PDA

Zobacz pełną wersję : zestaw ćwiczen dla początkującego



dante
08-07-06, 17:52
witam.mam prawie 15 lat chciałbym zacząć ćwiczycz.jakie ćwiczenia byscie mim zaproponowali.mam w domu hantle 4kg sprezyne do rozciagania i drążęk do podciagania.
chodzi mi o to w jakich dniach powinienim ćwiczyc po ile razy wykonywać dane ćwiczenie.
mam nadzieję że mi pomożecie

sławo
08-07-06, 18:49
proponuję poczytać trening obwodowy dla początkującego

przemo20
08-07-06, 22:13
Wiesz co, z takim sprzętem dużo nie zdziałasz, najwyżej poprawisz lekko wygląd mięśni będą bardziej widoczne, ale efekty będą mizerne. Lepiej zakup sobie jakiś porządny sprzęt, albo zapisz się do jakiejś siłowni. Ja nigdy nie ćwiczyłem na spręzynach, a z hantlami wagi 4kg. hmmm.. wiesz co jak masz młodszą siostre to taj jej się nimi pobawić:)

rafal
08-07-06, 23:33
Wiesz co, z takim sprzętem dużo nie zdziałasz, najwyżej poprawisz lekko wygląd mięśni będą bardziej widoczne, ale efekty będą mizerne. Lepiej zakup sobie jakiś porządny sprzęt, albo zapisz się do jakiejś siłowni. Ja nigdy nie ćwiczyłem na spręzynach, a z hantlami wagi 4kg. hmmm.. wiesz co jak masz młodszą siostre to taj jej się nimi pobawić:)
Nie zgadzę się z Tobą przemo20 taki sprzęt dla początkującego powinien spokojnie wystarczyć, co do hantli 4kg to jak weźmie w rękę 2 to będzie już 8kg :mrgreen: .

dante ja proponował bym Ci zajrzeć na stronę: http://www.kulturystyka.pl/atlas/ i poczytać co i jak, na końcu jest TRENING DOMATORA, tam będziesz miał wszystko opisane i nawet te hantle nie będą Ci potrzebne.

A ode mnie rady to:
:arrow: ćwicz regularnie 3 razy w tygodniu najlepiej pon, śr, pt lub wt, czw, sob
:arrow: niech każdy Twój trening składa się z 3 części: rozgrzewka ok. 10 min (bieg w miejscu, skakanka itp.), rozciąganie i ćwiczenia siłowe, po ćwiczeniach mógłbyś schłodzić mięśnie ok. 10 min (rowerek itp.)