PDA

Zobacz pełną wersję : Dużo wiesz na temat treningu -koniecznie to przeczytaj



lopez
18-02-08, 10:28
witam wszystkich
Staż na siłowni mam wieloletni,ale obecnie nie cwicze przebywam w angli i mam pracę fizyczna ktorej nie rzuce bo jest dobrze płatna , polega ona na przenoszeniu i układaniu skrzynek wage 8-20 kg okołu 1400- 2000 tys dzienni , nieraz pracuje 12h, im wiecej zrobisz tym dostaniesz wiecej pieniedzy , pierwsze dwa lata to ja biegalem z tymi skrzynkami i na przerwy nie chodzilem, robilem po 7 dni wtyg i po duzo 12stek (bylem glupi przyznaje) dzis bolą mnie strasznie barki i robię juz dużo wolniej , ale ciągle odczuwam bul w barkach takie rwanie pieczenie czase sa cieple, odczuwam zmeczenie?? co to znaczy?? zakatowalem miesnia barkow i juz nigdy nie bede tak silne jak wczesnie czy poporstu potrzeba mi przerwy - odpoczynku ???

chce zaczac ponownie cwiczy z ciezarami zeby miec wiecej sily a przez co bede mniej męczył miesnia barków w pracy bo beda silniejsze

kupilem odżywki nitrobolon i mega masa zaczolem cwiczyc ale barki mnie bolą
prosze o odpowiedzi :
1
czy jest sens cwiczyc przy ciezkiej fizycznej pracy ?

2
czy trening spowoduje wzorst masy i sily prze co silnijeszy miesien bedzie sie mniej meczył w pracy ???? czy spowoduje ze mięśnie zostaną całkiem przemęczone i przepalone co je wyniszczy

3 moze powinienem ćwiczyc ale zrezygnowac z teningu barkow bo całą robotew mojej pracy wykonują barki przez 8 lub 12h(2.,3 razy w tyg chodze na 12h)


4 jesli mam ciwczyc to prosze o wskazówki do treningu : na lekkim mocnym czy srednim pułapie ???

teraz mam 10 dni urlopu i nie wiem co robic ? cwiczyc i jesc zeby przytyc i byc silniejsym??? czy lepije dać odpocząc moim mięśniom i przez ten czas poprostu nic nie robić???
porsze o pomoc

Paton
18-02-08, 19:31
Przydał by ci sie urlop przedewszystkim okolo 3tygodni.
Ad.1 Jest sens lecz musisz miec idealnie sprecyzowana diete.
Ad.2 Wzrost sily spowoduje mniejsze zmeczenie sie miesni.
Ad.3 Cwicz barki treningiem typowo siłowym
Ad.4 Trenuj typowo na sile, miesnie beda rosly wolno lecz sila pomoze ci w pracy.

lopez
19-02-08, 10:49
ktos w koncu cos odpisal

DZIĘKI PATON
zamierzalem cwiczyc i juz od wczoraj zaczołem- twoja odpoiwec zmotywowale mnie do tego bardziej dieta bedzie konkretna podpowiec czy wystarcza 2 g bialka na kg ciala czy skoczyc na 3???

AdRiAn
19-02-08, 10:51
to ja mam inna koncepcje : skonsultuj sie z lekarzem, zadnych cwiczen na sile przy bolacym barku - to najgorsze kontuzje.


udaj sie do lekarza i zrob przeswietlenie.