PDA

Zobacz pełną wersję : HMB, Carbo....



Rafal19
18-07-06, 13:52
Witam
wzrost: 173 kg
waga:66 kg
Intersuje mnie czy HMB to dobry wybór dla kogos kto trenuje piłke nożną, do tego Carbo
Na siłownie chodzę ćwicząc na rzeźbę małymi cięzarami ale więcej powtórzeń, mam diete wysokobiałkową.
Chciałbym popracowac troszke nad swoją budową.
czy do Carbo i HMB należy cos jeszcze dodac czy to wystarczy
A moze jest cos lepszego i nie stosowac HMB wogole zrezygnować ?
zacząłem brać HMB rano 2 zwykłe kapsułki i woeczorkiem przed snem 2 kapsułki czy to wystarczy, nio a carbo to biore po kazdym wysiłku silowym nio i ja gram w piłeczke to po treningu też piję Carbo Olimpu.

degustator
18-07-06, 14:56
ale co chcesz osiagnac??

Jose
18-07-06, 15:32
w Twoim wypadku lepszym rozwiazaniem beda jakies aminokwasy : BCAA, glutamina...

Blakee
18-07-06, 18:29
to zalezy co chcesz osiągnąć: mase miesniowa, definicje miesni bądz poprawic wytrzymalosc. HMB yest pomocne w redukowaniu tkanki tluszczowej oraz yest silnym srodkiem antykatabolicznym (stosujac HMB dzienna dawka bialka yaka trzeba dostarczyc organizmowi moze wyniesc tylko 1g/1kg masy ciala). HMB nie dziala yuz tak skutecznie u osob wytrenowanych z dlugim stazem...a yesli chodzi o Carbo to yak najbardziej, weglowodany, mineraly i witaminy przydaja sie w kazdym sporcie :mrgreen: a przed meczem 40gramowa porcja Dextro Juice nie bylaby zlym pomyslem :grin: zwazywszy na dextrose ktora szybko dostarcza energii, ale rowniez tauryna ktora hamuje wydzielanie enzymow lizosomalnych, dzieki temu negując zmeczenie (yest takze srodkiem antykatabolicznym i dobrym antyoksydantem)...

Rascal666
18-07-06, 19:32
ja zacytuje Radka Słodkiewicza - "HMB to shit!"

Rafal19
18-07-06, 21:40
dzieki wszystkim za odpowiedzi i pomoce
Chciałbym przybrać masy mieśniowej, a że trenuje czesto i intensywnie to przez moje aeroby, boje sie ze moge stracic wszystkie zdobyte miesnie na jakie pracuje ćwiczac silowo i stosujac diete i wlasnie cos bym chcial z odzywek ktora to zmniejszy.
Moze do tego HMB (żebym mogl to bym zrezygnowal z tego ale juz teraz nie chcem zeby sie zmarnowalo, chyba ze popytam to odsprzedam komus) dodać Kreatyne , bo cos slyszalem ze wtedy lepeij dziala tylko nie wiem jaka to ma byc kreatyna.
Przy Carbo pozsoatne caly czas
A co do BCAA, glutaminy to jak zamierzałbym to brac to nalezałby zrezygnowac chyba z HMB, czy moźna bedzie zmieszać.

Co prponujecie już tak z dokladnoscia i zakup jakis odzywek , na przybranie masy miesniowej przy intesywnosci wysokiej i nie utracie juz zdobytych miesni.
chodzi mi już o taki mix odzywek od razu z producetami, jesli trzeba bedzie to juz zrezygnuje z HMB
mam jeszcze jedno pytako co wiecie o tym preparacie czy jest on skuteczny tak jak Carbo Olimpu czy Carbo Biogenix

ACTIVE CARBO ENERGY

Wielkie dzieki wszystkim za odpowedzi

Blakee
19-07-06, 01:45
...no wiec yesli chodzi o kreatyne to zalezy...yesli to bedzie Twój pierwszy cykl kreatynowy to najlepiej zakupić zwykły monohydrat.
...yak chcesz mozesz sprawic sobie yakis zestawik odzywek, na przklad: HMB(yako antykatabolik), monohydrat kreatyny, carbo, dekstroza\tauryna\ryboza(yako transporter kreatny) oraz yakas odzywka weglowodanowo-bialkowa(w Twoim przypadku bedzie to raczej gainer)...
...yesli chcesz mozesz sobie kupic BCAA albo glutamine, ale ya stawialbym na glutamine, poniewaz kiedy kupisz sobie yakiegos gainera to bedziesz tam mial wystarczajaco duzo aminokwasow rozgalezionych...czyli ostatecznie BCAA mozna sobie narazie odpuscic.
...a yesli chodzi o łaczenie odzywek to nie ma raczej zadnych przeciwskazan, trzeba tylko pamietac zeby nie przesadzic z iloscia :mrgreen:
...ya bym Ci proponowal taki uklad: monohydrat kreatyny, dekstroza+tauryna, gainer...
a teraz konkretnie: kreatyna - Olimp Creatine Monohydrate Powder 200Mesh,transporter kreatyny - Olimp Dextro Juice, gainer - Olimp Gain Bolic 6000.

