PDA

Zobacz pełn± wersję : Mocniejszy triceps



lo3
17-02-08, 19:12
Jakie cwiczenia polecacie na wzmocnienie tricepsu.

Może jaki¶ konkretny trening?
Jakie wiczenia i ile seri?
Planuje zrobic jakis priorytet na triceps!

Paton
17-02-08, 19:17
Triceps jest to mala grupa miesniowa co znaczy ze potrzebuje mniej czasu na regeneracje jak i czestrzych bodzcow zewnetrznych. Proponuje nastepujace cwiczenia ktore dzialaja na mnie rewelacyjnie.

Wyciskanie francuskie siedzac na kratownicy 4s 12/10/8/6 oraz 5 20pow lekkim ciezarem.
Prostowanie rak na lince wyciagu gornego 4s tym samym sposobem
Prostowanie reki za glowa hantla 4s analogicznie do poprzednich cwiczen.
Pompki na poreczach na zakonczenie treningu 2x maxymalna ilosc powtorzen.

Pozdrawiam.

lo3
17-02-08, 23:30
dzięki, mam nadzieje, że i mi pokmodcndsgf

SEBAN
18-02-08, 17:08
Paton troche dużo tych serii podałe¶,kolega może sie zajechać.Lo3 potrzebujesz tyle serii na trica???(tak z ciekawo¶ci????)

sławo
18-02-08, 17:27
jasne że za dużo
14 serii to na klatę bym proponował
a nie na tak± mał± partię mie¶niow± no chyba że przy rzeĽbie
ale nie o to tu chyba chodzi

SEBAN
18-02-08, 18:21
Prawda nie o to,ale kolega moze dosłownie potraktować twojego posta i będzie skucha nie???

Paton
18-02-08, 19:39
Dla mnie mniej niz tyle nie przynosi efektow wiec rozpisalem najlepsza wedlug mnie opcje, przepraszam jezeli jest inaczej.

AdRiAn
18-02-08, 22:01
nie przynosi efektow bo zle cwiczysz. Jestes moderatorem w treningu i odpisujesz w wiekszosci dla ludzi poczatkujacych ( chociaz tutaj autor pytania z tego co wiem juz troche cwiczy ).

triceps ma 3 glowy... wystarcza dwa cwiczenia, ktore angazuja wszystkie 3 glowy jednoczesnie ( takie jak sciaganie drazka, linki, francuzy, pompki na poreczach itd ) dodatkowo mozemy sobie wybrac cwiczenie, ktore pomoze nam rozwinac najbardziej zaniedbana glowe tricepsu ( izolowane ).

takie 3 cwiczenia po 3 serie w zupelnosci wystarcza na trening tricepsu.
Lepiej mniej a z wieksza intensywnoscia !

do autora tematu :

cwiczenia na wzmocnienie tricepsu :
nie cwicz tricepsu na jednej sesji po klatce, daj mu 2 dni odstepu od treningu klatki.

1. wyciskanie waskim chwytem 3 serie po 12, 10, 8 powt - z tym, ze troche inna technika. Jest to czesciowy ruch, polowa pelnego ruchu, bierzesz wieksze ciezary a tym samym bardziej wzmacniasz tricpes - co przydaje sie np. w wyciskaniu na klatke lezac.
2. pompki na poreczach z obciazeniem 3 serie po 8 powt
3. prostowanie na wyciagu 3 serie po 12 powt - bardziej juz na pompke niz na sile, tamte dwa cwiczenia powinny ladnie zmeczyc triceps.

pozdro