PDA

Zobacz pełną wersję : Taka sama dieta w dni treningowe i nietreningowe?



emilch
29-02-08, 14:06
W zasadach układania diety na masę dużą ilość węglowodanów uzasadnia się tym, że muszą one zapewnić odpowiednią ilość energii na trening. Zastanawiam się więc, po co taka sama ilość węglowodanów w dni nietreningowe?? CZy przypadkiem ta niewykorzystana energia nie powoduje odkładania się tkanki tłuszczowej?

Rynju
29-02-08, 15:56
po prostu dzien treningowy masz wzbogacony io spory posilek przed i po treningowy w dzien bez treningu te posilki moga byc mniej kaloryczne

Damian st-ce
29-02-08, 17:08
Jest to obojętne, czy sa to dni treningowe czy nietreningowe. Nie chodzi o zmniejszanie ilości weglowodanow ale chodzi o rozkład ich w ciagu dnia. W dni treningowe najwiecej trzeba jest wegli przed i po treningu ( łacznie ok 40%). A w dni nietreningowe rozłóz sobie weglowodany na rowne porcje w kazdym posiłku.

Rynju
29-02-08, 22:05
co ty gadasz na rowne porcje !? w ndni nietreningowe rozkladasz wzgedem piramidy weglowodanowej. Najbardziej bogaty w wegle posilek jest rano i potem im dalej mijaja godziny tym mniej wegli powinno sie spozywac az do posilku na noc gdzie powinno sie je wykluczyc

emilch
29-02-08, 22:20
Ryniu piszesz, że w dzień nietreningowy posiłki mnie kaloryczne, czyli co za tym idzie mnie białka, węgli itp?

Damian st-ce
29-02-08, 22:50
Nie moge sie z Toba zgodzic Ryniu. Po pierwsze nie ma takiego czegos jak posiłek na noc. Wszystko zależy od tego o ktorej godzinie jada sie kolacje. Po drugie wegle to "paliwo" i musi byc podawane cały czas. Jak wiesz weglowodany złożone dają energie na dłuzej w wyniku rozpadu na dwucukry i cukry proste. A cukry proste to kalorie ktore daja Ci energie na krotki czas. Sam osobiscie jadam kolacje o godzinie 20 i spożywam tez weglowodany. A przed samym snem pije odżywke białkową. Nie da sie całkowicie ograniczyc wegli w posiłkach. Widocznie byliśmy inaczej uczeni na ten temat :) Jedno jest pewne - to zależny od organizmu, bo każdy inaczej bedzie reagowac na diete i na podaż wegli.

Rynju
29-02-08, 23:32
no widzisz sam tez nie rozkladasz na rowne posilki wegli bo twoja metoda jadlbys przed snem tyle samo wegli co na sniadanie a to bzdura i dla tego to podwazylem

Damian st-ce
01-03-08, 00:08
I posiłek 75 g W 30 g B
II posiłek 75 g W 30 g B
III posiłek 75 g W 30 g B
IV posiłek 75 g W 30 g B
V posiłek 75 g W 30 g B
VI posiłek 75 g W 30 g B
VII posiłek 0 g W 30 g B
Tak wyglada moj rozkład wegli i białek w dni nietreningowe. VII posiłek to jak juz wspomniałem odzywka białkowa. Wegle przyjmuje cały dzien jednakowo, poniewaz mam wtedy uczucie jakby moje miesnie były pełniejsze :) Świetna sprawa...

Rynju
01-03-08, 01:01
ja bym chyba zaslabl po zjedzeniu tylko 75g weglui na sniadanie ;)