PDA

Zobacz pełną wersję : Czas na zmiane?



Nyczek
01-03-08, 15:36
Witam
Otorz cwicze juz 6 miesiecy , moj cel to masa czytalem ze co pewnien czas dobrze jest zmienic plan treningowy, co wy na to?
Podczas tych 6 miesiecy cwiczen nie moge byc bardzo zadowolony z efektow doszlo mi tylko 3 kg(na pocztaku wazylem 61) i 3,5(pocztaki 29) w bicu, na klate wyciskam 80 kg(na pocztaku bylo 60).Z dieta kiepsko ale staram jesc posilki bogate w bialko i weglowodany.Przez ten czas zjadlem sobie 2 gainery, i kreatynke.Teraz czeka mnie cykl cp + mass xxl i postanowilem odrazu po tym cyklu zmienic plan ale czy to dobry pomysl?

Oto obecny plan na mase:
PONIEDZIALEK(nogi.łydki,bic):
Nogi:
-HACK-PRZYSIAD 4x 10
-PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE: 4x 10
-UGINANIE NÓG W LEŻENIU: 4x 10
Łydki:
-ODWROTNE WSPIĘCIA W STANIU: 2x 12/10
-WSPIECIA NA PALCE W STANIU: 2x 12/10
Biceps:
-Uginanie sztangi stojąc: 2x 12/10/8
-UGINANIE RAMION PODCHWYTEM STOJĄC-Z RĄCZKĄ WYCIĄGU 2x 12/10
-UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY): 2x 10/8
-UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO: 15p
WTOREK(barki,przedramię):
Barki:
-Wyciskanie sztangi zza głowy: 2x 12/10/8
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2x 12/10/8
-unoszenie sztangielek bokiem w górę 12/10/8
+ cwiczenie na wyciagu ale nie znam nazwy :] 2x 12/10/8

Przedramiona:
-UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE: 12/10/8
-UGINANIE NADGARSTKÓW NACHWYTEM W SIADZIE: 12/10/8

Sroda(Brzuch):

Czwartek(klata,triceps):
Klata:
-Wyciskanie na ławce poziomej 2x 12/10/8
-WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ: 2x 12/10/8
-ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ : 2x 10

Triceps:
- Francuskie wyciskanie leżąc 12/10/8/8
-WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM: 10/8
- POMPKI W PODPORZE TYŁEM 2x max
- PROSTOWANIE RAMION NACHWYTEM NA WYCIĄGU STOJĄC : 2x 12/10

Piatek(Plecy,kaptur):
Placy:
- PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU W UCHWYCIE NEUTRALNYM: 2x max
- Wiosłowanie w opadzie tułowia 12/10/8/8
- MARTWY CIĄG 12/10/8
Kaptur
-WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY" 2x 12/10

Sobota(Brzuch)
Moze jakis plan na masse polececie?

rgolanski
01-03-08, 16:13
Szybko lecisz z tymi suplami Radziłbym Ci ułożyć dobrą dietkę ( najpierw dieta później suple).

Wydaje mi się że lepiej jest zmniejszyć ilość ćwiczeń na rzecz serii np
klatka 3cw 3 serie
bic 2 cw 3 serie

Nyczek
01-03-08, 22:08
wiem wiem ze troche za szybko wzielem sie za suple no ale tego nie cofne ..
odpowie ktos na moje pytania ?:P

rgolanski
01-03-08, 23:05
Jeżeli ćwiczysz tym planem już długo to oczywiście czas na jakieś zmiany. Jak stosowałeś progresje to możesz teraz ćwiczyć ze stałym ciężarem. Do tego możesz zamienić niektóre ćwiczenia na inne. Koniecznie rób w 3 serie każdego ćwiczenia, a nie dwa. Możesz zwiększyć liczbę serii( małe grupy 9 a duże 12).
cóż tu wiecej...pozdro

DaN322
03-03-08, 14:00
po co ci te odzywki?! narazie cwicz na sucho poki miesnie maja naturalny potencjal. odzywki dopiero pozniej. kase wyrzucasz bo narazie daja bardzo malo.

SEBAN
03-03-08, 14:36
Wydaje mi się że lepiej jest zmniejszyć ilość ćwiczeń na rzecz serii np
klatka 3cw 3 serie
bic 2 cw 3 serie

Na małą grupę mięśniową dwa ćwiczenia po 3serie to trochę mało,jeśli już to dwa po 4serie lub 3po 3serie.Klatka tez troche mało.


DO NYCZEK:

Czasem nie trzeba zmieniać całego planu,możesz zamienić ćwiczenia kolejnością,lub jak wolisz zamień sztangę na sztanielki.Organizm tez to odczuje. Pozdro!!!

rgolanski
03-03-08, 16:23
[quote=SEBAN;101703]Na małą grupę mięśniową dwa ćwiczenia po 3serie to trochę mało,jeśli już to dwa po 4serie lub 3po 3serie.Klatka tez troche mało.


Czy mało to zależy jaki reprezentuje typ budowy ciała. Przy 177cm 64kg jest napewno ekto i nie powinien wykonywać dużej ilości serii. Ważne żeby trening trwał krótko (max 60-65 min), i był intensywny. Krótko a intensywnie to klucz do sukcesu :D


Nyczek poczytaj tutaj:

http://www.u.waw.pl/ektomorfik.html

pablo91prg
03-03-08, 16:46
dieta kuleje bankowo

Paton
03-03-08, 21:30
Po pierwsze zle polaczenie parti, nieoplaca sie robic barkow z przedramieniem a plecow z nogami , proponuje to zmienic, plecy+biceps barki+nogi klatka+triceps, trening na brzuch a6w, cwiczenia tak jak ci podali na male partie 3cwiczenia po 3 serie na duze 4cwiczenia po 4serie. Zajrzyj do diety i nie porywaj sie na cell-pumpa ja wlasnie zjadlem mojego 2 stacka a cwicze juz 2 lata. Przemysl zanim cos zrobisz. Pozdrawiam

Nyczek
03-03-08, 21:48
hehe jak pech to pech ja jestem z typu ektomorfika :evil: przesrane:P
ok teraz do rzeczy wlasnie z kumplem na dniach ulozymy plan i damy do oceny teraz pytanie czy przed cyklem warto zmienic plan? czy to ma jakies znaczenie? czy lepiej zostac przy starym i dopiero po cyklu zmienic?