PDA

Zobacz pełną wersję : Dolne partie klatki piersiowej



pacos
01-03-08, 11:50
Na klate stosuje tylko pompki i rozpietki, po okolo 2miesiącach widze ze ladnie mi pompuje gorna czesc klatki, jest bardzo twarda, czuje ze stopniowo rosnie.. ale mam wrazenie jakby dolna sie tak nie rozrastalaszybko.. dosam ze mam dosc duzo tuszczu na sutkach i nie wiem czy to nie jest problem..prosze poradzcie..

P.S Pompki robie w seriach 15-13-11-9-7 i po okolo 20 minutach rozpietki w takich samych seriach..

Damian st-ce
01-03-08, 12:15
Gdy ja zaczynałem od pompek to nie robiłem jakiejs tam ustalonej ilosci tylko jechałem na maxa :) Rob pompki w roznych ustawieniach ciała. Nogi połóż na kanapie a rece normalnie na podłodze tak aby głowa była niżej. Rób takze na odwrot. A co do rozpietek proponuje rozpietki, w ktorych przy koncu ruch - gdy łaczysz rece - staraj sie przekrecic nadgarstki tak aby kciuk był skierowany na zewnatrz (supinacja).

los0
01-03-08, 12:19
PACOS mam rozumiec ze trenujesz w domu bez laweczki? Bo pompki to tak srednio ida na klatke... Skoro robisz rozpietki to musisz miec jakas tam laweczke, to moze sprobuj podstawic cos pod dolna podstawe laweczki tak zeby byl skos dolny i zrob wyciskanie hantelek (no chyba ze nie masz, to rozpietki na skosie dol) A to ze masz duzo tluszczu na sutkach to moze lipo? Przy masie jestes? Jaka waga?
pozdr

GhosT
01-03-08, 12:33
Nie zapominajmy że co jakiś czas trzeba zmieniać trening, aby nie było treningowej monotonii ... Po prostu co jakiś czas trzeba zmieniać ćwiczenia ;)

pacos
01-03-08, 15:11
Wiec tak, przy masie razcej nie jestem, okolo 187cm i 73kg.. ale te sutki mam otluszczone i bardzo chcialbym je "odchudzic" bo sie tego wstydze..
nie mam laweczki, dopiero szukam bo chce kupic, a rozpietki robie na sankach :)
Apropos zmieniania treningu to mysallem o tym jak gdzies czytalem zeby poprostu co jakies 2 mce dodawac sobie 2 powtorzenia na serie czyli 17-15 itd...
los0 a co to jest to lipo? pozbede sie tego treningami.. ?

Troche mnie podlamaliscie, myslalem ze tak jak robie to nawet mi idzie "na zdrowie" a tu taki psikus..

los0
02-03-08, 02:18
Lipo jest to nagromadzenie sie tluszczu na sutkach w skutek nabierania szybko masy, ale skoro wazysz 73kg przy tym wzroscie to Ci raczej nie grozi. A jak chcesz sie tego pozbyc, to najlepszy sposobem sa aeroby i cwiczenie... skoro chcesz troszke lepiej wygladac to mozesz robic trening domatora + aeroby (skakanka/ rowerek/ biegi) Efekty jakies tam napewno zobaczysz. Ale jak chcesz zobaczyc lepsze efekty i wziasc sie za siebie to kup laweczke, nawet podstawowa za te 150zl ale napewno nie pozalujesz... pozdr

pacos
02-03-08, 10:48
Tak szukam ławeczki, mam zamiar kupić w przyszłym tygodniu. Są jakieś cwiczenia ktore głownie spalają tłuszcz z klatki, bo jak tak patrze na te rowerki, biegi itp. to mam wrazneie ze to mi moze malo pomóc bo mam ten problem juz chyba ponad rok a w tamte wakacje bardzo duzo jezdzilem na rowerze i nie odczylem specjalnego efektu..?
I czy śa jakies cwiczenia w ktorych zaangazowane sa glownie dolne partie klatki, czy podczas pompek pracuje cala klata czy tylko gorna czesc?

Paton
02-03-08, 11:18
Aby pozbyc sie lipo muszisz uzyc srodkow farmakologicznych, lub slyszalem o operacjach lecz sa drogie. Sadze ze treningiem nic nie zrobisz skoro przy swoim wzroscie wazysz tak malo a posiadasz lipo, dalsze spalanie nic nie da.

