PDA

Zobacz pełną wersję : Obciążniki na ręce.



Nietykalny
25-02-08, 22:04
Witam!
Zarejestrowałem się na forum, gdyż muszę zasięgnąć rady u ekspertów, a mianowicie chodzi tu o obciążniki. Mam pytanie. Czy noszeni takich ciężarków na nadgarstkach nie niszczy stawów? Słyszałem, że tak. Mimo wszystko nie mam czasu na normalne trenowanie (patrz. trening w piłkę nożną, szkoła, itd.) i taki sposób wydawałby się dość perspektywiczny. Dlatego proszę o szybko i dobrą radę! Z góry dzięki.

Symu
25-02-08, 23:33
Jeśli chcesz cały czas nosić te cieżarki to będzie miało to wpływ na stawy. Chyba że chodzi ci o trening typu bieg bokserski. Jaki jest twój cel i sprecyzuj co chcesz robic z tmyi ciezarkami.

Kakashi
26-02-08, 17:56
non stop to jest bezcelowe moim zdaniem.... no i na pewno w jakims stopniu odbije sie to na twoich stawach!!

Nuru89
26-02-08, 18:11
non stop to jest bezcelowe moim zdaniem.... no i na pewno w jakims stopniu odbije sie to na twoich stawach!!
Nie tylko na stawach ale i na scięgnach, a miesni Ci od tego nie przybedzie wcale...

Nietykalny
26-02-08, 20:35
Ehh... Myślałem nad noszeniem tak po 5 godzin dziennie, ale jak Nuru89 powiedział, że nie będzie widać efektów to mój pomysł okazał się beznadziejny. Po prostu myślałem, że alternatywą dla braku czasu byłyby właśnie takie obciążniki. Jak widać myliłem się. No nic, dzięki tak czy inaczej.