PDA

Zobacz pełną wersję : Jazda na rowerku.



hiden
28-02-08, 19:15
Witam. Mam brzuszek troche bardziej niż lekki. Jeśli podczas ćwiczenia na rowerku obwiąże się w pasie np. szalikiem, to czy spalę więcej tłuszczu? Bo nie wiem czy pocenie powoduje spalanie fatu. Wydaje mi się, że tak, bo w końcu sauna odchudza a intensywnie sie w niej pocimy, jednakże nie jestem pewny i wole upewnić się na forum.

Ikar
28-02-08, 19:22
z tym szlikiem bedzie ci nie wygodnie juz lepiej 2 cieple bluzy zaluz, pamietaj ze tlusz spala sie dopiero po 30 min cwiczen, pamietaj tez o diecie bo bez niej ciezki ci bedzie, co z tego ze bedziesz siedzial 2 godziny na silce jak zjesz zaraz o 5 razy wiecej wegli i tluszczy niz zawsze

BeHappy
28-02-08, 23:57
a mozna jakos porownac jazde na rowerze do biegania ? mianowicie chodzi mi o to ile by trzeba bylo jezdic aby byl efekt 40-45 minut biegania ?

milo90
29-02-08, 16:12
ORGANIZM ZACZYNA SPALAĆ FAT DOPIERO PO 30- 40 MIN ĆWICZEN (BEZ RÓŻNICY CZY JEST TO JAZDA NA ROWEZE CZY BIEGANIE). WCZEŚNIEJ ORGANIZM NIE SPALA TŁUSZCZU PONIEWAŻ KOZYSTA Z ZAPASÓW GLIKOGENU ZGROMADZONEGO W NASZYCH MIĘŚNIACH I WĄTROBIE. PAMIĘTAC RÓWNIEZ NALEZY ZE NIE POWINNIŚMY RÓWNIEZ BIEGAĆ CZY TEZ JEŻDZIĆ NA ROWARZE (NIE MOWA O JEŹDZIE REKREACYJNEJ) DŁUZEJ NIZ 60 MIN, PONIEWAZ ORGANIZM ZACZYNA PRZETWAZAĆ NA ENERGI BIAŁKO Z NASZYCH MIĘŚNI (A DLACZEGO TAK JEST JUZ KIEDYŚ WYJAŚNIAŁEM). JA OSOBIŚCIE POLECAM BIEGANIE, BO PRACUJĄ NIEMAL WSZYSTKIE PARTIE MIĘŚNI, W ROWERZE NATOMIAST TYLKO NOGI...
oCZYWIŚCIE POCENIE SIE ZWIĄZANE JEST Z PRZEMIANAMI ENERGETYCZNYMI W ORGANIŹMIE A WIĘC ŚCIŚLE POWIĄZANE ZE SPALANIEM FATU. jEZELI CHCESZ SZYBCIEJ SCHUDNĄĆ PIJ DUŻO PŁYNÓW PRZED I PO TRENINGU (A NAWET W TRAKCIE)
JEZELI CHODZI O TEN SZALIK.... POLECAM PAS NEOPRENOWY (DO KUPIENIA W KAZDYM SKLEPIE SPORTOWYM) PAS TEN ZAKŁADA SIE NA BRZUCH I DZIEKI NIEMU SZYWCIEJ SIE POCIMY- SPALAMY FAT, I NADODATEK JEST W MIARE WYGODNY. POZATYM NIE JEST DROGI (OK 25ZŁ). POZDRO

Symu
29-02-08, 20:13
Bieganie vs rower tu właśnie trzeba pod siebie to ustalić. Jeśli osoba ma dużą nadwage to dla stawow lepszy bylby rower. Ogólnie też jestem zwolenniekiem biegania tylko radzilbym zwracac uwage przy tym gdzie biegamy (podloze) i w czym (dobre buty do biegania nie tenisowki za 5 zl). To tak w ramach dbania o zdrowie :)

hiden
02-03-08, 14:50
Wiem, że trzeba jeździć 30-40 minut, żeby spalać tłuszcz. Chodzi o to, żeby jeździć ten czas na najniższych przeżutkach czy zmieniać na wyższe po jakimś czasie?