Street Fighter
02-03-08, 11:28
Paton napisz dokładnie jakie środki bo tez mam to samo :P

Rynju
02-03-08, 11:41
na dol klatki nic nie zastapi skosu glowa do dolu przykro mi

Gutek912
02-03-08, 11:55
Rób sobie na razie pompki w taki sposób:
-nogi na ziemi, ręce na jakimś podwyższeniu np. jakieś książki albo coś... schody też mogą być hehe a jak będziesz miał w końcu tą ławeczkę to se rób wyciskanie na skosie głową w dół jak już wyżej ktoś napisał.
pozdrawiam

Aha i zajrzyj do "Trening domatora" w podwieszonych ... tam wszystko pisze

los0
02-03-08, 12:00
Paton nie prawda, mysle ze redukcja tkanki tluszczowej tutaj moze jedynie pomoc, co do srodkow farmakologicznych to nie slyszalem zeby takowe byly Operacja nie jest droga, u mnie w szpitalu jest refundowana przez NFZ i jest zupelnie darmowa. No chyba ze masz lekkie lipo to nie dostaniesz skierowania. Pozdro

pacos
02-03-08, 12:05
Gutek, tez mysallem aby tak zrobic i zastosuje sie do tego o czym mowiles.. :)
ryniu o co ci chodzi bo nie za bardzo rozumiem?
Aha, i prosze o odpowiedzi na moje pytania zawarte w poprzednim poscie..

los0
02-03-08, 12:11
Pacos twoimi pompkami nie za bardzo obciazasz miesnia piersiowego, Jakbys chcial zobaczyc lepsze efekty musial bys sie zaopatrzyc w karnet na silownie, badz laweczke. Trening domatora daje efekty ale musisz na nie czekac bardzo dlugo, to z reszta zalezy od genetyki... Narazie rob cwiczenia ktore Ci koledzy polecaja, ale bez pozadnych aerobow nie masz co liczyc na spalanie tkanki tluszczowej

pacos
02-03-08, 13:00
Co ma na mysli mowiac pozadne aeroby?
Majac laweczke oraz hantle po 6,5 kg zdzialam na klatce wiecej niz pompkami ?
a co do tych otluszczonych sutow to tluszcz nie spali sie podczas cwiczen na klate takich jak pompki czy rozpietki ?
Wlasnie, nie wiem czy to cos pomaga ale miedzy seriami tak jak i normalnie podczas dnia robie sobie zwisy szerokim podchwytem na drazku, to cos daje, jezeli chodzi o rozciaganie bo myslalem ze tluszcz moze sie rowniez rozejsc poprzez rozciagniecie klaty ale nie wiem czy to jest dobry tok myslenia..?

P.S Taka ławka moze byc?
http://www.allegro.pl/item318710790_profesjonalna_lawka_skosna_prosta_th orn_nowa_.html
prosze o odpowiedzi na pytania zawarte w poscie :)

Rynju
02-03-08, 13:15
dolne miesnie klatki piersiowej najlepiej sie wyrabiaja gdy wyciskasz hantlami badz sztanga lezac na lawce glowa do dolu wiec szukaj takiej ktora mozna zrobic skos glowa w dol

Gutek912
02-03-08, 13:37
Według mnie jest dobra... Firma też spoko. Tylko musiałbyś sobie jeszcze jakieś stojaki pod sztangę dokupić do niej.

Co do pytań z postu:
1.Chyba pompki bardziej pomogą niż te 6,5 kilo na łapę.
2.Na pompach wątpię czy spalisz ten fat a jak spalisz to nie będzie tak szybko... jw. AEROBY polecam! Natomiast rozciąga się mięśnie aby pobudzić przed treningiem a tym samym zapobiec późniejszym kontuzjom anie by spalić tłuszcz...

pacos
02-03-08, 14:01
Hmm.. wrzuciłbym jedno zjęcie jak to mniej wiecej wyglada ale nie mamkonta na zadnym fotosiku lub innym portalu, da sie to jakos inaczej tu wrzucic?
Gutek nie potrzebny mi stojak pod sztange bo nie mam i nie bede mial sztangi, nie zmiesci mi sie w pokoju nawet, o jaki Ci aerob chodzi ktory wedlug ciebie najlepiej i najszybciej moglby to spalic?
Na tej lawce da sie ustawic zeby bylo np -15 stopni bo nie orietuje sie ?

Rynju
02-03-08, 14:04
uzyj hostingu www.imageshack.us

Gutek912
02-03-08, 14:17
hmmm... bieganie... skakanka..

pacos
02-03-08, 14:45
Bieganie i skakanka są to najbardziej wymagajace i spalajace tluszcz aeroby? sorry za takie pytania ale nie do konca sie na tym znam :)
Prosze o wiecej wypowiedzi w celu pomocy mi :D

pacos
02-03-08, 15:48
Obiecane zdjęcie choc mam wrazenie ze troche na nim sutki sa pomniejszone pod wplywem zimna..
http://img101.imageshack.us/my.php?image=zdjcie0117yt1.jpg

Gutek912
03-03-08, 20:32
myślałem że to gorzej wygląda... kumpel ma bardziej w każdym razie :P