PDA

Zobacz pełną wersję : Masa mięsniowana barkach, kapturach oraz motylach..



pacos
01-03-08, 11:41
Tak więc ile czasu trzeba mniej więcej do zobaczenia efektu na tych partiach mięśni..? Kaptury jak i barki cwicze co dwa dni.. Ile czasu mija aby te partie miesni zaczely byc widoczne?

Damian st-ce
01-03-08, 12:05
Nie zobaczysz zadnych efektow, poniewaz przetrenowujesz miesnie. Kaptury i Barki ćwiczysz co drugi dzien??? One nigdy sie nie zregeneruja. A efety sa zalezne od wielu czynnikow takze od genetyki. Proponuje Ci ćwiczyc Barki raz w tygodniu. Ja gdy zaczynałem ćwiczyc to pierwsze efekty widziałem juz po 3 miesiacach. Pozdro

los0
01-03-08, 12:15
PACOS polecam CI trening kapturow i barkow raz w tygodniu, a to po ilu zobaczysz efekty w najwiekszej mierze zalezy od twojej diety, potem dochodzi genetyka regeneracja i odpowiedni trening. Jak kolega wyzej przetrenowujesz te partie miesniowe, to ze cwiczysz kolego wiecej nie znaczy ze lepiej w tym przypadku. Zrob 2 tygodnie przerwy zacznij normalny trening a efekty zobaczysz napewno lepsze niz po tym co teraz robisz... Pozdro

GhosT
01-03-08, 12:35
Jeśli nie chcesz szukać tematów na forum to poczytaj sobie "biblie" kulturystów http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Tam masz wytłumaczone podstawy ;)

pacos
01-03-08, 15:06
Tzn wiem że niektorzy robia te cwiczenia co tydzien ale ja robie je na poziomie bardzo podstawowym chyba a mianowicie kartury to unoszenia barkow (chyba sie to nazywa szrugsy) 5x10 oraz na barki to w siadzie podnoszenie hantelek obiema rekami naraz prostopadle do barkow w seriach 15-13-11-9-7
Na jednym hantlu mam okolo 6,5kg.. wiec nawet przy takich cwiczeniach stosowac przerwy tygodniowe?

pacos
02-03-08, 12:08
Prosze o pomoc :)
apropo diety to jem duzo bialka, co rano okolo 100g serka takiego ca ma chyba kolo 12g bialka na 100, jem bardzo duzo sera zółtego oraz co tydzien w sobote i niedziele twarozek mamy czyli ok. 300g sera = okolo 70g bialka..
Aha, co najmniej raz w tygodniu jem pol ryby makreli wedzonej.. rowniez ze wzgledu na zawarte w niej bialko :P

los0
02-03-08, 12:16
To sie nazywa zdrowe odzywianie a nie dieta Diete sie przestrzega caly dzien katujac sie twarogiem piersia ryzem i rybami. Te cwiczenia co robisz na kaptury to nie sa podstawowe cwiczenia co robisz. Po 5 serii dwa cwiczenia.. Skoro to jest twoim priorytetem to gora dwa razy w tygodniu to rob np w poniedzialki i czwartki.. I sie przykladaj bardziej do techniki niz do zwyklego machania hantlami badz sztanga. Pozdr

pacos
02-03-08, 13:03
Czyli moge robic takie cwiczenia jak do tej pory, w takich samych seriach lecz co 3 dni :)?
Czyli nie trzymam diety lecz zdrowo sie odzywiam, ale i tak mam wrazenie ze tego bialka troche dostarczam a niestety na surowa diete w moim wieku nie mam co liczyc..