Rafal19
19-07-06, 10:30
Wielkie dzieki za odpowiedzi wszystkim, tylko jeszcze jedno pytanko czy ten

ACTIVE CARBO ENERGY jest lepszy od Olimp Carbo
Bo jest drozszy niz olimpu, czym one sie roznia

dzieki

Blakee
19-07-06, 11:04
hmm w sumie obydwa produkty to to samo, ale ya wybralbym Carbo Olimpa bo yesli chodzi o pewnosc skladu i yakosc odzywki to Olimp yest na pierwszym miejscu :mrgreen: wszystkie moje odzywki, ktore kupilem sa z Olimpa i yestem z nich yak najbardziej zadowolony :mrgreen:

[ Dodano: 2006-07-19, 11:11 ]
przypomne, aby klikac na button "POMOGŁ" yesli osoba udzielajaca sie w temacie pomogla w yakims problemie :mrgreen:

Jose
19-07-06, 12:40
bo yesli chodzi o pewnosc skladu i yakosc odzywki to Olimp yest na pierwszym miejscunie wiesz co mowisz... :lol:
ostatnio nawet byla afera z olimpem w roli glownej bo sie okazalo ze dosypuja jakiegos gowna do jakiegos produktu... ;]

Blakee
19-07-06, 12:46
wybacz Jose, ya nic nie slyszalem o tej aferze...ale trzeba przyznac ze wiekszosc produktow firmy Olimp yest znakomita...

Jose
19-07-06, 12:47
ale trzeba przyznac ze wiekszosc produktow firmy Olimp yest znakomita...oj polemizowal bym ;] z czasem pewnie tez dojdziesz do takiego samego wniosku ;)

Blakee
19-07-06, 13:11
heh pewnie masz racje... :mrgreen: wkoncu nie bez powodu yestes moderatorem tego dzialu:)

Rascal666
19-07-06, 13:51
carbo olimpu nie jest takie dobre
ma bardzo duzo glukozy
zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest carbX biogenixa

degustator
19-07-06, 13:52
dlatego ze jest tansze :d

brysk
19-07-06, 14:09
nie zgodzilbym sie z tym ze carb BX z biogenixa jest dobry, wzialbym juz jakies inne

a z reszta po co to carbo , nie lepiej sobie kupic jakiegos gainerka z mala iloscia bialka ;)

polecam magnuma 8000 , bedzie dla Ciebie dobry , masz ta od razu troszke krety, a w pilce noznej Ci sie przyda ( wytrzymalosc, szybkosc i sila)

Rascal666
19-07-06, 14:12
bryks prosze o argumenty - carbx jest jedym z najlepszych carbo dostepnych na rynku

brysk
19-07-06, 14:30
osobiscie bralem i nie bylem zadowolony , zbieralo mnie na wymioty, nie bylo zadnej roznicy czy bralem czy nie , lepiej bylo nawet jak nie bralem ;) nie wiem jak jest u Was, wg mnie ten produkt kusi tylko skladem

Rascal666
19-07-06, 15:32
brysk i wdzisz tu jest pies pogrzebany
tam jest d-ryboza i inne ciekawe wynalazki w tym carbo od biogenixa jem smak pomaranczowy i nie jest on przeslodzony jak w innych firmach wrecz bym powiedzial ze malo slodki to gwarant ze nie napchali tam wysokocukrzoej maltodekstryny i glukozy
musisz przesadzac z tymi wymiotami chyba ze jakis wrazliwy jestes
aha i roznicy nie zauwazysz bo to nie kox tylko weglowodany

brysk
19-07-06, 18:35
jak nie ??

powinienem sie lepiej czuc, nie odczuwac tak zmeczenia w koncu tam jest tauryna co nie

a te wymioty to moze dlatego ze ja kiedys trenowalem biegi dlugie i bralem ;)
wypij sobie i chodz ze mna na 20 wybiegania albo na 8 ciaglego po 3.30, to zobaczymy czy Cie na wymioty nie wezmie :P

juz z kim sie klucilem o tego carba, moze macie racje , no ale wtedy to naprawde nie bylem z tego zadowolony

Rascal666
19-07-06, 20:10
sluchaj ja dawki tauryny 4.5 grama nie czuje a tam w tym carbo to jest taki szczatkowy dodatek tylko... a co do wymiotow to po intensywnym bieganiu to jedna z mozilwych rekacji orgniazmu na takie przeciazenie... a carbo uzywane w celach "na pakernie" jest git i po treningu w sam raz .. wez porownaj do przeslodzonych carbo innych firm i teraz masz takie paskudztwo wypic po treningu a tu delikatny smak i o to biega (przynajmniej dla mnie jest to plus...)

Jose
19-07-06, 20:14
tak samo carb BX swietnie sie nadaje jako transporter monohydratu bo ma i d-ryboze i tauryne i oczywiscie weglowodany :)

brysk
20-07-06, 12:51
w takim razie co bedzie lepsze jako transporter dextro juice czy carb BX ?

Rascal666
20-07-06, 13:38
Rozmawialem o tym kiedys z Szochem on jest biochemikiem i sie zna na suplach jak malo kto.... powiedzial ze zdecydowanie Carbo do transportu... nie pamietam uzasadnienia...
jak bedzie mial chwile to zagadam.

Jose
20-07-06, 16:00
patrzac po skladzie to zdecydowanie Carb BX

Rascal666
21-07-06, 02:11
zagadalem do Szocha
minusy stosowania glukozy:
szybki nagly wyrzut insuliny do krwii (dla niektorych dziala to usypiajaco/przymulajaco)
co powoduje uposledzanie sie trzustki na glukoze... a co za tym idzie coraz mniejsza skutecznosc jej stosowania w tym celu.... po za tym duzo pojdzie w fat z tej glukozy
i poziom jej dosyc szybko opadnie czego nie chcemy
carbo plusy:
poprzez zawartosc roznych wegli i roznych ciekawych substancji wspomagajacych
poziom insuliny jest wysoki i dosyc stabilny ( rozna czas rozkladania sie poszczegolnych wegli w mieszance) nie uposledzamy dodatkowo trzustki tak jak przy glukozie a wiec tego radzaju transport jest ciagle skuteczny...
(pomijam zawartosc d-rybozy i tauryny ) dorzucic jeszcze troche tauryny ALA albo R-ALA i jest miodzio