PDA

Zobacz pełną wersję : Czy nie za często?



HONDA_
28-02-08, 20:42
Ułożyłem taki plan...i obawiam się czy 4 razy w tyg. na masę to nie za dużo.
Mój plan:
Poniedziałek : klata,brzuch
Środa: plecy,brzuch
Piątek: barki, kaptury
Sobota:biceps,triceps,przedramiona

Nie mam zamiaru bawić się w sobotę w jakies superserie czy coś, żeby ktoś tak nie pomyślał bo nie mam odpowiedniego stażu;) poprostu mam wszystko co potrzeba w garażu i jak w te dni posiedzę tam z godzinkę do półtorej max to powinno wystarczyć. Co myślicie? Nóg nie robię bo trenuję siatkówkę i dostaje wystarczająco w p**** :) :P

GhosT
28-02-08, 20:50
Hmm ... Wydaje mi się, iż trening rozpisany na 3 dni byłby ciekawszym rozwiązaniem ... Ja tak trenuję i nie narzekam ;) Ale oczywiście to tylko moja sugestia ...

johny
28-02-08, 20:50
b.dobry plan sam nim cwiczylem,tylko jedno ale,nie cwicz przedramion z bicepsami bo one sa dosc zmeczone po bicu...wrzuc je do klaty

HONDA_
28-02-08, 20:52
Ok :D przełożę tak :) Pytanie do Johny ;) I jak masa szła w górę ?? :P Bo mi zależy właśnie na tym :D

GhosT
28-02-08, 21:27
Dużo będzie zależało od diety i uwarunkowań genetycznych ... U każdego działa to w inny sposób chodź schemat jest podobny ...

Symu
28-02-08, 23:04
Ja bym zostawil przedramiona z bicepsem (latwiej dobic je :) ), tylko nie podoba mi sie brzuch z plecami. Robisz martwe ciagi, badz cos na prostownik??

HONDA_
29-02-08, 07:27
Symu nie robię martwego ciągu bo z tego co czytałem to hamuje on wzrost, a mi zależy jeszcze na wzroście....;) No to przełożę ten brzuch;) nie ma problemu;)

Symu
29-02-08, 14:40
Jak nie robisz nic na prostownik to mozesz zostawic brzuch bo przy robieniu tych 2 miesni na treningu razem latwo o kontuzje

HONDA_
29-02-08, 14:47
Aha ;) Wielkie dzięki nie wiedziałem ;)

milo90
29-02-08, 15:52
a co do przedramion.. ja bym je zostawił razem z bicem. a dlaczego... bo jak robisz jednego dnia bic to przedrawie dostaje po dupie, za dwa dni robisz przedramie i z nowu dostaje po dupie, a regeneracja kiedy??? myśle ze jak zrobisz przedramie z bicem to będą tego wieksze efekty...

HONDA_
29-02-08, 16:04
No w sumie tak;)

johny
29-02-08, 16:07
zrob jak uwazasz,ale wg mnie to jest cos jak klata z tricem (pocwiczysz kalte i na trica malo sil jest)...jak cwiczylem wlasnie tak,ze robilem przedramiona w ten sam dzien co biceps to po pewnym czasie mialem z nimi problem (jezeli chodzi o sile)...musisz sprobowac jak bedziesz cwiczyl tak jak inni radza sam zaobserwujesz jak ci idzie.

HONDA_
29-02-08, 21:00
Ok;) A jeszcze jak ktoś mógłby mi powiedzieć czy mięśnie zdążą mi się zregenerować ?? Ćwicząc np. w piątek barki nie mam sił podnieś ręki wyżej niż poziom głowy....w sobotę zrobię biceps i triceps i pewnie będzie tak samo...a więc czy w poniedziałek będę mógł spokojnie ćwiczyć klatkę? Czy tricpes zdąży się zregenerować ?? Proszę o odpowiedź:)

johny
01-03-08, 10:09
w pelni przy duzej intensywnosci chyba raczej nei zdazy ale to ci nie ebdzie az tak przeszkadzac w klacie

HONDA_
01-03-08, 10:31
aha wielkie dzięki ;)

GhosT
01-03-08, 12:59
Wydaje mi się że takie coś powinno być w porządku ;)

I trening

Biceps + przedramię + barki (przynajmniej ja tak ćwiczę)

II Trening

Triceps + Klata

III Trening

Plecy + Wingi

Powinno być ok ;)

