PDA

Zobacz pełną wersję : Trening a wzrost



oskar_33
21-02-08, 21:13
Tak jak w temacie. Chodzi mi o to czy trenowanie jakiejs grupy miesni lub pojedyncze cwiczenia maja skolonnosci do hamowanie wzrostu. Mam prawie 16 lat i ok. 180 cm a chcialbym jeszcze urosnac. Czytalem a nei wiem czy to prawda ze pododno cwczenia na miesnie plecow( np. wioslowanie w opadzie) moga hamowac wzrost. A jaka jest prawda?
Z gory dziekuje za odp;)

Paton
21-02-08, 21:31
Witaj, to prawda treningi na silowni chamuja wzrostu najbardziej te wykonywane ledzwiowa czescia plecow, jezeli nie chcesz zaprzestac cwiczenia a nadal rosnac wzwyz zaprzestan ciezkich treningow na tej czesci kregoslupa.

milo90
22-02-08, 12:41
ta odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje... dlaczego ćwiczenia na plecy??? przecież kazda kość ma swoją część wzrostową (nasade) i dopuki ta sie nie zarośnie człowiek moze dalej rosnąć, pozatym jezeli mamy dobrą diete bogatą w substancje odzywcze to nie powinno nam brakować substancji do wzrostu zarówno kości jak i mięśni. Jedynym powodem dla którego nie powinno sie drametralnie ćwiczyć pleców w tym wieku jest to ze nasze kości są miekkie i podatne na obciązenie co sprzyja zozwojowi krzywizn kręgosłupa, dlatego warto zaopatrzyć sie w pas.
Mozna nawet spojzeć na pudziana który ćwiczy od młodych lat a ma 187cm wzrostu...