PDA

Zobacz pełną wersję : Plan po ogólnorozwojówce + porady co dalej. [początkujący]



destroy
01-03-08, 21:32
Witam! Mam 15 lat. Od 6 tygodni ćwiczę. Na początek tak jak radziliście ogólnorozwojówkę. Ale minęły właśnie dni przeznaczone na nią więc chyba należy wziąć się bardziej profesjonalnie.

mam jakieś 177cm wzrostu i 66-70kg.


Nie jestem jednak tak silny za jakiego się miałem. Podczas ćwiczeń używałem 20KG łącznego obciążenia na sztangę i 2kg na hantelki. Wczoraj dałem sobie większy wycisk i nałożyłem na sztangę 30Kg. Co do budowy ciała to nie widać u mnie kości. Nie jestem chudy ani gruby. Co do diety. Nie używam specjalnej ale staram się jeść dużo rzeczy które powinienem. Np. jajka,tunczyk, kurczak itd.

Co do celów jakie chciałbym osiągnąć. Najbardziej zależy mi na rzeźbie chyba wiadomo jestem młody i jakoś chcę wyglądać zresztą jak każdy. Siła też by się przydała bo jednak jestem cieniuteńki wycisnę 50Kg może ze dwa razy wiec słabo strasznie.

Proszę o powiedzenie mi jak mam ćwiczyć teraz... fajnie by było jakby ktoś podrzucił jakiś plan. Co do przyrządów jakie posiadam w domu: gryf, hantle, ławeczka i 40Kg obciążeń. Dojdzie niedługo wykonany własnoręcznie (przez ojca) drążek do podciągania bo chyba jest niezbędny.

Aha co do rozkładu tygodnia to najlepiej 3 dni treningu na siłce. Jeden dzień jeżdżę na basen, a dwa dni mam treningi siatkówki.

Mile widziane wszystkie porady... rozwinięte wypowiedzi Was, którzy macie większe doświadczenie. Nie proszę głupie komety typu "słaby jesteś ja wyciskam ..."

slim shady
02-03-08, 12:16
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ masz tu opisane treningi a nadole ćwiczenia na poszczególne mięśnie, napoczątku mógłbyś jeszcze na mase troche pojechac...

Nyczek
02-03-08, 12:54
przy takiej wadze to nie ma co rzezbic -_- no ale twoj wybor bedziesz sie teraz rzezbil bedziesz chudziutki i miesnie beda sie male wydawac .

destroy
02-03-08, 13:17
Nie no dlatego pytam... Czyli jedziemy z masą narazie... tylko czym różnią się ćwiczenia na masę od tych na rzeźbę. Mógłby ktoś skopiować jakiś fajny planik który mógłbym dla siebie wykorzystać? I przez ile go ciągnąć? To jakiej wagi na masę ?

slim shady
02-03-08, 20:32
masz w podwieszonych treningi na mase

destroy
02-03-08, 20:50
Taki plan będzie dobry dla mnie ? Czy tak mało ćwiczeń trzeba tylko robić np. na klatkę ? I jaki dobierać ciężar? Duży że ledwo dam radęczy taki żebym się zmęczył ale dał radę do końca? I robić dokładnie tyle powtórzeń ile pisze (jest zaproponowane)


Ludzie weźcie coś pomóżcie... PO TO JEST PRZECIEŻ FORUM.



I opcja - trening 3-dniowy:
pon - klatka + bic
śr - plecy + tric
pt - barki kaptury + nogi

klatka (tylko tyle ćwiczeń na klate 3?)
-wyciskanie sztangi na płaskiej 12/10/8/6
-wyciskanie sztangi na skosie 10/10/8/6 lub hantelków 4x10-8
-rozpiętki 4x10

bic (też nie za dużo ćwiczeń?)
-uginanie rąk ze sztangą stojąc 12/10/8/6
-unoszenie hantli z supinacją nadgarstka siedząc 4x10-8 (jak to zrobić bo nie widzę w atlasie?)

plecy
-podciąganie na drązku szerokich nachwytem - 3-4 serie na maX (tzn tak abys dał rade zrobic 10-8 powtórzen w serii)
-wiosłowanie ze sztangą w opadzie 12/10/10/8 lub 12/10/8/6
-wiosłowanie hantlem 3x10-8
-martwy ciąg 12/10/8/6 lub 4x10 (to chyba zbyt obciąży kręgosłup coś w zamian? )

tric
-wyciskanie francuskie lub wyciskanie w wąskich chwycie (łokcie blisko tułowia) 12/10/10/8
-WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGIELKI W LEŻENIU 4x10-8

barki
-wyciskanie sztangi zza karku lub sprzed głowy siedząc 10/10/8/6
-unoszenie rąk z hantlami na boki stojąc 3x10-8
-unoszenie rąk z hantlami na boki w opadzie tułowia 3-4x10
kaptury
-szrugsy ze sztangą/hantelkami 4 serie po 14-10 powt. (jak to zrobić?)

nogi
-przysiady ze sztangą 4 serie, powtórzenia z zakresu 14-6 np 12/10/8/6
-przysiady wykroczne 3x10
-wysoki step 3x10
-wspięcia na palce 4s po 12 (czy muszę to robić na jakiejś maszynie? )


Aha i przez ile robić ten trening? Potem co jakaś przerwa? I ile musze masy przybrać żeby zacząć jechać rzeźbę ? 177cm/67kg

destroy
03-03-08, 14:51
Panowie pomóżcie - młodszy kolega potrzebuje rady.

Sliski
03-03-08, 16:04
poświęć jeden dzień i poczytaj :P wejdź w atlas i wybierz 4 ćwiczenia na plecy, klatkę, barki, po 3 na biceps i triceps i coś na nogi... a jak chcesz to poszukaj mojego tematu, tam jest dobry plan dla Ciebie

destroy
03-03-08, 16:39
No spoko mam Twój plan a jak jest teraz z intensywnością ćwiczeń? Znaczy przez jaki okres jechać na jednym planie? I do jakiej masy dobić żeby zacząć robić rzeźbę?

W ogóle czym się różnią ćwiczenia na rzeźbę,a czym na masę ?

IceMan1619
03-03-08, 18:33
Przepraszam ze tutaj to pisze ale mam krotkie pytanie a nie chcialem zakladac nowego tematu:) ...Cwiczylem 6 miesiecy,mialem 2 miesiace przerwy a teraz jestem na 3 tyg ogolnorozwojowki i chce zaczac cykl...i moje pytanie brzmi....czy zrobic sobie jakis odpoczynek czy normalnie odrazu teraz zaczac cykl?

slim shady
03-03-08, 19:45
na czym cykl kreatynie czy czymś innym ... bo nie okresliłeś

IceMan1619
03-03-08, 20:39
tak ... chodzi mi o cykl na kreatynie:)