PDA

Zobacz pełną wersję : 16lat 164cm i 51kg



Bzdet
01-03-08, 15:39
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i będę starał się tutaj jak najczęściej wchodzić. Ale do rzeczy. Mam 16lat 164cm i ważę 51kg oraz mam astmę. Na siłownię chodziłem jakiś rok temu przez około 9miesięcy 5x w tygodni. Z wyników byłem zadowolony. Na klatę brałem 80kg. I przytyłem przez ten czas jakieś 5kg. Teraz niestety nie mogę chodzić ponieważ na skórze w trakcie spocenia się wychodzą mi czerwone plamy podobne do poparzenia się pokrzywą. Leczę się i mam zamiar jak najszybciej wrócić na siłownie. Ale tu moje pytanie. Przez ten rok czasu nic nie urosłem. Ani w trakcie chodzenia na siłownie ani w trakcie tej przerwy. Czy jeszcze urosnę? Siłownia zatrzymuje wzrost? I ostatnie pytanie czy moje efekty chodzenia na siłownie były dość dobre? Zamieszczam fotkę mojej klaty robioną w wakacje. Nie chodziłem tu już na siłownie od kilku miesięcy.

http://img230.imageshack.us/img230/380/dsc00580qh7.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/5475/dsc00579fz6.jpg

GhosT
01-03-08, 15:46
Siłownia raczej na pewno nie hamuje wzrostu ...

Odnośnie tego pocenia są specjalne preparaty które hamują pocenie się praktycznie do 0 (nazwy nie podam bo nie stosuje takiego czegoś ale wiem że jest takie coś ...)

Wyniki ... Mięśnie są dosyć duże według mnie, ale strasznie nie foremne to wszystko wygląda ... Bardzo chudo ... Przymasuj trochę i było by elegancko ;]

80 kg ... Nieźle .. Nie wiem czy mówisz o sztandze czy o atlasie ale to wydaje mi się dobry wynik jak na ten wiek ;)

Jak uda ci się wrócić na siłownie to musisz sie wziąć za dietę ! Bo masz niedowagę zapewne ...

5 razy w tygodniu to według mnie stanowczo za dużo ... Ale to oczywiście moje zdanie ...

Rickey
02-03-08, 12:24
Elo. Podoba mi się nawet twoja klata. Mimo, iz jesteś chudy co nawet widać na zdjęciu to klata wcale nie jest taka chuda. Moim zdaniem jest dosyć duża i wyrzeźbiona!! No, ale oczywiście przymasować by ci się coś przydało!!
Pozdro!!

Bzdet
02-03-08, 14:01
Witam ponownie ;) Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Ghost chodzi mi o podnoszenie sztangi leżąc na ławeczce. Na siłownię kiedy chodziłem to praktycznie nic o niej nie wiedziałem. Ćwiczyłem dla przyjemności i o diecie nawet nic nie słyszałem. Teraz postaram się trzymać ułożonej przeze mnie diety oraz zestawu ćwiczeń i może przybędzie mi trochę masy. Co do tych środków hamujących pot. Słyszałem, że jest to niezdrowe więc chyba nic z tego.

GhosT
02-03-08, 16:44
Niby tak ... Pocenie to zmniejszanie temperatury ciała, a jeśli zatrzymamy ten proces to możemy sie przegrzewać, a to natomiast może mieć poważne konsekwencję ...
Co do ćwiczeń to jeśli nie miałeś żadnego pojęcia o tym to muszę ci przyznać że nieźle ci to poszło ...
Ułóż sobie dietę, bo sam wiem jak wiele ona daje ...
Na razie nie myśl o jakiejś chemii bo podejrzewam, że drzemie w tobie ten naturalny potencjał, który jest u każdego na początku ...
Także życzę zdrowia i radości z treningów ;)

Symu
02-03-08, 19:31
Te leki można brac tylko przy nadpotliwosci z tego co wiem. Efkty jak na ta wage i wiek fajne. Czy urosniesz?? Nie wiadomo bo to jest sprawa dość indywidualna, ale mysle ze powinienes choc to zalezy od genetyki (min rodzicow).

