PDA

Zobacz pełną wersję : zielony mocz po witaminkach Olimpu



emilch
28-02-08, 23:14
o ile się orientuję, to poprostu wydalany jest nadmiar witamin, ale czy to jest groźne coś dla organizmu, nerek??? zmniejszyć dawkę witamin czy jak??? w sumie sie nie da bo biore po jednej dziennie (1 witaminy + 1 minerały)

tom
28-02-08, 23:24
co to dokladnie za witaminy?
jestes pewien ze akurat po tym?

vinq
29-02-08, 00:16
zielony mocz..? pierwszy slysze o takim czyms;P troche sie zdziwilem jak zobaczylem ten temat ale nic o tym nie wiem ;)

m@bi
29-02-08, 01:27
he własnie szykuje sie do zaliczenia kolokwium ^^ o układzie wydalniczym :P wiec... Nerki sa zbudowane z nefronow. Aby mocz powstał ostateczny musza byc trzy procesy.1 Filtracja ( resorpcja biała i glukozy i h2o) 2 Resorpcja ( wody i jonów sodu 3 Zagęszczanie (resorpcia wody i jonow sodu praktycznie nie potrzeba )

Funkcja układu wydalniczego jest

Usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii

i tu jest odp na twoje pytanie Usuwanie nadmiernych witamin :)

Czyli jak zaczełęs brac witaminki to miałes mocz normlany a teraz zmienił kolor wiec jest to pewnie spowodowane faktem nadmiaru witaminki ;q

emilch
29-02-08, 13:17
to wiem, ale czy to jest groźne? biorę witaminki Olimp VIta-Min Multiple Sport

biorę je od 3 dni i po ich wzięciu powiedzmy 2 hmm jak to nazwać "odlania" tak wyglądają :D no nie jest to taki dosłownie zielony, ale bardziej zielony niż normalny

Symu
29-02-08, 14:44
Dla mnie to troche dziwne. Biore je od kilku miechow i nie mialem nic takiego.

GhosT
29-02-08, 15:55
Może po prostu nie potrzebujesz witamin, organizm dostaje już odpowiednią ilość w jedzeniu, a to co ty wcinasz (witaminki) się nie są przyswajane i po prostu są wydalane wraz z moczem ...
Przynajmniej tak mi się wydaje ...

Punisher
29-02-08, 16:58
Może po prostu nie potrzebujesz witamin, organizm dostaje już odpowiednią ilość w jedzeniu, a to co ty wcinasz (witaminki) się nie są przyswajane i po prostu są wydalane wraz z moczem ...
Przynajmniej tak mi się wydaje ...
Nie możliwe...
Sprawdzałeś datę ważności? Kupowałeś oryginalne? Trzymałeś otwarte czy coś?

Symu
29-02-08, 19:53
Może któreś z ziolek to powoduje.

emilch
29-02-08, 22:18
Ghost na bank nie dostarczam odpowiedniej ilości w jedzeniu. Od zawsze jadłem bardzo mało warzyw, bo nie lubię, a od kiedy jestem na studiach, owoców też nie za dużo (jakoś zapominam kupować :).
Witaminki oczywiście oryginalne, data ważności do listopada, nic nie otwierane
Kurde ja się tym tak bardzo nie przejmowałem, ale jak tak piszecie, że nikt o czymś takim nie słyszał to zaczynam się bać :/

Prezydent_1c
29-02-08, 22:19
Ile kolego ważysz ?? Bo dawki witamin nie dla każdego będa takie same...

GhosT
29-02-08, 22:50
Hmm ... No to nie wiem ... Jakaś kosmiczna sprawa ;)

Prezydent_1c
29-02-08, 23:14
Tu nie ma nic do wiedzenia... Za mało waży (za dużo witamin w stosunku do wagi) + złe odżywianie.

emilch
29-02-08, 23:26
Ważę 83 kg, 182 cm wzrostu. wiem, że to są silne witaminy, ale skoro są dostępne w sprzedaży, to chyba nie zaszkodzą?

emilch
29-02-08, 23:28
Prezydent a co masz na myśli, że złe odżywianie?

Prezydent_1c
29-02-08, 23:39
Szkodzą to one ci już bo musisz je wydalać ;) Bierz je tylko w treningowe dni i obczajaj co się będzie działo.

Symu
01-03-08, 00:15
Gadałem z kolesiem. Mówił że wysokie dawki witamin mogą spowodować coś takiego szczególnie B12. Podobno dość normalne przy animal paku, special two itp. Kolor jednak bardziej ciemno zolty moze troche przechodzacy w zielony. Zmniejsz dawki np. co drugi dzien i pamietaj że do posilku i pochwal się później. Jakby co to możesz oskarżyć olimpa że ci zabarwili mocz :P

mocnyblog
01-03-08, 08:45
w gazecte FA pisali na to "pak-siusianie"

fantomas
01-03-08, 11:11
Nie martw się. Ja od dziecka sikam na zielono i żyję.

Prezydent_1c
01-03-08, 11:28
Hehe. Ale fotografie też widać ;) Za dużo tych witamin tam pakują bo oni myslą że każdy to jest koń 120kg chyba :D

Symu
01-03-08, 14:49
Fantomas nie ma to powiazania z zadna choroba u ciebie??

Prezydent można kupić słabsze witaminki zawsze :)

Prezydent_1c
01-03-08, 16:42
No ja wiem że można kupić słabsze dlatego to robie zawsze i o tym pamietam ;)

emilch
01-03-08, 19:38
Słabsze, czyli np jakie? a co mam zrobić z tymi, kur...wyrzucić? :/

m@bi
01-03-08, 22:37
Nie martw się. Ja od dziecka sikam na zielono i żyję.

buahah nice wypowiedz :)

Symu
02-03-08, 17:57
emilch wcinaj, mozesz np. 1 porcje co 2 dzien. Słabsze tzn. , że w tabsie masz 100% dziennego zapotrzebowania na witaminy a nie 200%, ale przy sportowym trybie życia te 100% zazwyczaj to za malo.

Mocnyblog napisal że w gazecie FA nawet nazwali to zjawisko przy animal paku wiec raczej jak to wystepuje przy innych witaminkach to nie moze to byc szkodliwe.