PDA

Zobacz pełną wersję : Trening a mono,



johny
25-02-08, 18:26
Witam,doradzono mi zeby zmienil plan treningowy jak zaczynam cykl na mono (pierwszy) dotychczas robilem cos typu

niedziela: klata + przedramiona
poniedzialek: plecy
sroda: biceps + triceps
czwartek: barki + kaptury

Teraz bym zmienil trening z priorytetem na rece:

niedziela: plecy+triceps
poniedzialek: klata + biceps
wtorek: wolne
środa:barki + kaptury
czwartek:biceps+triceps

Co o tym sadzicie?? cwicze juz okolo 6 miechow,teraz jestem na mono wiec moze wykorzystac te kilka tygodni i robic raczki dwa razy w tygodniu??

Punisher
25-02-08, 19:10
Czemu znowu chcesz priorytet na ręce? Bic+tric to jest już wycisk.
Jedynie mógłbym ci polecić "21" na biceps i triceps w takieh sytuacji o ile tak nie robiłeś(a nie powinieneś).
Pojedź innym planem treningowym przez okres cyklu na mono, a po zmień znowu na inny.

Tak jak napisałeś to wg mnie nie ma sensu.
Ja proponowałbym ci ćwiczyć 3 razy w tyg i :
klata+triceps
plecy+biceps
barki+kaptury+przedramiona
4dzien nogi

Każdy trening bicepsa i tricepsa ma być mocno intensywny i wtedy będzie ok.
Albo robisz w systemie trzy treningi 4 razy w tygodniu tzn.
pon 1
wt 2
sr 3
czw 1
pon 2 itd.
Może ktoś będzie miał inną, ciekawszą propozycję:)

johny
25-02-08, 19:15
NIE ROBILEM NIGDY PRIORYTETU NA ZADNA PARTIE i temu chce na rece:) co do tego co napisales to nie chce robic klaty z tricem bo przy klacie juz trochu pracuje i nie bede mogl do konca zrobic tak jak chce rak.co tp jest '21' ??? bo nie slyszalem o tym :) jak mozesz to podaj jakis link to poczytam i dlaczego nie powinienem tego robic?

Punisher
25-02-08, 19:35
21 dla zaawansowanych, masz staz juz 6 m-cy wiec mozesz zrobic sobie.. tak mysle.

Połączenie bic+tric samo w sobie jest tak jakby priorytetem na ręce.
Właśnie o to chodzi, aby połączyć klatkę z tricepsem.
Przy klatce triceps się rozgrzewa tak jakby i po niej wchodzisz na triceps i pompujesz te 10 serii.
Tak samo z plecami i bicepsem.

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp#biceps

(na triceps nie znajdziesz tu tego, nie wiem czy w ogóle gdzieś znajdziesz, ale chodzi o ten sam zakres ruchu)

johny
25-02-08, 20:17
aaa no ja to znałem pod nazwa 'siódemki' :D nooo wiec sprobuje tak jak mowisz i zrobie takie polaczenia w planie trzy dniowym i w czwartek zrobei '21' na bica a na trica jakis lekki trening sobie pomysle...

Punisher
25-02-08, 23:04
No ja bym zrobił to 4/3 na twoim miejscu.
Im bardziej zmienisz trening tym bardziej zaskoczysz mieśnie.
Zmien obciazenie również na większe i po 6-8 ruchów.