HONDA_
01-03-08, 13:09
Ahaa...coś takiego czyli 3-dniowa rozpiska...;)

GhosT
01-03-08, 13:31
Powiedzmy ;) Ja tak ćwiczę i jest git ;)
Pamiętaj o zmianie ćwiczeń co jakieś 1-1,5 miesiąca, 3-4 ćwiczenia na 1 partie mięśni, 6-10 powtórzeń (zależy jaka partia i jaka strategia treningowa :P ) ...
No i do tego dodaj sobie gdzieś brzuch (ja brzucha teraz nie robie bo mi się nie chce :D Na wiosnę się za niego zabiorę :) )
_PzdR_

HONDA_
01-03-08, 13:36
Aha ;) no nic to narazie poćwiczę z miesiąc tym moim planem i zobaczymy co będzie ;) najwyżej zmienie na Twój plan ;)

GhosT
01-03-08, 13:42
Ale pamiętaj ! Każdy jest inny i nie na każdego działają pewne sposoby ...
Sam musisz przetestować różne sposoby treningu aby ocenić co działa na ciebie najlepiej i w jakich ilościach ... Są ćwiczenia które pompują więcej, i są też takie które są misterne ...
Sam musisz do tego dojść jak jest z tobą ...
Jak mówi przysłowie "Jak sie nie przewrócisz, to sie nie nauczysz!" :D

Powodzenia i miłej zabawy z trenowaniem :)

HONDA_
01-03-08, 13:47
No racja;) Tylko czytając te wszystkie wypowiedzi dochodzę do wniosku, że lepiej chyba byłoby jednak ćwiczyć te 3 razy w tygodniu....np.
Wtorek: klata i triceps
Czwartek: plecy, biceps, przedramiona
Sobota:barki,nogi, kaptury

Co sądzisz o tym GHOST??

Zależy mi przedewszystkim na masie...także chyba lepiej dać więcej czasu na regeneracje? Zgadza się??

GhosT
01-03-08, 14:01
Hmm... Trochę dziwnie ...

Wtorek sie zgadza

Czwartek ... Biceps + przedramiona ok

Co do pleców to mam mała uwagę ... W zależności jakie ćwiczenia się wykonuje to trafność mojej tezy może być różna ... Aczkolwiek zdaje mi się iż kiedy trenujemy plecy to kaptury też pracują, więc to by były 2 treningi z mała przerwą ...

Sobota też ok ale trochę mi nie pasują te plecy i kaptury z taką częstotliwością ...
Mam pomysł ... Zamieńmy kolejność ;)

Wtorek : barki,nogi, kaptury
Czwartek : klata i triceps
Sobota : plecy, biceps, przedramiona

Mam nadzieję że odpoczynek od Czwartku do Soboty wystarczą dla twoich mięśni ...
Jeśli nie to spróbuj coś skorygować ...

Ja też ćwiczę takim systemem (wtorek, czwartek i sobota) Tylko teraz nie pamiętam kolejności, bo ten plan kumpel układał i realizuje go około 10 dni dopiero ;D

Nie ta pamięć ... Czasem to brak słów to samego siebie mam ...
Spróbuj zrobić to tak jak ty uważasz, i sam zobaczysz jak będzie z twoją regeneracją ...

HONDA_
01-03-08, 14:06
GHOST naprawdę wielkie dzięki za pomoc:) Nie wiem czy dawałem Ci już soga...ale leci ;)

GhosT
01-03-08, 14:24
Od tego tu jestem ... Wiesz szczerze mówiąc to ja też dopiero zaczynam ćwiczyć ... Tak gdzieś kolo 4-5 miechów z przerwami chorobowymi ...
Dużo wyniosłem z forum i z wiedzy przekazanej na siłce ... Po prostu trzeba sie znać ;)

Thx za soga ... A jeśli możesz to zrób coś dla mnie ... Uzupełnij swój profil, żeby było wiadomo z kim mamy do czynienia ;)

3m sie ciepło ^^

HONDA_
01-03-08, 15:53
Uzupełniłem mniej więcej;) Więcej nie wiem, nigdy nie mierzyłem uda :D hehe ;)

GhosT
01-03-08, 22:02
Elegancko ;) Thx za przyłączenie sie do mojej akcji uzupełniania profili ;D

HONDA_
02-03-08, 09:04
nie ma za co;) to ja dziękuje ;)