Krzychu999
02-03-08, 22:38
rośnie sie do 22-25 roku życia więc masz jeszcze szanse :D

marcin2447
03-03-08, 17:51
wzrost jest uwarunkowany genetycznie jakimiś ćiczeniami można się podciągnoć pare cm ale najważniejsza jest genetyka ja mam 16,5 roku i rosne średnio 1cm na 2 miesiące, a ile wzrostu mają twoi rodzice?

Bzdet
03-03-08, 23:08
Witam. Moja mama ma jakieś 165cm a ojciec 185cm. Niestety nie ma tego za dużo. Ćwiczeń na wzrost jest dość dużo. Czytałem trochę o nich. Jednak one rozciągają kręgi w kręgosłupie przez co jest się większym o jakieś 2-3cm. Po kilku godzinach chodzenia wszystko wraca do normy. Podobno koszykówka jest dość dobrym sportem na wzrost. Ale mnie do niej jakoś nie ciągnie... Koledzy po pierwsze są więksi ode mnie o kilka cm a po drugie nie lubię tego sportu. Dowiedziałem się że choroba, którą mam nazywa się: pokrzywka cholinergiczna. Podobno można ją leczyć latami. Jakoś po wszystkich tabletkach, które w chwili obecnej zażywam chyba widać różnice. Dzisiaj jeździłem na rowerze i jedynie głowa mnie zaczęła swędzieć.
Ghost jak na chwilę obecną nie ciągnie mnie do chemii ;) Koledzy którzy mnie widzieli na siłowni pytali się czy nie biorę jakiś odżywek albo czegoś bo dość szybko rozwinąłem swoje mięśnie. I myśleli, że mam jakieś 18lat. Przez ten czas chodziłem chyba bardziej rekreacyjnie na siłownię niż jakoś żeby zdobyć masę albo sylwetkę ;) I tak się cieszę, że udało mi się osiągnąć takie efekty. Jeśli zdrowie pozwoli wrócę na siłownię i jeszcze o mnie usłyszycie ;) (joke)

marcin2447
04-03-08, 13:41
Jesteś jeszcze młody rośnie się do 21 a nawet 25 lat, możesz mieć spowolniony wzrost kostny i wpuźniejszych latach wyskoczyć (miewają rużne przypadki) bo to jest troche nietypowe że twój ojciec ma 185cm a ty 164. Najlepszym rozwiozaniem w twoim przypadku było by iść do lekarza (niepamietam dokładnie jakiego) i prześwietlić kość i w ten sposób byś wiedział czy urośniesz czy nie i ile. Ważnym czynikiem wzrostowym są ćwiczenia, niech mi nikt niegada że ćwiczenia nic niedają sam wiem dobrze na sobie że dają, jeśli kto coś troche się orientuje w temacie to wie że duża liczba powturzeń w ćwiczeniach powoduje że twój organizm wytważa wiecej hormonow w tym także hormon wzrostu, dobrym ćwiczeniem na wzrost (sam go wykonuje) jest bieg 2,3 razy wtygodniu sprintem przez ok.40 jardów i inne cwiczenia (tylko niechce mi śię pisać, bo jest ich sporo :-) najlepiej poczytaj se na angielskich forach) oj i skakanie czy niezastanawiałeś sie nieraz czego w wieku 20 lat koszykaże jeszcze niektuży pare cm podskoczą do góry. Sen jest też warznym czynikiem przez noc twój organizm się regeneruje to co przez cały dzień zrobiłeś minimum 8 godz(zmież swój wzrost wieczorem a po obudzeniu to bedziesz jakieś 2cm wiekszy rano po przepudzeniu jest to spowodowane grawitacją która przez cały dzień na nas działa). Ważne jest też dobre odrzywianie jedzenie duzo nabiału sery, mleko itp. które też przyczyniają się do powiekszenia wzrostu.