PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z treningiem



sztandi7
19-02-08, 17:23
Otóż jestem nowy na tym forum. Za to do niedawna bardzo często korzystałem z innego forum kulturystycznego. Ułożyłem sobie tam plan dzięki pomocy doświadczonych userów. Powiem tylko, że jest to split podzielony na 5 części: nogi+brzuch, klatka, biceps+triceps w superseriach, barki, plecy. 6 serii na małe i 9 na duże partie, wszystko do 10 powt. Ale głównym problemem jest progresja. Od początku zacząłem od dosyć dużych ciężarów tak, żeby w ostatnie kilka powtórzeń włożyć trochę siły. No i doszedłem to takiego ciężaru, że dziewiąte i dziesiąte powtórzenie daję radę ale nie powiem, że z łatwością Tak więc MOJE GŁÓWNE PYTANIE -> to czy mogę z treningu na trening dokładać minimalne obciążenia np. po kilogramie ewentualnie dwa jeśli dam radę do każdego ćwiczenia???? Czy nie będzie zastojów ???

los0
19-02-08, 17:45
Moim zdaniem, skoro dokladasz obciazenie z treningu na trening to nie ma prawa byc zastoju silowego, chyba ze problemem jest dieta badz zastoj spowodowany SAA Wszystko zalezy od tego jak sie bedziesz przykladal do tego, moim zdaniem dobrze ze robisz tak ciezkim obciazeniem w ostatniej serii ze prawie nie dajesz rady.. Bedzie dobrze, zycze powodzenia pozdro

sztandi7
19-02-08, 17:58
Powiem to tak: cały czas robię takim samym ciężarem po 3 serie ćwiczenie do 10 powtórzen. 1 seria idzie dobrze, druga juz trudniej, a trzecia już naprawdę cinżko. Potem robię kolejne ćwiczenie po trzy serie itp etc. I taki trening następnym razem robie tak samo, tylko że do każdego ćwiczenia dokładam kilo czasem dwa. Więc ???

Paton
19-02-08, 18:02
Dokladaj po 2.5kg co 2 trening danej partii za szybko tez nie powinienes skakac na gleboką wode ale to co mowi los0 o wykonywaniu wymuszonych powtorzen naprawde sie sprawdza, polecam.