie hantalmi pomaga na lepsze wyczucie pracy miesnia

rgolanski
02-03-08, 15:41
Gedziu wiem jak wygląda wyciskanie sztangielek Nie rozumiesz mnie, ja nie robie tak jak Ty 5 ćwiczeń na klatkę tylko 3, więc zamiast robić sztangą na skosie i prostej, w jednym ćwiczeniu zastosuję sztangielki. Na barki też nie robie 2 ćwiczeń wyciskania nad głowę, a tylko jedno, do tego unoszenie bokiem i w opadzie i koniec treningu.....

pozdro

ryniu - sog

Rynju
02-03-08, 17:59
trzeba konkretnie i na temat ;)

DaN322
03-03-08, 14:04
sztangielki bo jak robisz sztanga to jedna reka moze "nadrabiac" za druga. takze sztangielki. i na nie nie trzeba zakladac duzego ciezaru. sprobuj naprzyklad wyrownac swoj rekord zrobiony sztanga sztangielkami. nie ma szans bo sa bardziej wymagajace dla miesni