PDA

Zobacz pełną wersję : Najsłabsze suple ... "?"



GhosT
27-02-08, 23:13
Witam ;) Pytanie jest dosyć specyficzne ...
Mianowicie jaki jest według was najsłabszy suplement diety?
Słyszałem ostatnio opinie że warto jeść białko dla niemowlaków i nie wiem jak sie do tego ustosunkować ... Co o tym myślicie? (Prosty schemat, aby pokazać o co mniej więcej mi chodzi_ Szukam oczywiście "?")

?->gainer->kreta/hmb->...

Dawno nie byłem na forum i pozapominałem sporo rzeczy ale chyba nie popełniłem jakieś znaczącej gafy ... Za pomoc z góry dziękuje ;)

_PzdR_

Mieczu93
27-02-08, 23:17
masz na górze podwieszone: Czarna lista suplementów.

GhosT
27-02-08, 23:23
Sama "kulturystyczna" chemia ... A ja pytam o chemie z innej dziedziny czy jest coś co pomaga w rozwoju ...

Symu
27-02-08, 23:39
Nie rozumiem troche o co ci chodzi. Jeśli chcesz słaby suplement to kup witaminy najlepiej centrum :) Tylko po co ci słaby supelek?? Jeśli chodzi o białko dla niemowlat to z tego co kojaze to jest nafaszerowane laktoza i nie nadaje sie dla sportowcow.

vinq
27-02-08, 23:42
szczerze.. to ja tez zabardzo nie rozumiem o co Ci chodzi :P j/w po co komu slaby suplement? jak juz sie decydujesz cos kupic ti chyba lepiej cos porzadniejszego :)

Cielu7
28-02-08, 08:47
narazie z wiekiem 15 lat to dieta i moze jakis gainer

Prezydent_1c
28-02-08, 09:40
Jemu chodziło o to że ma 15 lat i żeby od czegoś lightowego zacząć. (przynajmniej ja tak to zrozumiałem)Ale kolego w wieku 15lat tylko lekki trening(ACT najlepiej) i lekki nacisk na diete.

GhosT
28-02-08, 18:06
No mniej więcej o to biega ;) 16 lat (niepełne ;D) i zastanawiałem się czy warto się za coś brać ... Wy mówicie że nie a mam rówieśnika z którym zresztą ćwiczę który jest już po kilku cyklach(kredka + hmb + jeszcze coś i który zabiera się za metę + prop ... Nie znam się na tym ale jakoś tak by wychodziło z tego co mi mówił ... Sam nie wiem ... Nakłaniają mnie do kredki a moim założeniem było "only dry" (tylko na sucho ;D) ... Pogubiłem się w tym wszystkim ...

Ikar
28-02-08, 18:09
to masz kolege debila ktory juz teraz chce mete brac hehe żal.pl
no ale co do ciebie jezeli masz dietke i i tak slabo cos ci idzie to mozesz walnac gainera np: mass xxl, jak narazie nic ci nie potrzeba wiecej, jezeli sila przestanie rosnac to kreatyna vitalmax zielony ale to jeszcze troche czasu

p.s. pogratuluj koledze glupoty i zycz powodzenia bo jak bedzie sie na w-f ie przebieral bedzie mial sutki jak wentylki od stara

GhosT
28-02-08, 18:30
Heh ... Wiem trochę debil ... <lol2>
Jeśli chodzi o trening to miałem przerwę około 2-2,5 miesiąca (nie pamiętam dokładnie) z powodów zdrowotnych (ciągłe choroby, chore płuca, oskrzela itd ...). Wróciłem teraz i regularnie ćwiczę 3 razy w tygodniu (od 2-2,5 tyg).
Powoli wprawiam się w trening i już udało mi się wrócić do osiągów sprzed przerwy ... Nawet mam wrażenie że już są postępy ... Niestety ale nie stosowałem diety przez ostatnie 3 miechy ... Będę musiał do tego z powrotem wrócić ...
Dodatkowo waham się nad rozpoczęciem treningu bokserskiego (taki trochę mix sztuk walki oparty głównie na boksie) ...
Powinno być dobrze, temat założyłem tak nota bene bo chciałem się dowiedzieć co z tym białkiem dla dzieci ...
A ktoś wspominał o jakiś chemicznych witaminach.. Jest w ogóle sens sie za to brać ?

Ikar
28-02-08, 18:37
chemicznych witaminach ... to to samo co kupisz normalnie w aptece to co mama dawala ci pewnie jak byles mniejszy o ile do tej poryt ci tego nie daje czyli np witamina c lub komplet witamin, bielek sie nie boj tak samo gainerow (odzywki weglowodanowo bialkowe ) i carbo ( weglowodany ) to nie jest zle ale sluzy tylko do uzupelnienia diety, jezeli masz w niej braki np nie zjesz danego dnia jakas ilosc bialek to uzupelniasz je wlasnie odzywka bialkowa

GhosT
28-02-08, 19:47
Hmm ... Bo mam taką obawę ... Kreatyna jest niby nie szkodliwa ale gdy przestaje się ćwiczyć po jakimś czasie mięśnie "opadają", czyli jest jakiś efekt uboczny ... A co z gainerem? Jakiś efekt uboczny występuję?

Symu
28-02-08, 20:25
A jak bez kretyny przestajesz cwiczyc to nie opadaja?? :) Gainer raczej nie ma efektow ubocznych, co najwyzej takie jak po zjedzeniu snickersa.

GhosT
28-02-08, 22:05
Hmm .. Snikers :D Świetna sprawa ;) Znaczy smakowa bo to same węgle proste jak mniemam ... No cóż ... Pomyśle o tym trochę ;) Może warto zakupić trochę gainerka i uzupełnić dietę ... Zobaczymy :D

Symu
28-02-08, 22:51
No gainerki wlasnie tez maja ten minus ze w wiekszosc to bialko + maltodextryna ktorej duzo do cukru nie brakuje. Dlatego gainerka raczej przed/po treningu choc czasem tez podjadam w dzien :)

GhosT
28-02-08, 23:28
Heh ;) Będzie Gainerek będziem sie martwić xD