PDA

Zobacz pełn± wersję : Dlaczego jajka sa niezdrowe ? :)



warmach1ne
25-02-08, 10:51
Zastanawiam sie dlaczego mowia ze mezczyzna powinen jesc maksymalnie 2-4 jajka tygodniowo ... dlaczego tak mowia, pisza w roznych poradnich zdrowego odzywiania itp itd... skoro we wszystkich dietach kulturystycznych jest zawsze sporo sporo wiecej tygodniowo to juz nie wnikam ... Dzieki za odpowiedz :)

dzako18
25-02-08, 13:26
bo ludzie gadaja glupoty tak sie mowilo kiedys zeby nie jesc ja jem 5 dziennie i narazie zyje :-)

Nuru89
25-02-08, 13:52
Chodziło o to ze jajka maja w sobie cholesterol i nieznacznie podnosza poziom testosteronu w organizmie....

Rynju
25-02-08, 14:24
1. ze niby sa niezdrowe dla mezczyzn poniewaz wplywaja na jadra meskie ;) hehe bujda w ktora wierzy pelno osob
2. Juz tu jest prawdziwe - tluszcz jaj zawiera cholesterol, ktory jest niezdrowy i spozycie jego moze przyczynic sie do odkladania go w naszym krwioobiegu i hamowania przeplywu krwi

warmach1ne
25-02-08, 15:47
no czyli z tym cholesterolem jest przesranka troche :D ale jak biegam to chyba mi to nie grozi co ?? :) to fajnie .. bo zaczne teraz wpieprzac wiecej jaj :DDD

PuaPAj
28-02-08, 12:43
ja jem codziennie 5 jajek z czego odkladam 2 zoltka i to nie ze wzgledu na cholesterol tylko bardziej na wegle i tluszcze nasycone ktore sa w zoltkach i ktore w diecie juz mi nie sa za bardzo potrzebne:P Jem ogolnie 5 bialek i 3 zoltka dziennie

sławo
28-02-08, 16:28
z tym choresterolem to też już przedawnione
okazało się że cholesterol z jaj zwalcza w organiĽmie ten zły choresterol
bynajmniej tak już parę razy czytałem

Ikar
28-02-08, 16:39
wystarczy po takich 5 jakjach wypic szklanke mleka sojowego i nie trzeba sie juz martwic o cholesterol