PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę być zbudowany dobrze



wincent_t
22-02-08, 15:42
Witam wszystkich. Jestem początkującym tutaj na tym forum. Ale na pewno zostanę na dłużej.


Mam takie pytanko do wszystkich. Może ktoś mi pomoże.

Mam 15 lat. No w maju będę miał 16. Jestem astmatykiem, alergikiem. Prócz tego mam skrzywienie kręgosłupa tylko 3 stopnie. Mój wiek kostny jest 12 lub 13 latka. Jestem chudy jak patyk. Czasami ciężko jest mi wybrać ubrania bo naprawdę bardzo jestem chudy. Jeść jem bardzo dużo w domu. I jakoś np. nie mam dużego brzucha czy też wysokiej wagi. Moja waga wynosi 54kg. Wiem że to dziwne, ale widzicie taki zostałem stworzony.

Chciałbym to bardzo zmienić i być przypakowanym trochę. Nie muszę być taki jak pudzian czu bóg wie kto. Chciałbym mieć trochę tej masy oraz ciała. Ponieważ jestem totalny słabiak. A czasem siła się przydaje. Sami o tym wiecie.


Tak więc czekam na wasze propozycje co muszę robić by mieć przypakowaną troszkę sylwetkę.



A i jeszcze jedno. Jeżeli jest możliwość to bez sterydów :)

milo90
22-02-08, 15:56
słuchaj, masz tyle dolegliwości ze chyba nikt z zupełnie czystym sumieniem nie bedzie mógł ci tu powiedzieć czy ty wogóle mozesz ćwiczyć. Skrzywienie kręgosłupa to ok bo na siłowni mozesz poprawić stan swojego krągosłupa, natomiast z tą astmą to nie wiem czy powinieneś sie rwac za trenin, to zalezy który masz stopień astmy, zebyś czasem podczas treningu nie dostał napadu, a ogólnie to musisz sie zapytac swojego lekaza,jak on ci powie ze mozesz ćwiczyc to wtedy my ci pomozemy. A i jeszcze ten problem z kośćmi, nie do końca wiem co to za choroba, twoje kości wolniej sie rozwijają?? nie wiem czy z tą chorobą mozna ćwiczyć na siłowni. Najpierw wypytaj sie swoich lekazy czy mozesz uczęśzczas na siłownie, jezeli nie bedą mieli zadnych zastrzezen to my ci pomozemy..

wincent_t
22-02-08, 16:10
No to tak:

Co do tej astmy to nie jest taka atakująca. Nigdy się nie dusiłem. Stwierdzili u mnie astmę lecz nie dusi mnie. Dmuchawki kiedyś brałem ale to tylko tak rano i po południe. Jestem w klasie sportowej i dużo biegam. Nic mi się nie przytrafia. Tylko czasami się szybko męczę. Kiedy tak jest to żadnych ataków nie mam. Wszystko jest ok. Lekarz wie że jestem w klasie sportowej i powiedział że dobrze że wybrałem taką klasę.

Wiek kostny to jest coś takiego że moje kości są rozwinięte na poziomie 12 czy 13 latka. Tak więc wolniej mi kości rosną. Ale podobno jak będe ćwiczył to wszystko wróci do normy. Z dojrzewaniem nie mam problemów. Wszystko jest ok.


Tak więc czekam na rady panowie :)

milo90
22-02-08, 16:34
w takim razie ja ci proponuje zebyś przeczytał to:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176

a jeszcze lepiejgdybyś napoczątku pobawił sie w to:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

trening domatora pomoze ci sie wprawić w zabawe z siłownią

Ikar
22-02-08, 17:33
trening.. jak odrazu chcesz na silke biec to na poczatek zrob trening obiegowy zapewne znajdziesz na forum kilka, ale przedewszystkiem dieta mozesz zaczac juz na dniach ja storowac w dziale dieta jest ich sporo jezeli nie znajdziesz nic dla siebie to sprobuj ulozyc swoja i daj ja na forum do oceny i poprawy co do odzywek to narazie nie beda ci potrzebne, poczytaj podwieszone na forum.

wincent_t
22-02-08, 19:28
Wielkie dzięki chłopaki. SOG-i już powędrowały do was :)

A mam jeszcze pytanko.

Czy oto i te tabletki są bezpieczne i nie będe miał problemów z konducją ?

http://allegro.pl/item311262927_testosteron_jak_sterydy_60_tab_megab ol_pros.html

milo90
22-02-08, 19:47
odżywki zacznij brac dopiero po jakichs 6miesiącach treningu. Natomiast ten co przedstawiłes jest to suplement od 21roku zycia poniewaz wpływa na gospodarke hormonalną co w twoim jak i moim wieku moze miec niekozystne skutki

Kaczybielawa123
22-02-08, 20:27
wincent_t (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=7279)
tez mialem skrzywienie kregoslupa (niewielkie) jakies 3 lata temu (cwicze ponad 2)
Asme mam dalej ale zeby pzeszkadzalo to nie... Tez chodze do klasy sportowej (lo p. wf-po)
i powiem Ci ze niczym nie wyleczysz amy oprocz biegania... musisz nauczyc sie oddychac i bedzie wszystko ok:) Cwicz z kims... dla bezpieczenstwa...
pierwsze 4 miesiace zrob trening obiegowy... widzaialem ze tam masz linki... pozro

slim shady
23-02-08, 11:36
jedz więcej produktów bogatych w węglowodany i białko