PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy zakończyć dane cwiczenie żeby nie spali



misiek1234
13-07-06, 15:46
Dowiedziałem się że nie należy za ciężko trenować bo może to doprowadzić do spalenia mięśni.A ostatnio czytałem że należy ciężko trenować a jak mięśnie bolą w czasie wykonywania ćwiczenia jeszcze zrobić minimum dwa powtórzenia w bólu co robić???

sławo
13-07-06, 18:07
żeby nie przetrenować mięśni należy przedewszystkim się dobrze odżywiać
tzn . dostarczać organizmowi wszystkiego co potrzebuje mam tu na myśli wystarczające ilości -białka,węglowodanów i zdrowych tłuszczy
nie należy za bardzo forsować mięsni czyli wykonywać zbyt dużo ćwiczeń ,powtórzeń ,seri

a ćwiczyć ciężko to znaczy aby w tych zaplanowanych przez siebie ilości ćwiczęń ,powtórzeń,itd dać z siebie ile tylko się da

przemo20
20-07-06, 17:42
To zależy, jak bardzo forsowne są twoje treningi. Jeżeli pare dni po treningu danej gr. mięśniowej odczuwasz zakwasy, to na następnym treningu zmniejsz liczbę serii.

pey
20-07-06, 19:14
i pamiętaj o odpoczynku! Podczas niego mięśnie się regenerują a to pozwala im rosnąć.

Mattt
20-07-06, 23:25
no widzisz różnie mówią, ale4 jak zaczynasz odczuwać ból to przerwij a nie dodawaj sobie jeszcze dwóch powtórzeń, ponieważ twój organizm wysywa ci sygnał, że twoje mięśnie są już na skraju swych możliwości, a te dwa dodatkowe powtórzenia mogą być dla ciebie tragiczne w skutkach :sad: no i pamiętaj o tym co ci koledzy nademną powiedzieli :mrgreen:

Blakee
20-07-06, 23:59
to znaczy piszac slowo "ból" pewnie miales na mysli odczucie palenia wewnatrz miesnia...podczas treningow czesto wykorzystuje sie technike palenia wewnatrzmiesniowego, polegajacej na tym, ze wykonuje sie powtorzenia do tego stopnia ze w miesniu wydziela sie zwiekszona ilosc kwasu mlekowego ktory z kolei zwieksza objetosc miesnia i pozwala na utworzenie nowych sieci naczyn krwionosnych...oczywiscie taki typ treningu yest zalecany osobom z dosyc dlugim stazem na silowni...nalezy rowniez pamietac, aby dostarczyc odpowiednia ilosc substancji odzywczych po takim treningu.

Mattt
23-07-06, 08:01
tak wiem że jest taka metoda treningowa ale jak powiedziałeś to tylko dla tych co mają już długi staż :mrgreen:

misiek1234
23-07-06, 11:50
Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, Mattt, :roll: :wink: :neutral: